1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak esicy. Mój tato.
absenteeism

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 21:52   Temat: Rak esicy. Mój tato.
Było oznaczane CEA? Jeśli nie, to warto to zrobić (badanie krwi).
  Temat: Rak esicy. Mój tato.
absenteeism

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 21:41   Temat: Rak esicy. Mój tato.
Nie ma sprawy. W takim razie zmiana, w której stwierdzono nowotwór złośliwy, jest zapewne pierwszą opisaną w TK. Czy TK było przed czy po kolonoskopii?

karii napisał/a:
O "pozostałe zmiany" chodziło mi raczej o tą całą resztę, która jest wypisana:w płucach, nadnerczu.

Odnośnie płuc mogą to nie być zmiany nowotworowe, są niewielkie, niektóre uwapnione więc mogą być pozapalne. Ale biorąc pod uwagę całość historii choroby, trzeba to skontrolować. W nadnerczach zmiany w TK opisane są jako gruczolaki, czyli zmiany niezłośliwe.
  Temat: Rak esicy. Mój tato.
absenteeism

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 20:42   Temat: Rak esicy. Mój tato.
karii napisał/a:
Mam już jak więc wrzucam skany kolono. i histopato. To wszystko co tam było. Powinno być wykonane badanie makroskopowe?

A w tym wyniku histpatu nie ma nic wcześniej opisanego jako punkt 1 i punkt 2, skoro mamy "ad 1" i "ad 2"?

karii napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, czy te pozostałe wypisane zmiany też mogą być przerzutowe czy w tej chwili nic nie można stwierdzić? Mogą być to jakieś niegroźne, niezłośliwe zmiany?

W wątrobie? Mogą, niemniej jednak ich obraz w TK sugeruje charakter przerzutowy, co przy stwierdzeniu nowotworu złośliwego każe jednak przyjąć taką opcję za dość prawdopodobną.
  Temat: Rak esicy. Mój tato.
absenteeism

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-06, 18:22   Temat: Rak esicy. Mój tato.
Stan zapalny, reakcja zapalna.

Cytujesz co jest w opisie kolonoskopii, mnie chodziło o to czy na samym wyniku histopatologii nie ma nic więcej, poza tym co przepisałaś wcześniej :) nie ma podziału na wynik mikro i makroskopowy? Wyżej nad tym, co przepisałaś, nie ma opisu skąd są wycinki?
  Temat: Rak esicy. Mój tato.
absenteeism

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6385

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-05, 22:28   Temat: Rak esicy. Mój tato.
Wynik TK wskazuje na zmiany rozrostowe - prawdopodobnie nowotworowe - w jelicie grubym. Zmiany są dwie, przy czym co do drugiej nie ma jednoznacznie pewności o jej charakterze nowotworowym, możliwe jest również ognisko zapalne. Nieco powiększone węzły chłonne. Zmiany w wątrobie również są podejrzane o bycie przerzutami, co niestety dawałoby najwyższe stadium zaawansowania choroby.

Czy w wyniku histpatu nie było wyniku makroskopowego? Co dokładnie pobrano?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group