1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-12, 20:32   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Zatoka klinowa jest jamą znajdującą się w kości klinowej będącej częścią podstawy czaszki.
Jest wyposażona w błonę śluzową i ma połączenie z jamą nosową.
Zgrubienie tej błony być może wynika z jakiegoś stanu zapalnego lub infekcji.

Wydaje mi się, że nie jest to stan mający wpływ na opisywane przez Ciebie dolegliwości związane z powiekami.
Możesz skonsultować się w tej sprawie przy okazji najbliższej wizyty lekarskiej.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-13, 23:04   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Iwona napisał/a:
Richelieu zastrzeliłbyś tego komara?

Problem w odpowiedzi na tak postawione pytanie wynika z tego, że nie mogę mieć takiego samego spojrzenia na kwestię ewentualnego wykonania zabiegu profilaktycznej mastektomii, co osoba, której ma to dotyczyć.

Mam świadomość, że jest to bardzo trudny wybór i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie:
tak, masz się temu poddać / nie, nie wykonuj zabiegu.

Jako przynajmniej częściową odpowiedź z mojej strony na Twoje pytanie mogę zaproponować fragment wypowiedzi DSS z początku tego wątku (post #2):
DumSpiro-Spero napisał/a:
[...]

W tej sytuacji (uśredniając doniesienia z dostępnych i wiarygodnych źródeł) pokusiłabym się o następujące rokowanie: do 60% szans, że nie wystąpi wznowa w operowanej piersi i/lub przerzuty, i DUŻE prawdopodobieństwo, że ta sama historia powtórzy się w drugiej piersi (40-80% prawdopodobieństwa, że rozwinie się w niej rak).
Zwiększyłabyś prawdopodobnie szanse na uniknięcie dalszych perypetii z chorobą nowotworową decydując się na obustronną mastektomię. JEDNAK: pozostawienie spraw takimi jakie są w chwili obecnej nie skazuje Cię na pewno na wznowę/nowe ognisko raka.
Po prostu zwiększa ryzyko.

pozdrawiam ciepło.

oraz tę moją wypowiedź i cały wątek z dyskusją na ten temat.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-04, 19:47   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Iwona napisał/a:
dlaczego niektóre kobiety mają bliznę po mastektomii pionową a niektóre poziomą ?

Odpowiedź jest dość oczywista: ponieważ jedni lekarze tną pionowo (pkt 4), inni poziomo,
co najprawdopodobniej zależy zarówno od indywidualnych cech anatomicznych operowanej pacjentki,
jak też od umiejscowienia oraz cech guza, determinującego sposób i rozległość zabiegu.

Kierunek tych cięć może być zresztą dość różny,
a podział na pionowe i poziome blizny przynajmniej w niektórych przypadkach można traktować dość umownie,
co zresztą widać na wyżej linkowanych ilustracjach.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-05-12, 20:25   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
W kontekście wyniku (komórek podejrzanych nie znaleziono) owe komórki nie wyglądają niepokojąco:
być może jest to wchłanianie się tych elementów podścieliskowych.

Zobacz: Resorpcja (Wikipedia) i np. ten post.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-22, 07:38   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Iwona napisał/a:
PANIE DOKTORZE czy [...]

Zanim któryś z Panów (i Pań) Doktorów udzieli odpowiedzi, może ja spróbuję odpowiedzieć choć na część Twoich pytań.

Iwona napisał/a:
czy biopsją mogę sobie jakkolwiek zaszkodzic

Nie. Zobacz np. ten i następny post.

Iwona napisał/a:
Czy włókniaka trzeba wyciąc czy wystarczy kontrola i biopsja ?

Jeżeli nie będzie wykazywał niepokojących zmian, regularne kontrole i obserwacja powinny wystarczyć.
Ale ze względu na Twoją onkologiczną historię, a także obciążenie genetyczne mutacją genu BRCA1,
lekarz może zalecić bardziej radykalne postępowanie i profilaktyczne pozbycie się tej zmiany.

Iwona napisał/a:
Najlepiej, aby decyzję w tej sprawie podjął onkolog.

Też tak uważam. Oczywiście ściśle rzecz biorąc to Ty podejmiesz tę decyzję na podstawie udzielonych Ci informacji i rekomendacji lekarza onkologa, znając możliwe i prawdopodobne następstwa każdej z opcji, które będą przedmiotem takiej decyzji.
Możliwe, że lekarz uzna - jak wyżej napisałem - usunięcie i przebadanie tego włókniaka za wskazane i takie właśnie postępowanie Ci zaproponuje.
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-18, 21:19   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Iwonko, przedstawiłaś trzy opcje, z których ostatnia - mastektomia - w obecnej sytuacji wydaje mi się rozwiązaniem zdecydowanie na wyrost, to jakby strzelanie z armaty do komara.

Skoro lekarz który Cię zna i operował twierdzi, że zmiana ta jest dobrze odgraniczonym włókniakiem, rozważyłbym wykonanie biopsji.
Czy to ten lekarz zaproponował Ci takie badanie ?

Czekanie 3 - 4 miesiące na MRI przy Twojej historii (G3 i TNBC) jest jednak na moje wyczucie zbyt długim okresem, raczej nie do przyjęcia.

Dlatego zastanowiłbym się nad wykonaniem BAC i mądrze postąpisz zasięgając opinii innego onkologa w Twojej poradni.
Na pewno będzie potrafił udzielić Ci bardziej wiążącej porady oglądając Twoje wyniki niż my tutaj jedynie o nich czytając - zakładam, że ten włókniak, którego nie wykazała MMG jest widoczny na jakimś badaniu obrazowym (np. USG).
  Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Richelieu

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 80914

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-02, 22:19   Temat: Rak piersi, potrójnie ujemny - jakie jest rokowanie ?
Iwona napisał/a:
[...] będe w Heraklionie,a potem niech już mnie zjadają wszystkie raki świata!
Może jednak lepiej niech nie zjadają ...

Iwona napisał/a:
Nie mam narazie przerzutów, jestem aktywna(pracuję) i wróciłam do normalnego życia...
I tak trzymaj !

Ale musisz pamiętać o tym, co mówiła DSS w tym i kolejnych postach na pierwszej stronie tego wątku.
Stała kontrola onkologiczna to w Twoim przypadku musi być standard - i myślę, że nie muszę o tym nawet wspominać.

Iwona napisał/a:
Co nas nie zabije to wzmocni.
Żeby to tak chciało funkcjonować w medycynie ...

Pozdrawiam i czekam na dalsze - oby tylko takie, jak dotąd w tym wątku - wieści :uhm!:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group