1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-07, 19:00   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
nie lameta nie mogła tak unicestwić nowotworu. Zakładając że nikt nie popełnił błędu to teoretycznie mogło być tak że miałaś jakieś miniognisko które zostało całkowicie usunięte przy pierwszej biopsji. Możliwe jest również że w tej drugiej pracowni niezbyt starannie przygotowali preparaty i nie trafili na ogniska nowotworu. Na razie nie masz innego wyjścia niż pogodzić się z niepewnością, takie są uroki usuwania guza przy pomocy mammotomu. Patolodzy dostają kawałki i trudno zrobić reprezentatywne preparaty. Nie zaniedbuj kontroli nawet po kilku latach.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-07, 17:37   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
mastopatia bez rozrostu i atypowych komórek. Jednym słowem: był rak (biopsja) i nie ma raka (badanie guza). To były różne pracownie patologiczne?
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-16, 10:29   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
To jest absolutnie uniwersalna zasada - obowiązująca we wszystkich aspektach życia społecznego. Ten się stara komu bardziej zależy. Medycyna nie jest i nie może być wyjątkiem. A że przez wiele lat niedofinansowania lekarze uciekali za granicę to teraz jest ich za mało, nie mają konkurencji i to pacjentom bardziej zależy. W krajach gdzie jest wystarczająca ilość lekarzy, a nawet w niektórych gabinetach prywatnych w Polsce lekarze bardzo się starają żeby pacjent nie poszedł do kolegi.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-11, 09:16   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Przy wymiarowaniu guza na usg mogą być różnice 2-3 mm, taka technika. Guz nie jest duży i bierzesz lek który zatrzymuje jego rozwój, nie wyrzucaj pieniędzy na zbyt częste usg bo nie będzie różnic. Raczej na następnym usg poproś lekarza żeby bardzo dokładnie sprawdził wszystkie węzły. Pisałam Ci że masz czas na podjęcie decyzji i znalezienie lekarza, ale jednak powinnaś zmieścić się w ok 6 mies.

[ Dodano: 2016-02-11, 09:20 ]
Spróbuj jeszcze w Gliwicach, chirurdzy tam robią po kilka lub kilkanaście operacji sutka tygodniowo, doświadczenie przy takiej operacji ma duże znaczenie.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-10, 18:22   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
wiesz ja miałam margines 2mm i w docince już niczego nie znaleziono. Nie roztrząsaj tematu bo i tak chirurg decyduje czy się podejmie. Bierz lek i szukaj chirurga, masz trochę czasu. Możesz odwiedzić nawet 10.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 21:20   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
9 mm, ale okazał się 10 mm
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-09, 19:32   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Wstrzyma ale nie na zawsze, szukaj chirurga który wytnie przy znieczuleniu miejscowym.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-11-05, 22:21   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Ja!! 2 razy bo za pierwszym razem był za mały margines. Ok 13 miałam zabieg a o 14 już byłam w domu i gotowałam obiad bo obiecałam rodzinie że zrobię. Ale za drugim razem musiałam podpisać że rezygnuję z oznaczania węzła wartowniczego bo tego nie chcieli robić bez narkozy. Podpisałam i nie żałuję.

Powiedz chirurgowi że nie zależy Ci na wyglądzie (chociaż na godz 11 to psuje dekolt) i ma zrobić duży margines bo nie będzie radioterapii. Jak masz opinię kardiologa na piśmie to nie powinien robić trudności.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-29, 09:54   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
No to do kardiologa, niech zdecyduje co mniej szkodliwe dla Ciebie: narkoza czy radioterapia. U porządnego anestezjologa masz szanse przejść operację bez szkody, a po odjęciu piersi już tylko hormonoterapia.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
gaba

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-10-29, 09:24   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Nie piszesz ile masz lat i czy leczysz się w miejscu wyspecjalizowanym w leczeniu raka piersi. Bardzo ważne w tym wypadku jest położenie guzka. Pocieszające jest że guz jest hormonozależny i ma niewielkie Ki67.

Masz moim zdaniem czas na rozeznanie wszystkich możliwości i podjęcie decyzji.

Zacznij koniecznie od swojego kardiologa i wysłuchaj uważnie jego opinii (opiekujący się Tobą kardiolog ma obowiązek wystawić opinię nt możliwości zastosowania narkozy) Możesz jeszcze pójść na konsultację do innego chirurga i rozmawiać o usunięciu guza przy znieczuleniu miejscowym, ale to zysk niewielki ponieważ w takim wypadku konieczna jest radioterapia, a to też obciąża serce (nawet jeżeli nie jest naświetlane).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group