1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-15, 10:10   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Ja do końca nie wiem co z tą vit B, nigdzie w poważnych źródłach na to zagadnienie nie trafiłam, ale chyba krążą jakieś mity i onkolodzy o nich wiedzą. Mój na każdym spotkaniu nie pytany ostrzegał żeby nie brać vitB. Takie ilości to koniecznie muszą być uzgodnione z onkologiem który podaje chemię, bo można sobie zaszkodzić. W diecie zasada jest prosta: bezpośrednio po chemii wszystko na co chora ma ochotę i cieszyć się że coś je, po ok 5-7 dniach wartościowe smaczne jedzenie bez tzw pustych kalorii typu ciasta i słodkie napoje. Trochę oszczędzać wątrobę bo chemioterapia to spore wyzwanie.
Mam nadzieję że już nastrój Ci się trochę poprawił.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-03, 11:11   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Na etapie N0 i M0 jak Ci już pisałam prawdopodobieństwo wyleczenia jest bardzo wysokie bo to jest etap określany jako "lokalized" i w amerykańskich statystykach na podstawie przypadków z lat 2004-2010 5 letnie wyleczenia to 98,5% przypadków.
No to wszystko czego trzeba przypilnować to tempo leczenia (bez długich przerw między etapami) i zastosowanie tych samych schematów chemii jak w wytycznych NCCN (każdy lekarz je zna). W tym wypadku jeszcze konieczna herceptyna. Więc mniej nerwów zamiast tego taki codzienny trud w postaci pomocy w przetrwaniu chemii. (odciążenie od prac domowych, obecność w trakcie tych kilku trudnych dni po każdym wlewie, zachęcanie do prawidłowego odżywiania) Dla porządku znajdź i wpisz jeszce oznaczenia z L i V. Chociaż myślę że w tym wypadku to będzie L0 i V0 lub zapis że brak inwazji w naczyniach.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-02-02, 21:54   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Nawet nie wiadomo jaki to rodzaj raka, wiadomo że nie ma rozsiewu do węzłów chłonnych czyli dla osoby zdrowej i poddanej pełnemu leczeniu ponad 90% szans na pełne wyleczenie (czyli brak wznowy i przerzutów przez co najmniej 5 lat). Spróbuj znaleźć taki wynik z symbolami ER, PR, HER2 i go tu przepisać.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-15, 22:07   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Mało usłyszałeś. To jest tylko informacja że to rak średniej złośliwości, nawet nie wiadomo jakiego rodzaju. (Raczej inwazyjny ale i DCIS też się tak określa).

Czy Ty piszesz na forum za zgodą chorej?

Mam nadzieję że chodzi o usg jamy brzusznej nie klatki piersiowej.
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-09, 23:19   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Czyli jeszcze nic nie wiadomo. Dobra informacja to ta że z badań wynika że węzły chłonne pachowe nie są zajęte. Wynik biopsji (nie napisałeś jakiej, ale myślę że normalna gruboigłowa lub cienkoigłowa) za tydzień - to dosyć szybko. Tak w ogóle to w tej chorobie czas się liczy i trzeba pilnować odpowiedniego tempa, ale 2-3 tygodnie zwłoki na tym etapie nie przyniosą szkody.
Napiszę Ci po prostu co będzie dalej (a raczej jak to typowo przebiega, bo czasami są dodatkowe okoliczności)

1.Po biopsji będzie wiadomo czy to rak inwazyjny czy DCIS (o tym już pisałam)

2. Jeżeli rak inwazyjny to bardzo ważny jest tzw staging (ustalenie stopnia zaawansowania choroby) minimum badań to rtg klatki piersiowej i usg jamy brzusznej, ale lekarze mogą zlecać jeszcze dodatkowe badania, np kardiologiczne jeżeli planowana jest chemioterapia.

3. Jak będą już wyniki badań to zapada decyzja o leczeniu, jak pisałam przy tej wielkości guza preferowane jest zaczęcie od chemioterapii, później operacja i na końcu radioterapia. Teraz akurat wchodzi w życie ten słynny "pakiet onkologiczny" wg niego plan leczenia ma być opracowany przez cały zespół i w ogóle zanim to się nie dotrze to lepiej załapać się na stary tryb, czyli decyzja o leczeniu powinna zapaść jeszcze w tym roku.

4. To co powinieneś sprawdzić to czy mama będzie leczona w ośrodku specjalistycznym w którym prowadzi się nie mniej niż 150 pacjentek z rakiem piersi rocznie. Pamiętaj że chora ma prawo w każdej chwili przenieść się do innego ośrodka, jedynym problemem jest załapanie się na szybki termin. Oczywiście że jakieś dodatkowe konsultacje mogą być konieczne, ale jeszcze nie teraz, trzeba mieć wyniki do jakiejkolwiek konsultacji.

Na tym forum pisze akos6 :) ona jest świetnie zorientowana who is who w Poznaniu. Skontaktuj się
  Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
gaba

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11833

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-12-09, 20:20   Temat: Rak piersi nieluminalny HER2+
Nie napisałeś jakie były te pierwsze wyniki których lekarz nie mógł zinterpretować i co gorsza nie napisałeś jaka to była biopsja że tak od razu powiedziano: rak.
Jeżeli to była tzw biopsja chirurgiczna i wycięto cały guz to faktycznie teraz najwłaściwsze jest szybkie usunięcie całej piersi.
Jeżeli robiono tylko biopsję gruboigłową to ja uważam że chora powinna to jeszcze skonsultować z onkologiem klinicznym (w tym czasie to już tylko prywatna wizyta) i to takim który pracuje w placówce mającej dużo pacjentek z rakiem piersi. Ostatnio jest tendencja żeby leczenie raka piersi u kobiet zaczynać od chemioterapii, zwłaszcza przy dużych guzach. Piersi to i tak nie uratuje ale jest to nowocześniejsze podejście.

Jako że nic nie napisałeś to istnieje jeszcze możliwość że jest to duży DCIS (stadium przedinwazyjne) wtedy rzeczywiście usunięcie piersi kończy sprawę i ponad 95% pewności że już nigdy więcej.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group