1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wstydliwe badania...dlaczego?
blatka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9613

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-11-27, 14:06   Temat: Wstydliwe badania...dlaczego?
Witam,
dobrze że ten temat został poruszony. Myślę jednak, że duży błąd popełniają sami lekarze, którzy nie nagłaśniają tematu "wstydliwych badań" tak, jak powinni to zrobić.
My dorośliśmy do tych badań na tyle na ile nas nauczono czy wychowano. Niektórym wstyd towarzyszy całe życie a więc tym bardziej kampanie reklamowe powinny być tak pomyślane, żeby trafiły do wszystkich.
Dwa lata temu przeszłam operację torbieli jajnika, było podejrzenie nowotworu, ponieważ miałam bardzo wysokie markery nowotworowe CA-125. Do leczenia operacyjnego wybrała nabliższy szpital (około 10km od miejsca zamieszkania) akurat znajduje się tam ginekologia i przeprowadzane są takie zabiegi. I co ? - lekarz który przyjmował mnie do szpitala bez żadnych sentymentów stwierdził, że mnie nie zoperuje bo ja się nadaję tylko na onkologię ursynowską :uuu: :shock: Mówię o swoim przypadku dlatego, żeby pokazać jak podejście lekarza może wpłynąć na psychikę pacjentki. Mało z tego, dopiero przy operacji, mając 38lat(!!!!!!) dowiedziałam się, że wyniki cytologia nie wskażą raka jajnika. Cytologia jest niezbędna przy nowotworze szyjki macicy, natomiast jajniki są diagnozowane głównie poprzez usg dopochwowe, cytologia wkaże stany bardzo zaawansowane - to są słowa mojej pani ginekolog.
Reasumując bardziej przystępne kampanie reklamowe, opieka (rozmowa) na poziomie lekarza rodzinnego i więcej etyki zawodowej, empatii u lekarzy - a to spowouje, że nasze lęki znikną.

Pozdrawiam,
B.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group