1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12391

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-04-13, 20:43   Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
Wiecie może ile średnio utrzymuje się takie guzkowate powiększenie węzłów po infekcji? Bo od zakończenia antybiotyku minęły 3 tygodnie a tu nadal nic nie znika... Zwłaszcza, że pierwszy raz mam takie coś, zawsze mi wywalały wielką gulą węzły na szyi, a nie gdzieś pod uchem.

Po prostu mój lekarz pierwszego kontaktu jest natury olewawczej i dlatego wolę się dopytać kogoś, kto się na tym lepiej zna ;) wiem, że takie coś to pryszcz w porównaniu z Waszymi sprawami. Jeśli ktoś coś wie, to w wolnej chwili niech podpowie :)
  Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12391

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 20:18   Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
Ok, dzięki za doinformowanie :) postaram się jutro gdzieś umówić na to usg, niezależnie od decyzji lekarza, dla własnego spokoju.
  Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12391

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 18:15   Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
A czy na takie usg potrzebne jest skierowanie od specjalisty, czy można zrobić prywatnie ot tak?

Rozumiem, że takie usg pozwoli na różnicowanie guza ślinianki od guza węzła?

Od razu jutro chciałam iść zrobić morfologię, ale boję się że chociażby WBC będą podwyższone z powodu tego bólu gardła, i tym samym niemiarodajne. Zresztą nie wiem, czy jeśli to faktycznie ślinianka, to jakiekolwiek parametry krwi są wskazaniem choroby..
  Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12391

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-03-18, 17:52   Temat: nowotwór ślinianki- czy to mozliwe?
Podepnę się chwilowo pod temat, bo nie chcę z być może pierdoły robić wielkiej sprawy.


Pewnie jestem mocno przewrażliwiona z racji sprawy babci i całego tego nowotworowego szumu, ale do rzeczy.

Dzisiaj wyczułam sobie małego guzka, lekko bolesnego w dotyku, raczej nie jest ruchomy, ciężko mi określić w jakim miejscu - mniej więcej ślinianka przyuszna prawa albo jakiś węzeł w tej okolicy. Wcześniej nic tam nie czułam, ale też nie macam się codziennie po twarzy i okolicach. Na oko ma jakiś 1cm.

Moja pesymistyczna natura od razu zdiagnozowała sobie same najgorsze rzeczy, ale piszę do Was głównie w następującej kwestii - jutro idę do lekarza I kontaktu, który z natury jest dość mało konkretny i wypróbowuje wszelkie możliwe leki zanim wyśle na bardziej specjalistyczne badania czy skieruje do specjalisty [zanim skierowała mnie do alergologa to rok chodziłam z alergią, bo "może trzeba przeczekać"].
Nie chcę czekać aż tyle z czymś takim, bo zwariuję [niestety mam teraz małą paranoję na punkcie nowotworów]. Czy są jakieś konkretne badania, które powinnam zrobić na gwałt prywatnie? USG? Jakaś konkretniejsza morfologia? Na coś zwracać uwagę? A może poczekać?

Nie wiem czy to istotne, ale obecnie mam lekki stan zapalny lewego migdałka [w sensie gardło mnie nawala ostro], no ale to przeciwna strona twarzy zupełnie.

Sorry, jeśli to tylko głupota, ale chciałabym, żeby mnie i moją małą paranoję ktoś w tym upewnił ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group