1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i przerzuty do wątroby u mojego taty:(
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 10984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-22, 17:08   Temat: Rak jelita grubego i przerzuty do wątroby u mojego taty:(
Szansa jest zawsze, trzeba mieć nadzieję.
  Temat: Rak jelita grubego i przerzuty do wątroby u mojego taty:(
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 10984

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-21, 22:58   Temat: Rak jelita grubego i przerzuty do wątroby u mojego taty:(
zembatka napisał/a:
Skoro są przerzuty odległe, to chyba wynik ostatniego badania hist-pat powinien określać stadium na D a nie C2?

Wynik histopatologii pooperacyjnej określa to, co w badanu histopatologicznym pooperacyjnym się znalazło - a więc węzły chłonne i guz. Tylko tego dotyczyć będzie klasyfikacja opisana przez patologa, stąd jedynie określenie cech T i N (guz, węzły = pT3N1), bez wspominania o cesze M (przerzuty odległe), co do której patolog na bazie otrzymanych wycinków nie jest w stanie się odnieść.

zembatka napisał/a:
Czy to normalne, że ognisko pierwotne jest aż tak małe, a przerzuty w wątrobie mają po 7cm?

Jest to możliwe.

zembatka napisał/a:
tata dwa lata temu miał usuniętego dużego kaszaka z czoła (średnica 3cm), po usunięciu nie został on poddany żadnym badaniom. Czy ten kaszak mógł mieć jakiś związek z dzisiejszą chorobą taty?

Wątpliwe.

Bardzo dziękujemy za precyzyjne i chronologiczne przedstawienie dokumentacji i opis sytuacji :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group