1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-15, 22:31   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
Czy ta informacja odnośnie Pani odp ''W tej chwili w PL takie leczenie nie jest prowadzone, ogólnie jest dopiero w fazie badań na świecie'' jest udowodniona?

Wystarczy wejść na clinicaltrials.gov:
- brak wyników z wyszukania "stem cells SCLC" w PL
- wyniki z wyszukania frazy "stem cells SCLC" bez określenia lokalizacji

czarna1 napisał/a:
Natknęłam się na artykuły że jeśli chodzi o inne nowotwory np.ziarnice złośliwa czy białaczki takie rzeczy się robi...i w związku z tym mam pytanie gdzie to robią?

Białaczka czy ziarnica to całkowicie inne choroby niż rak płuca, to że w jednych chorobach możliwe jest takie czy inne leczenie nie oznacza niestety, że jest możliwe też w innych jednostkach chorobowych.
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-15, 20:45   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
Mam pytanie czy w raku drobno-komórkowym jest jakakolwiek szansa aby móc wykorzystać komórki macierzyste? Tak się składa że moja siostra jest w ciąży i bardzo chciałybyśmy mamie naszej pomóc.

W tej chwili w PL takie leczenie nie jest prowadzone, ogólnie jest dopiero w fazie badań na świecie.
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-05, 21:50   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
Google --> PET ośrodki w Polsce ; PET-CT w Polsce / wikipedia
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-05, 18:05   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
Czy badanie PET jest refundowane? jesłi nie to jaki jest koszt Mam skierowanie i gdzie można je wykonać?

Można zrobić na NFZ, można i nie. Koszt wykonania prywatnie to ok. 4500 - 5000 zł. W PL jest 10 ośrodków wykonujących PET.
Prywatnie również potrzebne jest skierowanie na badanie, najłatwiej chyba w najbliższym miejscu zamieszkania ośrodku bądź tam, gdzie jest najszybciej.

czarna1 napisał/a:
bardzo rzadko zdarzają się późne regresje występujące przy 5 bądź 6 cyklu chemii schematu PE (cisplatyna + etopozyd /Vepesid/ )- czy to znaczy że ten schemat chemioterapii jest słabszy.

Nie, to schemat typowy w raku drobnokomórkowym.

czarna1 napisał/a:
U mojej mamy po 5 cyklach nastąpiła częściowa regresja zmian,

Wcześniej pisałaś:
czarna1 napisał/a:
Wynik po IV chemii - TK z dn. 17.10.2012:
Znaczna regresja zmian.

więc chyba po 4 cyklu?
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-04, 20:54   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
bardzo proszę o DIAGNOZĘ

Diagnoza jest postawiona - drobnokomórkowy rak płuca prawego. To jest diagnoza, i innej już nie postawimy :)

Jeżeli Ci chodzi o jakąś opinię nt. wyników, to jest taka jak w wyniku TK, jest regresja czyli zmniejszenie się zmian. To oczywiście dobrze. Tak więc jest poprawa.

Owszem, czasem guz znika całkowicie na skutek chemioterapii, czasem węzły również, jest to wynik osobniczej wrażliwości nowotworu na chemię - po prostu u jednej osoby rak będzie bardziej reagował na chemię, u innej trochę mniej.
Ogólnie rak drobnokom. jest chemiowrażliwy, czyli dobrze reaguje na chemioterapię, co zresztą widać też w powyższym przypadku - zmiany cofnęły się.

Być może będzie można rozważyć radioterapię, aczkolwiek wątpliwości są takie jak pisałam wyżej - dlatego zaczekać trzeba na konsultację z radioterapeutą.
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-04, 20:14   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
Czy sok zrobiony z ostrej papryki z olejem lnianym może spowodować pogorszenie?(przeczytałam artykuły nt cudownych metod, ale dalej mam mętlik)

Nie wiem, czy pogorszenie, ale też nie wiem w czym miałby pomóc. Nie ma udowodnionego działania oleju lnianego czy papryczek w leczeniu raka - udowodnionego czyli na podstawie badań klinicznych, nie stron ludzi oferujących sprzedaż ww. rzeczy.

czarna1 napisał/a:
Czy mama mogła by mieć naświetlania?

