1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rozpoznanie: Komórki nowotworowe
Richelieu

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6517

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-02-10, 09:46   Temat: Temat
nelka napisał/a:
Witam ...
... rozpoznanie - cellulae carcionomatosae. Zmiana o średnicy 2 cm. Zlecono oznaczenie receptorów .... co to dla mnie oznacza? ... [...]

Cellulae carcionomatosae - komórki nowotworowe.
Oznaczenie receptorów pozwala m.in. określić, czy nowotwór jest hormonozależny i na podstawie tego odpowiednio dobrać jego najlepszy sposób leczenia.
O receptorach więcej m.in. w tym wątku: http://www.forum-onkologi...nikow-vt838.htm

nelka napisał/a:
[...] .... nie jestem obciążona nowotworem genetycznie. Nikt z moje rodziny nie chorował na raka ... czy to może mieć znaczenie przy leczeniu? ... [...]

Brak genetycznych "predyspozycji" organizmu do nowotworu z pewnością może mieć (pozytywny) wpływ na reakcję organizmu na proces nowotworowy oraz jego leczenie.
Jest to też niewątpliwie dobry prognostyk na przyszłość po wyleczeniu - brak bezpośredniej przyczyny zwiększającej ryzyko powstania innego nowego ogniska choroby.
Jednak nawet po wyleczeniu zawsze istnieje ryzyko wznowy choroby (nawet bez genetycznych skłonności), dlatego trzeba być nadal stale pod kontrolą onkologa.

Życzę serdecznie, by wszystko tak właśnie się skończyło - wyleczeniem i tylko dalszą kontrolą przez długie następne lata.
Pozdrawiam.


DO MODERACJI: proszę o przeniesienie tej odpowiedzi do wątku p. nelka, której ten post dotyczy (zauważyłem po napisaniu, że został wyodrębniony nowy wątek).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group