1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięśniaki macicy
asik19

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-06, 19:13   Temat: Mięśniaki macicy
Cytat:
Asik19-czyli miałaś mięśniaka,a po operacji wyszło,że to mięsak? I co było dalej?
Cytat:

Wiosenna :)
Ze mną było tak że kiedy zmieniłam lekarza a ta zobaczyła jak duży jest mięśniak to odrazu dała mi skierowanie do szpitala na operację a że terminy były dosyć odległe 6-7 miesięcy więc ta lekarka naciskała na ordynatora i ''wyżebrała'' termin za 3 miesiące. Podczas operacji nie działo się nic co by mogło niepokoić, mięsniak wygladał jak mięsniak wszystko czyste bez rzadnych wycieków czy nacieków, jajniki zdrowe. Po operacji wszystko goiło się jak na psie po 3 tygodniach myślałam żeby po mału wrócić do pracy aż po 5 tyg. przyszedł wynik hp. który zwalił mnie z nóg - w mięśniaku ognisko Leiomyosarcoma od razu dostałam skierowanie na RTG płuc żeby wykluczyć przerzuty tu też przeszłam trumę ponieważ na pierwszym RTG widoczna była jakaś plamka więc miałam zalecone RTG punktowe na szczęście okazało się że nic nie ma potem szybka wizyta w Instytucie Onkologi i reoperacja - przed nią TK klatki piersiowej i brzucha, po drugiej operacji przyszła do mnie lekarka która mnie operowała pogłaskała mnie po ręce i powiedziała że wycięli mi zdrowe jajniki i zdrową szyjkę macicy. Po nie całych 4 tyg. przyszedł wynik hp -ok. I na tym koniec, nie miałam zaleconego żadnego dalszego leczenia tylko wizyty kontrolne w Instytucie Onkologi. We wrześniu miałam pierwszą, pani onkolog dopatrzyła się czegoś wzięła wycinki kazała przyjechać w październiku miały być wyniki i były - ziarnina więc nic poważnego, kolejna wizyta 24 stycznia mam mieć RTG płuc. Ot i cała moja historia.
Teraz moje życie to ciagły strach......... ale widocznie Ktoś napisał dla mnie taki a nie inny scenariusz.
Pozdrawiam.
  Temat: Mięśniaki macicy
asik19

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-12-05, 14:22   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
Czy przy mięśniakach można brać tabletki antykoncepcyjne? Mi lekarka powiedziała,abym odstawiła je,z powodu mięśniaków.


Wiosenna ja nigdy nie stosowałam tabletek antykoncepcyjnych i kiedy poszłam do ginekologa i okazało się że że mam mięśniaka ten ''szarlatan'' mi przepisał właśnie tabletki antykoncepcyjne (i nie wiem czy to czasami nie był jego błąd bo w rezultacie kiedy usunęli mi mięśniaka z trzonem macicy okazało się że w mięśniaku wykryto ognisko mięsaka) po tygodniu ich zażywania zgłosiłam mu że mój organizm bardzo źle na nie reaguje na co jego odpowiedź brzmiała że potrzeba czasu i organizm musi się przyzwyczaić więc dalej je zażywałam do końca, kiedy poszłam na kolejną wizytę przepisał mi jeszcze ''mocniejsze'' wtedy już ich nie wykupiłam tylko poprostu zmieniłam lekarza.
Zastanawiam się dlaczego ten pierwszy ginekolog nie dał mi od razu skierowania na usunięcie dużego mięśniaka ( na usg w listopadzie 2011 miał 10cm podczas operacji w marcu 2012 już 14cm) tylko chciał mnie faszerować tabletkami anty.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group