Tak jak pisałam wcześniej - na pewno konieczna jest konsultacja kardiologiczno - radioterapeutyczna z racji wstawionego stentu i ewentualności jego naświetlania, nie wiemy czy byłoby to możliwe. Obawiam się też nieco o umiejscowienie zmiany w okolicy podziału t. płucnej, co też może utrudniać naświetlanie.
Pisałaś, że 7.11 ma być konsultacja z radioterapeutą, z pewnością wyjaśni powyższe wątpliwości.
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-26, 13:01   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
Zalecane są przy nowotworach 1 pestka na 4-5 kg masy ciała.

Tzn. przez kogo zalecane? Przez lekarza?

czarna1 napisał/a:
Mogła by Pani coś więcej mi napisać o tym? (...) A czy bioenergoterapeuta może pomóc? Ponoć pomocny jest sok z granata?

Proponuję zapoznać się z działem Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego, zwłaszcza z tym wątkiem: Analiza krytyczna 'cudownych' metod antynowotworowych, zaś konkretnie w temacie pestek moreli z tym artykułem na stronie naszej Fundacji: Witamina w cudzysłowie, czyli kontrowersyjna rola amigdaliny w terapii nowotworowej.
  Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 16150

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-25, 21:05   Temat: guz płuca prawego-rak drobnokomórkowy
czarna1 napisał/a:
czy w sytuacji mojej mamy można połączyć naświetlania (radioterapię) z chemioterapią?

Aby móc to ocenić potrzebny jest na pełen wynik TK klatki piersiowej przed rozpoczęciem chemioterapii oraz pełen wynik świeżego TK. "Poprawa" to niestety zbyt mało informacji.

Czy wynikiem pierwszego TK jest poniższy fragment?
Cytat:
W polu górnym płuca prawego w bezpośrednim sąsiedztwie TU widoczne dość liczne zagęszczenia plamisto-guzkowe mogące odpowiadać meta. Dwa zagęszczenia drobno- i guzkowe w polu dolnym płuca prawego przykręgosłupowo. Pojedyńcze zagęszczenia drobnoguzkowe w polu górnym tego płuca. Płuco lewe bez świerzych zmian ogniskowych. Struktura kostna kl. piersiowej bez zmian typu mts.. Nadnercza niepowiększona. Wątroba niepowiększona. Wątroba w widocznym zakresie bez zmian ogniskowych.

Jeśli tak - z jaką datą wykonane było badanie?

Przeciwwskazaniem do zastosowania radioterapii byłoby np. utrzymujące się naciekanie tętnicy płucnej przez guza, p/wskazaniem może być również wstawiony stent - z pewnością konieczna będzie konsultacja kardiologiczno-onkologiczna.
W jakie naczynie wstawiono stent?

czarna1 napisał/a:
czy ten rodzaj guza można operować wraz z węzłami chłonnymi?

Nie.

czarna1 napisał/a:
Czy są jakieś leki niekoniecznie w Polsce, które mogą hamować przeżuty i zwiększyć szanse na wyleczenie?

W tym konkretnie rodzaju nowotworu - nie.

czarna1 napisał/a:
Czy pestki moreli mogą pomóc czy zaszkodzić?

Zaszkodzić.

czarna1 napisał/a:
Czy ten rodzaj chemioterapii który ma moja mama jest dobry?

Jest to chemioterapia stosowana w tym właśnie rodzaju raka, tak więc w tym sensie "dobra".

czarna1 napisał/a:
cały czas mam wątpliwości czy ten rodzaj leczenia który mama ma jest najlepszy czy może jest inny ?

Jest to schemat leczenia taki, jaki powinien być zastosowany przy tego rodzaju nowotworze, takim jego umiejscowieniu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group