1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Neuronawigacja w diagnostyce
acia500

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4504

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-30, 19:01   Temat: Neuronawigacja w diagnostyce
a czy neuronavigacjia jest dokladna i czy ja sie powtarza
  Temat: Zmiany w mózgu
acia500

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12379

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2013-09-30, 13:53   Temat: Zmiany w mózgu
no i znow do szpitala... ;/
  Temat: Zmiany w mózgu
acia500

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12379

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2013-09-20, 09:31   Temat: nie usuneli wgl, nie usuneli calkiem czy uroslo nowe
Badanie z dn 13.09.2013
wczoraj odebralam wynik

Badanie kontrolne po zabiegu operacyjnm w lewej okolicy potylicznej.
W porownaniu z badaniem z dn 30.04.2013 wielkosc i struktura zmiany widocznej w przysrodkowej czesci lewego plata potylicznego nie ulegly zmianie ( w sekwencjach t2, flair ) ma wlk 13x7mm na przekroju poprzecznym w obrazach t2 i ma niejednorodna strukture. Ognisko wzmocnienia w jej obrebie jest nieco mniejsze niz poprzednio: 6,4x3,2 mm a poprzednio 9x7mm. Pomiar na tych samych przekrojach poprzecznych w 3d. Wokol zmiany strefa obrzeku wielkosci jak poprzednio. Charakter zmiany sugeruje proces rozwojowy. Obecnie przysrodkowo i ku tylowi od zmiany w korzeni i podkorowo widoczne da niewielkie ogniska plynowe i w tylnej czesci z niewielkim ogniskiem niejednorodnymy - zmiany pooperacyjne. Pozatym obraz zmian w obrebie mozgowia pozostlych jego struktu i przestrzeni plynowych wewnatrzczaszkowych jak w badaniu poprzednio.




czyli co nie usuneli wgl, nie usuneli calkiem czy uroslo nowe?


w wyniku histo-pat mam tylko : fragment istoty bialej z ogniskami krwotocznymi - odczynowy rozplem astrogleju.


nie rozumiem ktos cos kuma
do lekarza dopiero w listopadzie mam.


(badanie 30.04.2013
Badanie wykonano w sekwencjach FSE i FAST uzyskując obrazy T1 i T2-zależne w płaszczyźnie poprzecznej i strzałkowej, FLAIR w płaszczyźnie poprzecznej, T2-zależne w płaszczyźnie czołowej, T1-zależne po podaniu środka kontrastowego w trzech płaszczyznach +DWI i FIESTA celowana na tylny dół czaszki.

W porównaniu z badaniem MR z 16.12.2011 roku ognisko w przyśrodkowej cześci lewego płata potylicznego jest większe - w fazie po kontraście ma wielkosć 8x7mm, poprzednio 5x5mm. W obrazach T2 zaleznych ma wielkosć j/w i obecnie niejednorodny sygnał. Wokół zmiany widoczny jest obrzęk szerokosci do 7mm - progresja. Wobec powiększenia się zmiany i pojawienia obrzęku oraz utrzymujacego się wzmocnienia - obserwacja w kierunku wolno rosnącego glioma.
Wieksze ognisko hiperintensywne w trzonie ciała modzelowatego jest mniejsze niz poprzednio, ma wymiary 13x10mm, poprzednio 15x12mm, nie wzmacnia się po kontraście. Druga zmiana w ciele modzelowatym jak poprzednio, wielk. 10x7mm, bez wzmocnienia, we FLAIR jest sygnał częściowo się wytłumia - bogatobiałkowa treść?
Dyskretnie hiperintesywne zmiany w tylnej cześci wzgórz , jak poprzednio. Pojedyncze bardzo drobne ognisko hiperintensywne bez wzmocnienia w płacie ciemieniowym prawym - glioza naczyniopochodna? podobne jak poprzednio. Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdzono.
Zmian patologicznych w kątach mostowo-móżdzkowych i przewodach słuchowych wewnętrznych nie stwierdzono.
Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń.
R. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna.)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: jusia: 2013-09-20, 13:33 ]
Proszę nie dublować postów, ani tematów.
Podwójny post usunęłam, resztę scaliłam.



