1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-10-08, 10:47   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Hej :)
Dobrze, a nawet bardzo :)
Badania robię, wszystkie możliwe, wychodzą póki co bardzo dobrze, ale nie chcę zapeszać.
Onkolodzy bagatelizują trochę moje czerniaka, nie wiem czy słusznie, czy nie, ale trochę mi lżej przez to. Natomiast każdy inny lekarz, czy pielęgniarka "uśmiercają" mnie w 5 minut.
Chciałam zdjąć szwy bez kolejki i rejestracji, to nie było szans, ale jak powiedziałam, że miałam czerniaka, to znaleźli dwa miejsca wolne dla mnie :) Śmieszne i przykre zarazem :)
Staram się też rzadziej tu zaglądać, dzięki temu bywają dni, że zapominam o chorobie :) Ale raz na jakiś czas nadrabiam zaległości i sprawdzam czy u Was ok ;)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-10, 22:03   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Blizna powiększona :)
Ale nie spodziewałam się, że to tak niemiłosiernie boli :|
Ale ważne, że wycięte :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-09, 21:06   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Dziękuję że tu jesteście :)
Jutro powiększanie marginesu :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-09, 15:16   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Dziś dostałam poprawny wynik od patomorfologa i nie mam owrzodzenia i figur podziału nie znaleziono :mrgreen: :mrgreen: o rany jak się ciesze !!! Mówił, że sprawdził kilkadziesiąt razy i nic nie znalazł :) boże co za ulga :) Kamień z serca :) Chyba się go pozbyliśmy w całości, oby na zawsze :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 21:08   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Aha, czyli jakby nie wzrasta ryzyko po 10 latach tylko dochodzą inne czynniki?
Za 10 lat będę miała 39, czyli starość jeszcze mnie nie zacznie zabijać :) Jest dla mnie szansa widzę oscylować koło 95% 8-)

Kurcze korzystałam w życiu z niejednego kalkulatora internetowego, ale nie sądziłam, że będę liczyć szanse na moją przedwczesną śmierć :)

Ale z drugiej strony jakby wszystkie inne problemy dnia codziennego zniknęły i życie stało się piękniejsze :) Mam tylko problemy z zasypianiem. Dziś mi się śniło, że mam przerzuty, ale nie wierze w sny prorocze (na szczęście) :)

Ale widzę jak z dnia na dzień zaczynam się oswajać z chorobą, a niedawno myślałam, że to niemożliwe i dziwiłam się ludziom, którzy tu piszą posty o warzywach itp. Zastanawiałam się jak to jest, że się uśmiechają mając raka. A jednak się da :) Czuje jak gdzieś uciekł mi ten pęd życia codziennego i zaczynam celebrować każdą miłą chwilę, żeby z niej skorzystać w pełni. Jeśli taka choroba, zakończy się dobrze, czyt. pozwoli dożyć starości, to niesie ze sobą wiele, bardzo wiele korzyści. To taki pstryczek w nos od życia, żeby nie być zbyt pazernym i nie myśleć ciągle "chce więcej i więcej" od życia. Chwila na zwolnienie, refleksję i docenienie tego co się ma. Oby z happy endem oczywiście :)

Teraz myślę tylko o tym, żeby zasnąć w tak dobrym nastroju :) żeby po dotknięciu poduszki nie przełączyć się w czarną rozpacz :) byle do rana :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 17:27   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Tak, cos źle klikalam :)
A co znaczy i czym się różni:
N/A
Extremity
Axial

W zasadzie to owrzodzenie czy będzie, czy nie, jakoś bardzo nie zmienia mojego rokowania. To prawda? Czy tylko się ludze :)

Szkoda, ze nie ma opcji wpisania mitoz.

A to w ogóle jest wiarygodny kalkulator?
Dlaczego jeśli przeżycie roczne wychodzi 99, 5% a 10 letnie już tylko 88% ??? Myślałam, że im później tym bezpieczniej ???
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 14:22   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
No własnie z tym wynikiem jest kolejny problem.
Ponieważ pytałam lekarzy o brak tych danych i wszyscy stwierdzili, że nic nie wyszło i dlatego nie zostało wpisane.

Wczoraj jakoś mnie coś tknęło i zadzwoniłam do patomorfologa i powiedział, że to raczej pomyłka, że tego nie ma na wyniku i jutro będzie sprawdzał w archiwum.

Znowu się denerwuje, bo już się pogodziłam z czerniakiem i swoim "dobrym" wynikiem, a tu się może okazać, że jednak nie jest tak dobry jak sądziłam :|
Ale nic, muszę się wziąć w garść i poczekać. Mam nadzieję, że nawet jak się okaże gorszy niż myślałam cały czas, to ciągle będzie dość dobry i moje rokowania się nie zmienią. Ale znowu jestem zła, że ktoś popełnił błąd i to w moim przypadku.

[ Dodano: 2013-08-08, 14:42 ]
stefanek napisał/a:
Statystycznie w granicach 95% przezycia. Wiec glowa do gory nie jest tak zle! Mozesz sprawdzic na http://www.melanomaprognosis.org/


Ej, ten kalkulator w każdej opcji pokazuje 95% szans przeżycia :)
Trochę oszukane, ale pewnie, to leczenie autosugestią :-D
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 12:50   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Wiem to doskonale, chociażby po swoim przykładzie.

