1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-07-01, 20:22   Temat: dziękuję
dziękuję, uzbrajam sie zatem w cierpliwość i czekam z nadzieją na dobre informacje
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-30, 19:10   Temat: prośba do Ptaszenio i nie tylko
prośba do Ptaszenio: dostalam informację o wiadomosci prywatnej, ale nie mogę jej odczytac, w folderze wiadomosci jej nie ma, prosze o powtórzenie.

i pytanie ogólnie kto wie ile czasu trzeba czekac na wyniki badan histopatologicznych (o ile dobrze je nazwalam) ?
22 lipca mam planowane wycięcie wyrosli, kiedy będę miała pelną wiedzę o jej rodzaju
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-13, 19:05   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
proszę jeśli jest ktoś na forum, kto moze potrafi na podstawie tego opisu powiedziec cos wiecej ?
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-10, 18:56   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
przepisałam calutki opis, słowo w słowo poza moimi danymi , na górze jest tylko rodzaj badania: badanie MR lewego stawu kolanowego.
nie ma wniosków

sportu wyczynowo nie uprawiam i nie uprawialam, kiedys w dziecinstwie, potem w mlodosci do czasu zalozenia rodziny sporo cwiczylam, uczęszczalam na róznego rodzaju zajęcia ruchowe, potem kilka lat taniec towarzyski, ale to bardzo dawno temu, teraz mam 44 lata i troche cwiczylam, rózne odmiany ruchu typu aerobic , rower , nordic itp. ale nie wyczynowo, 2-3 razy w tygodniu po ok. godzine, czasami wcale.
żadnych kontuzji nie mialam lub nie pamietam nic znaczącego
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-09, 20:18   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
badanie wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1,T2,PD- zaleznych oraz PD Fatsat w plaszczyznie strzalkowej, poprzecznej i czolowej, z dozylnym podaniem srodka kontrastowego.
Na tylnym zarysie przynasady kosci piszczelowej od strony przysrodkowej uwypuklenie o nieregularnych zarysach , srednicy do ok. 23 mm- o charakterze wyrosli kostnej. Nie widac na jej powierzchni czapy chrzęstnej. W jej otoczeniu ucisniete tkanki miękkie z niewielkim wzmocnieniem kontrastowym.

Niewielki wysięk w kaletce brzuchato-półbłoniastej w warstwie do 6 mm.
Bez wysięgu w stawie kolanowym.

Chondropatia II stopnia na powierzchni stawowej rzepki.
Chrząstki stawowe kłykci kości udowej i piszczelowej bez widocznych zmian.
Niewielkie zmiany degeneracyjne w łąkotce przyśrodkowej, bez widocznych szczelin pęknięcia.
Łąkotka boczna bez widocznych zmian.
Więzadło krzyżowe przednie i tylne prawidłowe.
Więzadło boczne i przysrodkowe w normie.
Ścięgno mięsnia czworogłowego uda i więzadło rzepki w normie.
Ścięgno mięsnia podkolanowego prawidłowe.
Ciało tłuszczowe Hoffy prawidłowe.
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-06-09, 19:36   Temat: opis MR co oznacza?
odebrałam wynik MR , m.in. " w jej otoczeniu (wyrosli kostnej) uciśnięte tkanki miekkie z niewielkim wzmocnieniem kontrastowym. co to oznacza?
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-07, 22:09   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
Skorzystałam z rady, dziękuję. Byłam dziś u lekarza, uspokoił mnie i przekonał do spokojnego czekania na rezonans.
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-06, 17:21   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
Niestety mam tylko zdjęcie bez opisu,a w karcie historii choroby jest bardzo nieczytelny wpis lekarza, nie potrafię go odczytać.
Czy na tym forum udzielają odpowiedzi tez lekarze ?
Może ktoś z Państwa lekarzy mógłby mi cos zasugerować.
Z góry dziękuję.
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-06, 12:18   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
Co do zmiany rodzaju badania mój lekarz stanowczo ocenił, ze mam nie robic innych, że ma być rezonans i kropka, zadnych usg itp. - wypytałam.
Co do pospiechu - tu mam wątpliwości, strasznie drogie to badanie, oczywiście zdrowie nie ma ceny, ale biorąc pod uwagę tak duzy wydatek i ewentualną konieczność zdobycia tej kwoty ruszyło moje myslenie w kierunku a co dalej ? jesli się okaże, ze będę potrzebowała pieniędzy w dalszej kolejności, na dalsze leczenie, czy teraz pochopnie wydac coś co za chwilę moze się okazać bardziej potrzebne ? czy czas który odgrywa tak ważną rolę to własnie te 60 dni ? czy spokojnie poczekać i korzystac z niewielkich, ale jednak jeszcze posiadanych zasobów cierpliwości ?
Inaczej mówiąc wprost : co się może wydarzyć przez ten czas ?
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-06, 00:07   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
niestety taka jest cena, dzwoniłam i byłam osobiście, w Gdansku np, usłyszałam cenę 450 ale + kontrast to już 800 zł , a podobno moje badanie musi byc z kontrastem, w miejscowości w której mieszkam usłyszałam 680
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-05, 22:15   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
W mojej okolicy na płatny rezonans czeka się podobno około 3 tygodni i z kontrastem kosztuje az 680 -800 zł. Normalny termin rezonansu z NFZ to aktualnie zapisy na listopad. Pani Kierownik placówki, która dokonywala weryfikacji chorych, którzy przyszli ze skierowaniami z napisem PILNE zdecydowała, ze spokojnie mogę chodzic do 2 czerwca - nie wiem po czym to wniosła, nie widziała ani nogi , ani zdjęcia. Ale i lekarz ortopeda powiedział, ze ten termin wg niego jest ok. W sumie nie mam bladego pojęcia czy mają rację, ale to mnie na chwilkę uspokoiło. Ale teraz ten niepokojący stan, zdecydowane pogorszenie. Nawet myslałam, czy to przypadkiem nie jest wina gdzies w mojej głowie, ze nerwy.... ze ten czas oczekiwania , strachu, niepewności, spowodował takie bolesne odczucia.....
Oszczędzać nogę ? ale jak ? Nie chciałabym jakoś histeryzować, ale czuję ze to coś poważnego.....
  Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
aga69

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 15061

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-04-05, 19:11   Temat: wyrośl kostna przed operacją jak postępować
Witam
Od wielu miesięcy miałam dolegliwości w dole podkolanowym . Ból zaczął się mocno nasilać i zgłosiłam się do ortopedy. Na zdjęciu rentgenowskim widać coś sporego , średnica 2,2 cm, lekarz określił to jako wyrośl kostną , a w historii choroby i na skierowaniu sklasyfikował to jako D-48. Powiedział, ze będzie to trzeba operacyjnie usunąć.
Dostałam skierowanie na rezonans, którego termin jest dopiero za 60 dni. Do lekarza mam wrócić z wynikami, a więc za około 70 dni.
Ból się nasila. W ostatnich dniach pojawił większy problem ze swobodnym chodzeniem.
Czy do czasu operacji , której nie znam nawet terminu, normalne chodzenie, normalne i bolesne używanie nogi, schody, itp. nie spowoduje pogorszenia sytuacji? Czy powinnam nogę oszczędzac ? Czy ta narośl rośnie nagle szybciej i bardziej mi dokucza niz przez ostatnie kilkanascie miesięcy ?
Jak postępować do czasu operacji, zeby nie pogorszyć.
Bardzo proszę o pomoc kogoś kto ma wiedzę w tym temacie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group