1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
absenteeism

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-30, 21:05   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Drogie Panie, mam prośbę - jeśli mamy pomóc Sylwi1983, to bardzo proszę o nie mieszanie ze sobą kilku historii (Waszych ojców, czy Waszych osobistych) - taka rzecz ma miejsce już w Waszych wątkach (Lucy37, tronca33, asia1975) i ja osobiście nie jestem w stanie przegrzebywać się przez posty dotyczących kilkorga różnych osób, żeby znaleźć szczegóły dot. tej jednej, której wątek dotyczy, bo po prostu nie mam na to czasu.
Nie mamy siły zwracać uwagi ciągle o tym samym, żeby nie mieszać wątków, żeby starać się pisać merytorycznie, więc po prostu przestajemy tam zaglądać - ale że żadnych sprzeciwów nie było, to rozumiem, że nie jest to jakimś wielkim problemem.
Jednak Sylwia1983 wyraźnie chce się dowiedzieć czegoś konkretnego, chce odpowiedzi na swoje pytania, dlatego proszę - jeśli możecie pomóc, to bardzo o o to prosimy, jednak jeśli chcecie opowiedzieć jak było u Was - dajcie link do konkretnego Waszego posta, albo do wątku, nie opisujcie całej historii leczenia, bo to nie miejsce na to.
Z góry dziękuję za zrozumienie.

Do rzeczy.
Sylwia1983 napisał/a:
dziewczyny, to ja już nic z tego nie rozumiem. wcześniejsze badania potwierdzały guz w głowie trzustki, teraz z kolei piszecie, że jest ok.

Nie "trzustka jest ok" tylko wycinki pobrane podczas badania są okej.
Pobieranie wycinków ma tę wadę, że nie zawsze ma się pewność, iż trafi się w tkankę chorobowo zmienioną. Tak zapewne było w tym przypadku - nie pobrano tkanki zmienionej (domyślnie) nowotworowo, tylko zdrowy fragment.

Czy było wykonane TK/MRI jamy brzusznej?
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
absenteeism

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-15, 08:46   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983 napisał/a:
Jeśli masz taką możliwośc spróbuj zobrazowac mi najblizsze miesiace.

Trzeba by mieć umiejętność wróżenia, by to zrobić :)

Nie znamy dokładnie stanu pacjentki, ewent. chorób współistniejących, dokładnych wyników badań obrazowych, histpatu - bez pełnej dokumentacji ciężko się wypowiedzieć.
Chemia zależy od stanu zaawansowania choroby, o której nic nie wiemy (sam EUS nie jest wystarczający do jego określenia). Powikłania po operacji mogą wystąpić zapewne do kilku dni/tygodni po niej, zależy też czy mowa o ostrych powikłaniach czy o późniejszych kłopotach wynikających z choroby etc.
Czy zadałaś w ogóle te pytania lekarzowi?
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
absenteeism

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7993

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-15, 08:15   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Masz jakieś konkretne pytania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group