1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-23, 22:22   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
żyję, wyniki w porządku - dziękuję
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-07, 19:08   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Nie myślę zaniedbać - jadę w przyszłym tygodniu na kontrolę i jestem ciekawa co powie lekarz.
Nie ukrywam że jak się dowiedziałam że mam ponownie raka stosowałam metody niekonwenkcjonalne bo nie bardzo miałam innego wyjścia i może to one zadziałały

[ Dodano: 2016-04-07, 22:36 ]
jeszcze mam pytanie czy wynik PgR (2+) ujemny - to jest prawidłowo napisane bo zostałam dzisiaj o to zapytana że jak PgR (2+) to chyba dodatni
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-07, 18:35   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
w dwóch różnych w Kielcech - pierwszy w zakładzie patologi przy ŚCO
drugi też w Kielcach ale inny adres

Czy branie lametty przez 5 m-cy mogło zniszczyć nowotwór czy jest coś nie tak z wynikami

[ Dodano: 2016-04-07, 18:41 ]
Bo z jednej strony się cieszę ale z drugiej nie wiem czy mogę się cieszyć
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-04-07, 13:33   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Dzisiaj odebrałam wynik po wycięciu guza i pisze
morbus fibroso-cysticus mammae sine hyperplasiae et atypiae epithelii

Co to oznacza
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-17, 21:12   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Już po wycięciu guza metodą mammotomiczną. Zastanawia mnie tylko czy nie można było tego zrobić za pierwszym razem , tylko teraz NFZ pokryje koszty za drugi zabieg.
Koszt jednego 3500zł - czyli kosztowałam 7000tysięcy - i tu widać problem dlaczego nie ma pieniędzy na leczenie
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-01, 20:54   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
czyli dobrze rozumuję - na te 80% komórek działają leki typu lametta - a na 20% nie
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-03-01, 19:59   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Nie - chodzi mi o rodzaj raka, bo lekarz powiedział że pierwszy raz spotkał się z rakiem 100% estrogenny. I dlatego pytam - jak ktoś ma np 80 % estrogenny to te 20% jaki - jak 0% PR, i Her ujemny
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-29, 23:11   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Mam pytanie - jeżeli mój rak jest w 100% estrogenny - to lametta działa na 100% komórek raka.
Jak to jest jeżeli jest np 80% hormonozależny, to 20% raka jest inne
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-23, 14:51   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Byłam wczoraj na usg piersi i guz zmniejszył się do rozmiaru 0,95x0,98 cm. Potem byłam u chirurga onkologa i był bardzo zdziwiony leczeniem przez lekarza z ŚCO - mówił że taki guz powinien być wycięty podczas biopsji mammotomicznej. W marcu będę miała usuniętego tego guza w znieczuleniu miejscowym taką właśnie metodą jak ta biopsja, i dalej leczenie lamettą
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-15, 23:30   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Muszę to napisać - dlaczego to my pacjenci musimy szukać na własną rękę lekarzy którzy będą mieli chęć leczenia nas. Gdzie my żyjemy - lekarz chce albo nie chce a to chodzi o to czy my będziemy żyć czy nie - a może to jest wygodnie że będzie nas mniej. Mniej będziemy kosztować to nasze kochane państwo, jeden strup z głowy.
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-11, 11:25   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
ale najgorzej wkurza mnie to że w Centrach Onkologicznych powinni być najlepsi specjaliści w tej dziedzinie a podejmują się lekarze z małych szpitali
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-11, 10:59   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
w przyszłym tygodniu jadę do chirurga onkologa który może zdecyduje się na usunięcie - tylko muszę zrobić nowe usg - dlatego między innymi byłam wczoraj w Kielcach po ksero kompletu dokumentów
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-10, 22:31   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
minimalne zmniejszenie - ale to było na początku grudnia i to prywatne było chyba bardziej dokładne co do mm - a to państwowe było zaokrąglone więc nie wiem . Teraz znowu pójdę prywatnie
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-10, 17:06   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
ale wiem że przy małych zmianach można usunąć przy znieczuleniu miejscowym - lepsze to niż nie robić nic

[ Dodano: 2016-02-10, 17:45 ]
Mi nawet nie chodzi o to że nie chce usunąć tego guza, tylko że nie robi nic po 6 m-cach powinien chociaż zlecić USG - jadę tam prawie 100 km bo wydawało mi się że tam są super specjaliści.
Ja w między czasie robiłam już USG prywatnie i najprawdopodobniej chirurg onkolog z niewielkiego szpitala podejmie się usunięcia w znieczuleniu miejscowym - i stąd moje rozgoryczenie po co budować te wielkie Centra Onkologii - jak my pacjenci musimy i tak szukać gdzie indziej

[ Dodano: 2016-02-10, 22:23 ]
a dzisiaj się dowiedziałam że mój lekarz prowadzący ma jakieś 75lat - czy powinien jeszcze pracować
  Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
andorka

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 18298

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-02-10, 16:51   Temat: Obustronny rak piersi - wznowa po 10 latach
Byłam dzisiaj na kontroli w ŚCO w Kielcach - takie leczenie to jest kpina z pacjenta.
Pan doktor pomacał mi pierś, przepisał leki na 2 m-ce i kazał przyjechać pod koniec roku.
Żadnych badań od pierwszego USG we wrześniu i biopsji od tamtej pory nie zlecił - tylko przepisuje lamettę. Najlepiej jak się zapytałam co z lekami bo mi wystarczy tylko do maja odpowiedział jak to co tak jak do tej pory - a przecież to on mi wypisywał i po mojej prośbie napisał pismo do lekarza rodzinnego. A w dokumentacji medycznej napisał " chora nie wyraża zgody na znieczulenie" - chyba po to żeby wyjaśnić swoje nic nie robienie.
SZUKAM POMOCY GDZIE INDZIEJ - NIE POLECAM ŚCO
:uuu:
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group