1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-15, 23:01   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
Absenteeism - myślisz, że powinnam wybrać się do hematologa?

Nie, raczej nie. Ciężko nam tutaj podważać zalecenia onkologa prowadzącego - skoro zalecił Polocard, to go bierz. Zawsze możesz spróbować się skonsultować ze swoim lekarzem POZ odnośnie włączenia jakiegoś innego leczenia p/zakrzepowego.
Zrób sobie kontrolną morfologię np. tydzień po ostatniej i zobacz jakie będą PLT.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-15, 19:38   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
A jakie są farmakologiczne?

Wiele różnych leków :) od acenokumarolu przez clopidogrel po różne heparyny. Na receptę naturalnie.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-15, 14:13   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
Czy można jakoś obniżyć liczbę płytek ?

Naturalnie? Nie. Jedynie farmakologicznie.
Polocard w jakiej dawce dostałaś - 75 czy 150 mg? Jest to lek bardziej profilaktyczny niż leczący już zaistniały stan.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-04, 21:34   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
Czy polecony przez Ciebie Chlorchinaldin działa też na stan zapalny błony śluzowej jamy ustanej? Czy może pomóc z tym bolącym językiem. Mam go w domowej apteczce wiec mogę użyć, ale nie wiem, czy chodziło Ci o grzybicę jamy ustnej właśnie czy o stan zapalny? A jeśli nie Chlorchinaldin to co, na to pieczenie języka, dziąseł?

W stanach zapalnych jamy ustnej też działa, chociaż ja bym tu bardziej optowała za działaniem p/grzybiczym. ALE. Jeśli nystatyna powoli pomaga, to kontynuowałabym jej branie, na dziąsła i język można spróbować płukać jakimś płynem typu Dentosept, Hascosept.

elisza11 napisał/a:
Zatem, kiedy te maści stosować?

Środki p/bólowe w maściach zwykle zaczynają działać dość szybko, 10-20 min. od zaaplikowania maści. Więc trzeba sobie smarować tak, by jakoś utrafić momentem działania w moment wypróżnienia (wiem, ciężko to tak sobie zaplanować).

Podkreślam raz jeszcze - wszystko i tak powinno konsultować się z lekarzem, tutaj możemy doradzać i podsuwać pomysły co do leków czy preparatów, ale ostateczną decyzję zawsze powinien podjąć lekarz.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-04, 16:55   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
Zaczęłaś już stosować tę Nystatynę?
Jeśli to faktycznie grzybica, to można by np. ssać Chlorchinaldin (naturalnie po ustaleniu tego wcześniej z lekarzem).

Co do problemów od drugiej strony - nie wiem, gdzie dokładnie występuje ból i w którym momencie, ale są kremy/maści bez recepty z środkami miejscowo znieczulającymi, np. Ruskorex z tetrakainą albo Procto-Glyvenol z lidokainą. Czopków nie proponuję, bo jeśli boli przy wypróżnianiu to może boleć też przy aplikacji czopka.
Naturalnie te kremy i maści są preparatami typowo na hemoroidy, więc ich działanie pod kątem znieczulania nie jest najistotniejszym, ale początkowo można by spróbować.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-25, 22:45   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
A czy są jakieś chytre sposoby na odgazowanie jelit? To dla mnie istotne, bo te wzdęcia - jak u dziecka - przechodzą już w kolkę i to jest bolesne i powstrzymuje mnie od jedzenia .

Racja, zapomniałam o tej kwestii.
Chytrych to nie znam, bardziej farmakologiczne. Nie wiem co oznacza "espumisany itp." o jakich piszesz wyżej :) Espumisan zawiera simetikon, aczkolwiek taki typowy w kapsułkach ma go tylko 40 mg. Można by więc spróbować innych preparatów z simetikonem, ale ze zwiększoną jego dawką, np. Simetigast Forte /Imogas Forte mają po 240 mg w kapsułce, może zadziałają lepiej. Ewentualnie inna substancja - dimetikon - w kapsułkach lub syropie (Esputicon).

elisza11 napisał/a:
rozumiem, że jak nic o nich nie wiadomo, to nic o nich nie wiadomo

Ja tylko wypowiadałam się za siebie - może ktoś coś o nich wie :)

elisza11 napisał/a:
czy jeśli dostałam Metoclopramid 10 mg i w czopkach- Torecan to zażywanie ich możliwe jest tylko na zasadzie albo/ albo czy w razie czego można doustnie wziąć Metoclopramid, a jeśli nie pomoże - wtedy czopek Torecanu?