Teraz jest dla mnie oczywiste, że miałam czerniaka, okrągłe znamię z czarno sina plamą, jakby ktoś wstrzyknął w nie farbę, ciemniejące z miesiąca na miesiąc. A na moje pytanie skierowane do 2 kolejnych dermatologów, o opalanie, bo idą wakacje, obydwie Panie Lekarki stwierdziły, że spokojnie, można się opalać :/

Mam taki uraz do lekarzy, że z pokornej pacjentki zrobiła się ze mnie marudna, dociekliwa histeryczka - pacjentka. Ale właśnie przez to sobie żyję dalej już bez tego paskudztwa, bo nie zadowoliły mnie ich opinie drążyłam temat.

A jak ja bym chciała się leczyć i wiedzieć, i mieć pewność, że to co powie "Pan Doktor", to święta prawda i procent szans na jego pomyłkę, to od 0,1% do 1% a nie na przykład 50%. O ile człowiek byłby spokojniejszy i skupiał się na odzyskiwaniu zdrowia psychicznego, zamiast po każdej wizycie rzucać się na internet i godzinami szukać informacji, a potem jeszcze obiektywnie i z dystansem je filtrować na rzetelne i "nie". A potem znowu na wizytę z kartką A4 pełną pytań :)

A jeszcze mnie denerwuje, jak często słyszę, że moje dziecko jest takie blade i nieopalone :) wrrrr :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-08, 10:16   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
stefanek,

Hahaha :-D wiedziałam, ale mi głupio :) jak to pytanie skasować :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-07, 21:46   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Lucyna45 napisał/a:
Taysha,witaj! Skąd wiesz , że czerniak powstał 4 lata temu? Może to było znamię, które teraz zaczęło się zmieniać?Czasem znamię jest wiele lat niegrożne , a potem nie wiadomo dlaczego robi się złośliwe.


Kurcze, masz rację :)
Nie wiem.
Faktycznie zaczęło zmieniać kolor teraz niedawno.

A czy organizm walczący z czerniakiem nie potraktuje płodu jako ciąło obce, bo też taką opinię słyszałam?
Aż mi głupio zadawać takie pytania :)
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-07, 13:01   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
888ONA888, Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :)
Mój czerniak powstał tuż po urodzeniu mojej córki, czyli ok. 4 lata temu, a teraz dopiero został usunięty, dlatego też mam obawy, że sytuacja się powtórzy.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-06, 21:38   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
DumSpiro-Spero, Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.

Mój czerniak nie miał owrzodzenia, a liczba mitoz była mniejsza niż 1.
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-05, 10:41   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Gazda napisał/a:
Ciąża często przyspiesza rozwój aktywnej choroby nowotworowej, więc czynnikiem decydującym jest to, czy jest się wyleczonym...


Nigdy nie będę miała pewności, czy jestem wyleczona.
Zmiana usunięta w całości, ale czy nie wróci choroba, tego nie wiem.


W jaki sposób ciąża "przyspiesza rozwój aktywnej choroby nowotworowej" ???
  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-05, 09:48   Temat: Czerniak a ciąża
Czy ciąża może spowodować nawrót albo rozprzestrzenianie się choroby?

Czy hormony ich rodzaj i ilość w ciąży i połogu są czynnikiem mającym jakikolwiek wpływ na rozwój lub nawrót czerniaka?

Bardzo proszę o pomoc. Ginekolog uważa, że jeśli był czerniak, nawet wąski to ciąża wykluczona na 2 lata, onkolog twierdzi, że nie ma żadnych podstaw tak myśleć. Jedynie w zaawansowanym stadium choroby powinno się wstrzymać z ciążą, ale powodem jest ograniczenie możliwości leczenia.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-08-05, 15:43 ]
Masz już swój wątek, więc jeśli dalsze pytania dotyczą Twojego stanu zdrowia etc. - kontynuuj go.
Wątki scalone.


  Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
Taysha

Odpowiedzi: 55
Wyświetleń: 21286

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-07-17, 16:01   Temat: Prośba o pomoc w interpretacji wyników.
stefanek napisał/a:
Jesli twoj indeks mitotyczny jest mniejszy niz 1 na mm2 i nie ma owrzodzenia to twoj wynik ma bardzo dobre rokowania. Statystycznie w granicach 95% przezycia. Wiec glowa do gory nie jest tak zle! Mozesz sprawdzic na http://www.melanomaprognosis.org/

Jesli nie ma oczywistych podejrzen to usuwanie wezla przy takim wyniku jest zbedne. USG w zupelnosci wystarczy. Lekow zadnych tez nie dostaniesz bo ten etap czerniaka leczy sie wylacznie wycieciem chirurgicznym. Usuwanie wezla chlonnego nie jest leczeniem a jedynie okresleniem stadium choroby.

Oczywiscie wymagane jest poszerzenie marginesow.

[ Dodano: 2013-07-17, 12:19 ]
Marcin. wichniar2 napisał/a:
Hej

Przykro mi że ciebie to gówno dopadło.
Po pierwsze faktycznie stan jest poważny... Czas tu gra najważniejszą role !!!

Czerniak jest bardzo nie przewidywalną chorobą ... czasem złe wyniki bardzo dobrze rokują.


Marcin. Prosze nie strasz ludzi niepotrzebnie. Wynik 0.9mm klasyfikuje sie jako 'cienki czerniak' (klasyfikacja 1A) o bardzo niskim prawdopodobienstwie przerzutow i bardzo niskiej smiertelnosci. Tylko kilka % wszystkich chorych z cienkim czerniakiem (do 1mm) ma jakiekolwiek problemy w przyszlosci.



O rany! Dostałam właśnie potężną dawkę uderzeniową nowych sił do życia :) :):)
I jakby przestała mnie boleć już głowa w tej sekundzie :)
Strasznie był mi potrzebny taki komentarz :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group