1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
absenteeism

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 66010

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-22, 09:45   Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
Wiemy czy jest Aphtin lub Sachol - skoro polecamy, to wiemy z czego się składają i na co się je stosuje.

Domyślam się, że chodziło Ci o Laticort LOTIO(N). Wg mojej wiedzy farmaceutycznej lotion stosuje się na nieuszkodzoną skórę, nigdy nie spotkałam się z przeznaczeniem na błony śluzowe, dodatkowo uszkodzone. Tak jak z żadną formą Laticortu (emulsją, roztworem czy maścią).
Oczywiście, że jest lekiem na receptę, przecież to lek sterydowy. Jest rozpowszechniony w lecznictwie, tyle że zwykle w przypadku łuszczycy lub AZS.

To naturalnie Twój wybór czym sobie smarujesz jamę ustną i mam nadzieję, że jesteś świadomy możliwych skutków ubocznych miejscowego stosowania glikokortykoidów, my jedynie przedstawiamy swoje wątpliwości zgodne ze stanem naszej wiedzy. Zrobisz jak uważasz.
Życzę, aby cokolwiek używasz - pomogło, pozdrawiam.

edit:
Zuza, to się zdublowałyśmy :)
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
absenteeism

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 66010

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-21, 22:56   Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
Yyy ale Laticort to generalnie bardziej lek dermatologiczny, stosowany przy różnych uczuleniach, świądzie, tego typu sprawach. Afty to zupełnie inna bajka i pierwsze słyszę o stosowaniu na nie Laticortu :shock:

Laticort w ogóle można stosować na błony śluzowe?
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
absenteeism

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 66010

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-21, 22:39   Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
To jednak 'wygląda' (ciężko tak przez internet) na zwykłe afty, spróbuj Sacholem smarować. Albo Aphtinem.
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
absenteeism

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 66010

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-18, 22:16   Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
RTG klatki nigdy nie zaszkodzi zrobić, nawet kontrolnie, ale nie ma potrzeby nakręcać się od razu na nowotwór :) dobrze, że chcesz to zdiagnozować i mieć pewność co się dzieje, w razie czego chętnie pomożemy. Dawaj znać co i jak :)
  Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
absenteeism

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 66010

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2010-07-18, 21:26   Temat: Powiększone węzły chłonne szyjne i guzki na nich
Ponieważ TK wykluczyło guzek, to - tak po cichu (wiem od DSS ;) ) - u osoby bez wcześniejszego wywiadu onkologicznego niepokojące są węzły powyżej 15mm. U Ciebie takowych nie ma, to dobra wiadomość. Ogólnie wynik TK jest ok.

OB, CRP, WBC w normie, nie wskazuje to więc na żaden stan zapalny czy infekcję. Przechodziłeś może ostatnio jakieś przeziębienie, anginę? Zęby wyleczone?

Nie wiem, czy HCV nie wpływa w jakiś sposób na węzły chłonne - zakażenie HCV często przebiega z jakąś autoimmunologiczną chorobą, może to od tego? Jesteś pod opieką specjalisty?

Swoją drogą, jestem pod wrażeniem, że masz zrobione TK szyi, tzn. że ktoś dał Ci na nie skierowanie. Ja mając węzły na szyi ok. 10mm i proponując TK zostałam zabita śmiechem lekarza, żebym nie przesadzała i nie histeryzowała 8-)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group