Przede wszystkim nie panikuj na zapas, może nic się nie będzie działo i okaże się, że nawet Metoclopramid jest niepotrzebny.
Na pewno odczekałabym min. kilka godzin między wzięciem obu tych leków.

elisza11 napisał/a:
I jeszcze formalne pytanie: jak się do Ciebie zwracać: nickiem, funkcją, jakimś skrótem - bo niezręcznie tak jakoś bezosobowo.

Może być nickiem. Na "ej Ty" też czasem reaguję ;)
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-25, 21:01   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
Właśnie nie bardzo wiedziałam, w jaki sposób kontynuować wątki. Tylko, że teraz temat postu jest trochę nieprzystający, czy to nie szkodzi?

Ja np. mam tak, że zapamiętuję Forumowicza po tytule wątku, dlatego zwykle ich nie zmieniam (tytułów, nie Forumowiczów), ale jeśli chcesz to oczywiście możemy tytuł zmienić - czekam na propozycje :)

elisza11 napisał/a:
Wiem, że wobec bardzo poważnych pytań forumowiczów moje jest bagatelne

Każde pytanie jest równie ważne - problem jest raczej w tym, że Forumowiczów przybywa, a kadry nie bardzo ;) i nie zawsze mamy chwilę, by móc odpowiedzieć na posty od razu.

elisza11 napisał/a:
Jaki leki mogą dodatkowo wspomagać działanie przewodu pokarmowego ale nie zaburzą działania chemii

Przede wszystkim my na Forum nie możemy zalecić Ci, jakie leki powinnaś przyjmować - to może zrobić tylko lekarz.

Ogólnie, jeśli chodzi o leki osłonowe przy chemioterapii, na pewno potrzebny jest jakiś "-prazol" (inhibitor pompy protonowej) - omeprazol, pantoprazol etc. Bierzesz już Controloc 40 (pantoprazol), pewnie raz na dobę. Nie dołoży się więc do tego kolejnego inhibitora. Można by ewentualnie zamienić go na inny, bądź na lek z innej grupy ale o podobnym działaniu - ale i tak tego typu leki w dawkach Tobie potrzebnych są tylko na receptę, więc musi je zapisać lekarz.
Jeśli chodzi o samą wątrobę - polecane jest Essentiale Forte. Sam Sylimarol, nawet ten 70 mg, nie wchodzi raczej w interakcje z chemią. Ale wydaje mi się, że lepsze byłoby Essentiale (choć niestety droższe).

elisza11 napisał/a:
Jak zażywać tę sporą ilości tabletek sterydów, żeby ograniczyć działania niepożądane dla przewodu pokarmowego? Czy do posiłku czy po, czy przed jedzeniem? Czy w odstępie od brania leków przeciwwymiotnych czy razem

Masz na myśli deksametazon? Można w trakcie posiłku, choć lekarze różnie zalecają. Biorąc leki razem nie powinno się nic stać, zwłaszcza że sterydy wzmacniają działanie leków p/wymiotnych.

O jagodach - tak jak lekarz - nigdy nie słyszałam, więc nie wypowiem się.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-17, 17:15   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
elisza11 napisał/a:
A, dodam jeszcze, że kolejny tydzien wczesniej wykonane było badanie rtg, które poza nielicznymi zwółknieniami niczego nie ujawniło, zadnych cieni, zadnych zmian ogniskowych ani naciekowych. Spirometria bardzo dobra. Lekarz kierował na badania HRCT z powodu przedłuzajacego sie kaszlu po infekcji nadal szukajac przyczyn tego kaszlu.

RTG jest badaniem dużo mniej dokładnym niż jakiekolwiek TK, dlatego mogło niczego nie wykazać. Lekarz zrobił bardzo dobrze, kierując na TK.

Zaznaczam, że nie mamy tutaj do czynienia z dwoma takimi samymi badaniami.
HRCT to tomografia wysokiej rozdzielczości, wykonywana bez podania kontrastu, jest dobra do oceny miąższu płuc.
TK z kontrastem lepiej z kolei obrazuje zmiany guzowate, węzły chłonne, kości.

Być może dzięki podaniu kontrastu w drugim badaniu lekarz mógł dokładniej określić lokalizację guzka i ocenił go na ulokowanie w segm. 3 PP.
  Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
absenteeism

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7279

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-17, 10:07   Temat: w badaniach tk 2 różne lokalizacje tego samego guza
A możesz przytoczyć całe wyniki obu TK?
Oba badania były wykonane na tym samym sprzęcie? Opisywane przez tę samą osobę?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group