1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15955

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-12, 04:46   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Katko, serdecznie Wam współczuję.

::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15955

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-03, 15:12   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Cytat:
Poradź mi czy ma sens aby nadal poddawała się dalszej chemioterapii...

Odpowiedź (wiążąca) na to pytanie wykracza poza moje kompetencje:
ocena należy do lekarza, czy pozytywne skutki chemioterapii nadal przewyższają te negatywne,
w Waszym przypadku jak piszesz, znaczne.

Mogę jedynie przypuszczać, że być może chemioterapia już przestała być skuteczna,
jednak na forum tego nie da się ocenić.

Proponuję także zwrócenie się po pomoc do lekarzy opieki hospicyjnej,
którzy powinni mieć wiele możliwości ulżenia Wam w cierpieniu.
Pomoc tak będzie, a właściwie już jest, konieczna z uwagi na zaawansowanie choroby,
prawdopodobną, nawet jeśli nie wykazaną, obecność przerzutów w wielu lokalizacjach
i związane z tym liczne dolegliwości o których wspominasz: duszności, bóle, krwotoki.

Proszę Cię też o opisywanie Waszej historii w Twoim wątku, do którego scaliłem ten post.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15955

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-02-19, 10:19   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Katka78 napisał/a:
Poradźcie coś co robić i proszę może poradzicie mi jakiegoś dobrego specjalistę, w Gdańsku lub Gdyni do którego możemy udać się na konsultacje

Słyszałem dobre opinie o p. dr Elżbiecie Senkus-Konefka:
namiary do kliniki: http://onkologia.gumed.ed...jcia&Itemid=112
namiary do gabinetu prywatnego: http://senkus-konefka.mylekarze.pl/

Inny lekarz godny polecenia: dr Janusz Wojtacki:
namiary do poradni onkologicznej: http://www.google.pl/url?...CveoWFQ&cad=rja
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15955

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-09, 09:03   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Katka78 napisał/a:
jakie leczenie podejmuje się w tym stadium przerzutów?

Przerzuty do kości:
przeciwbólowo - radioterapia, są ograniczenia co do całkowitej ilości przyjętych dawek naświetlań.
zapobiegawczo: bifosfoniany - regenerują i zapobiegają destrukcji kości.

Skoro leczenie takie jest od dawna (2005 - 06 ?) stosowane, być może diagnozę przerzutów do kości postawiono już wtedy, jednak nie podajesz takiej informacji.
Obecnie PET raczej to potwierdza (lekarz mówi: obraz morfologiczny zmiany sugeruje przerzut do kości).
W tej sytuacji leczenie wygląda na prawidłowe.

Nie potrafię wypowiedzieć się na temat obecności przerzutów do innych narządów,
natomiast ich ewentualne leczenie jest trudniejsze, a rezultaty zwykle gorsze niż w przypadku przerzutów kostnych.
Podstawą leczenia jest paliatywna chemioterapia oraz na dalszym etapie zaawansowania choroby inne zabiegi terapeutyczne leczenia objawowego związanego bezpośrednio z reagowaniem na pojawiające się dolegliwości.

O przygotowaniu do wizyty lekarskiej i rozmowy zobacz np. ten post.
Wcześniej musisz przygotować sobie szczegółowe pytania związane z oceną obecnej Waszej sytuacji
oraz proponowanym przez lekarza dalszym postępowaniem (diagnostyka, leczenie: jakie, kiedy, gdzie, itd.).
  Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Richelieu

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 15955

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-09, 08:07   Temat: Rak piersi z przerzutami do kości
Niewielkie ogniska o śladowej aktywności w obrębie głowy i szyi nie wskazują jednoznacznie na złośliwy charakter tych zmian.
Guzek 3 mm w segmencie płuca jest bardzo mały, nie musi mieć związku z nowotworem (może mieć charakter np. pozapalny).
Moim zdaniem oczywiście wykluczyć zmian przerzutowych (we wczesnym stadium na progu diagnostyczności) nie można,
ale obecnie z tych wyników dotyczących obrębu głowy i szyi, klatki piersiowej oraz jamy brzusznej i miednicy
nie wynika wprost, aby zmiany takie były obecne.

W układzie kostnym wyniki są bardziej niepokojące, lekarz opisujący wynik widzi zmiany przerzutowe w kręgosłupie
oraz prawdopodobnie w żebrze we wczesnym stadium.
Brak aktywności ogniska w kręgach th 8-9 może być rezultatem skutecznych naświetlań paliatywnych (przeciwbólowych)
i terapii bifosfonianami, mającej na celu powstrzymanie destrukcji tkanki kostnej.
Przerzuty raka piersi do kości mają to do siebie, że rokują o wiele lepiej niż przerzuty do innych narządów
i dają szanse na nawet długotrwałe skuteczne leczenie paliatywne i powstrzymywanie postępu choroby.

Niezależnie od mojej opinii i próby interpretacji podanych przez Ciebie wyników (rozumiem, że zależało Ci na szybkiej odpowiedzi),
poprosiłem o to samo osoby bardziej kompetentne.

Pozdrawiam. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group