1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Umierająca osoba w domu a zwierzęta domowe?
Terlewa

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5860

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-08-09, 16:24   Temat: Umierająca osoba w domu a zwierzęta domowe?
Jestem przekonana, że jeżeli będzie źle, któryś z nich przybiegnie po Ciebie.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Umierająca osoba w domu a zwierzęta domowe?
Terlewa

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5860

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-08-09, 15:00   Temat: Umierająca osoba w domu a zwierzęta domowe?
Koty są bardzo czułe, nieprawda, że mają to gdzieś (przynajmniej moje domowe, którymi opiekowaliśmy się troskliwie).
Miałam dwa koty (rodzeństwo), chłopczyk Męża, dziewczynka moja.
Przez całą chorobę (hospicjum domowe, Mąż zmarł w domu na DRP), koty nie wchodziły do pokoju, obserwowały męża z przedpokoju.
Na 15 minut przed śmiercią moja koteczka wskoczyła na łóżko, położyła się mężowi na udach, trącała pyszczkiem w rękę i patrzyła w twarz, tak było 10 minut, nie zganiałam, na 5 minut przed śmiercią przeszła do mnie na kolana i wpatrywała się mężowi w twarz , kot cały czas obserwował sytuację z przedpokoju.
Kot ( który nie wchodził do pokoju, kot męża) po zabraniu ciała, przez 40 dni leżał w przedpokoju z opartą główką o drzwi. Wiem, rozmawiałam na ten temat z weterynarzem, powiedział, że to leżenie pod drzwiami to była jego żałoba, nie widziałam nawet kiedy jadł, myślałam że mi umrze z głodu. 41 dnia wieczorem przyszedł do mnie do łóżka, i zaczął normalnie się zachowywać. Niestety, po roku również odszedł z powodu nowotworu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group