1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-21, 11:18   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
Decyzja należy do ciebie, ale ja zdecydowałabym się na biopsję. W tym przypadku byłaby to pewnie biopsja cienkoigłowa, która nie jest bardziej bolesna niż zwykły zastrzyk. Oczywiście poczekaj najpierw na opinię onkologa, ale wiedz, że naprawdę nie trzeba bać się biopsji, jeśli lekarz ją zasugeruje. Liczę jdnak że wszystko okaż się czyste :)
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-18, 14:52   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
Trzymam mocno kciuki za twoje wyniki.
A co takiego wyszło w rezonansie, że zaniepokoiło to lekarza. Może faktycznie masz rację, że po prostu jakieś "ślady" po zabiegu. Na co liczę :) ale tak czy inaczej USG nigdy nie zaszkodzi.
I doskonale rozumiem twoje zmęczenie, ja sama ledwo się już trzymam. Jestem obolała i słaba. Najprostsze czynności są dla mnie męczące. W ten weekend miałam komunię w rodzinie i po powrocie po prostu padłam ze zmęczenia. Współczuję też wszystkim moim bliskim, bo przez to, że jestem obolała, to robię się marudna i nerwowa :/ Ale liczę, że niedługo nastąpi u mnie poprawa
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-15, 12:59   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
Nie chcę cię wystraszyć, ale to może być oczywiście wznowa. Może to być jednak sytuacja jednorazowa. Teraz usuną i już nic więcej się pojawiać nic nie będzie. W przypadku czerniaka taka sytuacja się zdarza, ale nie zamartwiaj się za bardzo. Bądź dzielna :)
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-26, 18:56   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
Też cię rozumiem, też pamiętam mój pierwszy rezonans, kazali się nie ruszać, a ja dostałam takiej hiperwentylacji, że myślałam, że badanie nie uda się. Nie byłam w stanie wstrzymać powietrza :/
Jakoś jednak wytrwałam. Jedyną słuszną radą jest to, co już zostało napisane, czyli zamknąć oczy i o tym nie myśleć. Ja wyobrażałam sobie, że idę spać. Pomysł DSS, zeby od samego początku mieć zamknięte oczy jest bardzo dobry. Ja też nie wiedząc, że tak zareaguję trochę początkowo się wystraszyłam i pomęczyłam. Ale jeśli od samego początku nie otwierałabyś oczu to powinno się udać. Będę mocno trzymała kciuki :)
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-08, 00:22   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
wyjęcie drenu w ogóle nie boli, nie więcej niż np zrobienie zastrzyku. Natomiast ja przy nodze dren miałam zdecydowanie krócej. Ty zostałaś wypisana z drenem do domu czy dalej przebywasz w szpitalu.
Nie martw się jednak na zapas. Im więcej chłonki będzie teraz zlatywało do drenu to tym mniej powinno się zbierać jej później :)
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-18, 22:36   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
To, o opisuje Marjanna wygląda na masaż limfatyczny. Pamiętam, że jak mama była po usunięciu węzłów pachowych to oglądałam na youtubie filmiki z instruktażami, jak takie masaże robić.
Ale zanim zaczniesz to upewnij się czy na pewno są one wskazane. Najlepiej poprosić o wskazówki lekarza-rehabilitanta.
  Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 19708

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-14, 13:55   Temat: Czerniak lewego ramienia. Breslow 0,9 Clark III
Przykro mi, że musiałaś dołączyć do naszej grupy, ale nie przejmuj się za bardzo. Z tą chorobą można całkiem normalnie żyć, oczywiście trzeba być uważniejszym i o wielu rzeczach pamiętać, ale nie wywraca to aż tak skrajnie całego życia. Głowa do góry.
Polecam Ci jednak, żebyś skontaktowała się z jakimś lekarzem rehabilitantem. Każdy inaczej czuje sie po zabiegu, niektórzy nie potrzebują masaży limfatycznych i wielu ćwiczeń, a niektórzy tak.
Kontakt z lekarzami nauczył mnie, że jeśli chcemy czegoś się dowiedzieć od lekarzy, musimy ich konkretnie pytać, sami z siebie rzadko dają dodatkowe wskazówki.
Jednak ćwiczenie, o którym wspomniała Wiosna, jest dobre. Pamiętam, że moja mama po odjęciu piersi też takie wykonywała. Ja na nogę miałam natomiast jeszcze prostsze ćwiczenie. Miałam leżąc podnosić nogę do góry, liczyć do pięciu, później opuszczać nogę poza łóżko, żeby leżała niżej, liczyć do 5 i dopiero później położyć prosto na łóżku. I tak kilka razy.
Trzymam kciuki za ciebie.
Napisz też może coś więcej o swoich wynikach, bo właściwie nie napisałaś (chyba, że ja nie zauważyłam)czy jesteś już po usunięciu wszystkich węzłów czy tylko wartownika.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group