1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jądra - mieszany guz germinalny
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9247

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-16, 20:45   Temat: Rak jądra - mieszany guz germinalny
PrzemysławW. napisał/a:
i o to co znajduje się na owej karcie:
RBC-5.08 10^6/ul, HGB-15.5 g/dl, HCT-44.2%, WBC-6.22 10^3/ul, PLT-262 10^3/ul, Crea-0.87mg/dl, K-3.93mmol/l, Na-139mmol/l, Urea-26mg/dl, Uric-7.20mg/dl, LDH-170U/l, AFP_3-670.05ng/ml, B-hCG STAT-16.80mIU.ml.

Tak na przyszłość: proponuję rozważenie podawania tego rodzaju informacji w sposób, jak np. w tym poście
(podawanie: jednostek oraz wartości referencyjnych jest bardzo ważne i pomocne dla osób udzielających porad
a także odpowiednio przejrzyste redagowanie wypowiedzi - warto podać każdą wartość w odrębnym wierszu).

PrzemysławW. napisał/a:
Wyniki TK jama brzuszna + miednica Lipiec bieżącego roku:
PrzemysławW. napisał/a:
Wyniki TK klatka piersiowa Lipiec bieżącego roku:

W tych zapisach nie ma informacji onkologicznie niepokojących.

PrzemysławW. napisał/a:
Wyniki TK jama brzuszna + miednica mała październik bieżącego roku:
PrzemysławW. napisał/a:
Wyniki TK klata piersiowa październik bieżącego roku:

Jak wyżej.

PrzemysławW. napisał/a:
Markery lipiec bieżącego roku:

1. Uwaga jak odnośnie pierwszego cytatu.
2. Wartości mieszczą się w zakresach referencyjnych.
Wydaje się zatem, że dokładniejsza interpretacja ewentualnie należy do Twojego lekarza.

PrzemysławW. napisał/a:
jestem umówiony na 25 listopad do dr. Tomasz Sarosiek.
PrzemysławW. napisał/a:
Po wizycie w Warszawie napiszę wam więcej.

Bardzo dobrze. Czekam zatem na dalsze wieści i życzę Ci dobrych wyników z konsultacji.
Pozdrawiam. :)
  Temat: Rak jądra - mieszany guz germinalny
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9247

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-04, 19:20   Temat: Rak jądra - mieszany guz germinalny
PrzemysławW. napisał/a:
Średnio co niecałe dwa miesiące dwa prześwietlenia w odstępie jednego tygodnia między jednym a drugim czyli klatką piersiową a jamą brzuszną.
Mam pytanie jaki to ma wpływ na mój organizm?

Badania stosowane we współczesnej medycynie są na tyle bezpieczne, że nie powodują na tyle istotnych zagrożeń,
by miało to być powodem rezygnacji z ich wykonania - zgodnie z podstawową zasadą w medycynie,
że nie wykonuje się działań, które miałby bardziej pacjentowi zaszkodzić niż pomóc.

PrzemysławW. napisał/a:
jak długo jeszcze będę miał robione badania TK?

Odpowiedź znaleźć można w aktualnych Zaleceniach (2013 r.), str. 330:
Cytat:
Aktywna obserwacja
Około 80% nawrotów nienasieniaków występuje w trakcie pierwszego roku po orchiektomii i dotyczy węzłów chłonnych zaotrzewnowych.
U chorych poddanych aktywnej obserwacji należy wykonywać:
—— badanie podmiotowe i przedmiotowe oraz oznaczenie LDH, β-HCG i AFP — w pierwszych 2 latach co 2–3 miesiące, w 3. i 4. roku co 6–12 miesięcy, później co 12 miesięcy (do 10 lat po orchiektomii);
—— KT jamy brzusznej i miednicy w 1. roku co 3–4 miesiące (wg NCCN) lub jedynie 2-krotnie w 3. i 12. miesiącu (wg EAU), w 2. roku co 6 miesięcy, później co 12 miesięcy (tylko wg NCCN);
—— RTG klatki piersiowej łącznie z badaniem przedmiotowym i oznaczeniem markerów (wg NCCN) lub co 6 miesięcy w ciągu pierwszych 2 lat (wg EAU).


PrzemysławW. napisał/a:
lekarz o którym wspomniałem na początku po operacji powiedział mi, że skonsultował się z Warszawą ponieważ nie wiedział czy skierować mnie na chemie gdyż jest taki oto komentarz dołączony do wyników:
W naczyniu żylnym obecny fragment tkankowy nowotworu najprawdopodobniej naniesiony mechanicznie.

Ponoć zdecydowali, że chemia nie jest mi potrzebna.

Trochę mało ścisłych informacji, by wypowiedzieć się wiążąco na ten temat, np.:
- gdzie konkretnie znajdowało się to naczynie, w którym stwierdzono obecność tego fragmentu nowotworu,
- jak ma się jego umiejscowienie do marginesu chirurgicznego,
- jak lekarz ocenił możliwość pozostania w organizmie innych tego rodzaju fragmentów,
- wreszcie: co to znaczy, że 'ponoć' zdecydowali ... ?

Wskazania do chemioterapii uzupełniającej, oraz jej skład są dokładnie opisane w wyżej linkowanych 'Zaleceniach' (str. 330, tabela 5).

PrzemysławW. napisał/a:
Jeszcze jedno pytanie które mogło się pojawić to czy radzicie mi zamrozić nasienie?

W tej sprawie przede wszystkim powinien wypowiedzieć się Twój lekarz;
opierając się na aktualnych 'Zaleceniach', gdzie można znaleźć następującą informację (str. 326):
Cytat:
Chorych należy poinformować o możliwości zamrożenia nasienia, chociaż CTH rzadko prowadzi do trwałej niepłodności.

można przyjąć, że w Twojej sytuacji - bez zastosowania CTH - raczej nie ma do tego wskazań.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group