  Temat: pabi-dexamethason
acia500

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 49942

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2013-06-07, 18:27   Temat: pabi-dexamethason
dziś neurolog przypisał mi ten lek PABI-DEXAMETHASON + do tegi IPP oslonowo i KALIPOZ PROLONGATUM. i
boje sie teraz ten Pabi dexamethason brać. przypisal mi go na obrzek mózgu. (podejrzenie wolno rosnacego glioma z obrzekiem)
dawka 2 razy dziennie po 2 pabi-dex.. Ipp 1 dziennie kalipoz 1dziennie.
w poniedziałek wizyta neurochirurgiczna przyspieszona (miala byc na wrzesien dopiero - takie kolejki).
ważę 52kg na 160cm wyglaam dobrze mam wade wzroku -1L -1,25P
choruje na Recklinghausena inaczej NF.
boje się skutkow ubocznych ale czytałam że też pomaga.
po Pabi dex podobno ma sie wilczy apetyt ja bez tego potrafie duzo czasem jesc i waga skacze 50-53kg podobno jest sie drazliwy nerwowy senny i oslabienie miesni. ja nie moge mam synka energicznego 9 mcy ma i przez pol dnia sama z nim w domu jestem musze byc na silach. w dodatku on wstaje o 5 rano i juz trzeba z nim wstac. proba przestawienia go zrobila to ze wstawal o 4. wiec niech juz wstaje sobie o 5. jestem senna i zmeczona wciaz nerwowa czesto. to ten lek wtedy moze wzmocnic. niech znajdzie sie chociaz jedna osoba co stwierdzi ze ten lek jest ok i nic jej nie jest to obawy troche chociaz mina
  Temat: Zmiany w mózgu
acia500

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12379

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2013-05-10, 10:14   Temat: Zmiany w mózgu
to w zwiazku z chorobą genetyczną Recklinghausena mam robione regularnie mri głowy.
czekam na wyniki jeszcze kregoslupa i potem badanie mri szyji.
mam kilka włókniaków na skórze i plamec kawa z mlekiem. wade wzorku ale bez guzków lichaya
  Temat: Zmiany w mózgu
acia500

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12379

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2013-05-10, 09:16   Temat: Zmiany w mózgu
Badanie wykonano w sekwencjach FSE i FAST uzyskując obrazy T1 i T2-zależne w płaszczyźnie poprzecznej i strzałkowej, FLAIR w płaszczyźnie poprzecznej, T2-zależne w płaszczyźnie czołowej, T1-zależne po podaniu środka kontrastowego w trzech płaszczyznach +DWI i FIESTA celowana na tylny dół czaszki.

W porównaniu z badaniem MR z 16.12.2011 roku ognisko w przyśrodkowej cześci lewego płata potylicznego jest większe - w fazie po kontraście ma wielkosć 8x7mm, poprzednio 5x5mm. W obrazach T2 zaleznych ma wielkosć j/w i obecnie niejednorodny sygnał. Wokół zmiany widoczny jest obrzęk szerokosci do 7mm - progresja. Wobec powiększenia się zmiany i pojawienia obrzęku oraz utrzymujacego się wzmocnienia - obserwacja w kierunku wolno rosnącego glioma.
Wieksze ognisko hiperintensywne w trzonie ciała modzelowatego jest mniejsze niz poprzednio, ma wymiary 13x10mm, poprzednio 15x12mm, nie wzmacnia się po kontraście. Druga zmiana w ciele modzelowatym jak poprzednio, wielk. 10x7mm, bez wzmocnienia, we FLAIR jest sygnał częściowo się wytłumia - bogatobiałkowa treść?
Dyskretnie hiperintesywne zmiany w tylnej cześci wzgórz , jak poprzednio. Pojedyncze bardzo drobne ognisko hiperintensywne bez wzmocnienia w płacie ciemieniowym prawym - glioza naczyniopochodna? podobne jak poprzednio. Podnamiotowo zmian ogniskowych nie stwierdzono.
Zmian patologicznych w kątach mostowo-móżdzkowych i przewodach słuchowych wewnętrznych nie stwierdzono.
Układ komorowy nieposzerzony, bez przemieszczeń.
R. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group