1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek skóry głowy
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5620

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-24, 06:04   Temat: Guzek skóry głowy
Dopowiem jeszcze, że złośliwość najłatwiej i najpewniej jest zweryfikować w badaniu histopatologicznym z wycinka pobranego z podejrzanej zmiany.
  Temat: Guzek skóry głowy
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5620

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-23, 22:04   Temat: Guzek skóry głowy
bpiter79 napisał/a:
A jakie badania należałoby wykonać, aby stwierdzić, czy jest to nowotwór złośliwy, czy łagodny?

Badania immunohistochemiczne - które już zostały wykonane, ich wyniki podajesz w poście #1.
Pozostaje je zinterpretować, czy na tej podstawie da się określić, z czym konkretnie mamy do czynienia.
Powinien to uczynić Twój lekarz onkolog.
  Temat: Guzek skóry głowy
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5620

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-08-23, 21:35   Temat: Guzek skóry głowy
bpiter79 napisał/a:
18 maja tego roku został usunięty u mnie guzek skóry głowy. Miałem go jakieś 15-20 lat.
bpiter79 napisał/a:
Czy jest to możliwe, że przez ok. 20 lat żyłem z tym guzem i nic złego się nie działo?

Moim zdaniem jest to nie tylko możliwe, ale także bardzo prawdopodobne:
skoro zmiana istniała tak długo i rozwijała się tak wolno,
to jest bardzo możliwe, że zmiana ta (jako łagodna) nie miała złego wpływu na Twoje zdrowie.

bpiter79 napisał/a:
Całość obrazu najbardziej odpowiada nowotworowi z przydatków skórnych.

Tego typu nowotwory generalnie mają różne charaktery: mogą być zarówno łagodne jak i złośliwe.
Lekarz opisujący wynik poza podaniem wartości wyników badań immunohistochemicznych nie wskazuje na bardziej szczegółowe wnioski w tym kierunku.
W tej sytuacji wydaje mi się stosowne poprosić o opinię lekarza onkologa - np. prowadzącego Twoją diagnostykę.

bpiter79 napisał/a:
Zmiana usunięta z marginesem tkanek niezmienionych.

Ten zapis oznacza, że zmiana została usunięta w całości, co w przypadku zmian łagodnych kończy proces leczenia.
W przypadku zmian złośliwych może być podobnie, chyba, że konieczne byłoby jeszcze leczenie uzupełniające.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group