1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9571

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 12:34   Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
kuba napisał/a:
a zapomniałem dodać że usg jamy brzusznej też było chociaż nie wiem czemu się je robi.

Zrobić nigdy nie zaszkodzi - jeśli wszystko było w porządku, to bardzo dobrze.

kuba napisał/a:
Właśnie obawiam się, że teraz np nie urośnie i powiedzą, że to nic poważnego i kontrola za rok a on wtedy przez rok już urośnie duży.

To się nie obawiaj na zapas. Powtórz TK za kilka miesięcy i zależnie od wyniku będziemy się wtedy zastanawiać co dalej.
No i zobaczymy co tam wyjdzie z tej cytologii.
  Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9571

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 12:24   Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
kuba napisał/a:
Myślisz, że przy takim guzie nie mam co liczyć na biopsję czy powtórkę bronchoskopii?

Raczej nie.

kuba napisał/a:
Słyszałem jeszcze, że są jakieś markery nowotworowe ale czy wyjdzie coś w takim badaniu?

Nie ma markerów diagnostycznie istotnych pod kątem raka płuca.
  Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
absenteeism

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9571

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-13, 11:08   Temat: guz 4mm IV sektor prawego płuca
kuba napisał/a:
Na TK wyszło zaś, że mam 4mm guza w IV sektorze prawego płuca.

Segmencie ;)

Masz ten wynik TK żeby go tu umieścić?

kuba napisał/a:
Lekarz po 10 dniowym pobycie w szpitalu kazał się zgłosić na kolejną tomografię za 3 miesiące (z tego co czytam na necie to chyba standardowa procedura)

Nie tyle "w necie", co taki jest po prostu standard postępowania medycznego - przy stwierdzeniu guzków do 10mm średnicy zaleca się kontrolę za 4-6 miesięcy. W zasadzie nawet ta bronchoskopia nie miała większego sensu.

kuba napisał/a:
I teraz nie wiem co robić jak dowiedzieć się czy ten guz jest nowotworem? Podejrzewam, że jeśli za 3 miesiące guz pozostanie tej samej wielkości to będę musiał robić kontrolnie tomografię co rocznie aż w końcu urośnie i będzie trudniej się go pozbyć.

O to chodzi, żeby właśnie nie urósł. Jeśli będzie rósł, to z pewnością zostaną wykonane kolejne badania w celu zdiagnozowania czym on jest.

kuba napisał/a:
Chciał bym się też dowiedzieć czy np. ten guz nie jest przerzutem z innej części ciała.

Wątpliwe.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group