1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
absenteeism

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-24, 00:56   Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
ela1 napisał/a:
Z tego co piszesz chodzi o kwalifikację do leczenia erlotinibem Iressa.

Nie nie, Iressa to gefitinib :)
  Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
absenteeism

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-24, 00:38   Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
Tak na przyszłość - jeśli masz jakiś wypis, to wklej go (przepisz) po prostu w całości :)

Co do wyników - jest wysoka leukocytoza (może to być wynik dodatkowej infekcji lub choroby nowotworowej) i niskie płytki.
  Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
absenteeism

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-23, 23:54   Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
Nie wiem jaki jest stan wątroby (poziom bilirubiny, AspAT, AlAT), jakie są ogólne wyniki taty, ale w rozsianym raku płuca rokowanie jest złe.

Myślę, że w razie braku kwalifikacji do badania (dla innych zainteresowanych, mowa o badaniu IFUM: Efficacy, Safety, Tolerability of Gefitinib as 1st Line in Caucasian Patients With EGFR Mutation Positive Advanced NSCLC) lekarze z pewnością ocenią stan taty pod kątem ewentualnej chemioterapii. Na pewno konieczna będzie wówczas konsultacja kardiologiczna.
  Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
absenteeism

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6058

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-12-23, 23:17   Temat: rak plaskonablonkowy pluca prawego CSIV
Nie wiemy o jakim dokładnie "programie" piszesz, chodzi o badanie kliniczne?

Nie podajesz wyniku TK z września 2011, do którego porównywane jest badanie z listopada. Jednak nowotwór jest na pewno w IV - najwyższym - stadium zaawansowania z racji istnienia przerzutów odległych (wątroba, prawdopodobnie śledziona) oraz rozsiewie w obrębie płuc. Do tego dochodzą liczne komplikacje kardiologiczne.
Możliwe jest jedynie leczenie paliatywne - choroba jest w stadium niemożliwym do wyleczenia, przykro mi.

Myślę, że udział w badaniu klinicznym może być dla Was szansą. Standardowa chemioterapia w niedrobnokomórkowym raku płuca ma max. 40% obiektywnych odpowiedzi na leczenie, a w tak zaawansowanym stadium przypuszczam, że i tak na niewiele by się to zdało.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group