1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak
Ne1a

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10621

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-27, 12:30   Temat: Gruczolakorak
Jeżeli Mama nie da się namówić na sok z buraka- nie ma co zmuszać- nerwy i stresy Wam nie potrzebne. Może w jakiejś innej formie by się skusiła? Np. na pieczone? Są też ewentualnie tabletki z suszonego soku z buraka (w aptekach), ale nie jestem przekonana, czy to dobre rozwiązanie.... U Mamy poziom MCV jest normalny przy jednoczesnym dość wysokim (górna granica- lekko podwyższony) poziomie MCH, MCHC i RDW- czyli wynika pewnie z aktywnego procesu nowotworowego, a nie jest to anemia niedoborowa.
Trzymam kciuki, żeby poniedziałkowe wyniki były lepsze- niski poziom HGB wyciąga siły i chęć do życia- człowiek by tylko spał, nic się nie chce, na nic nie ma sił. Taka niby drobnostka (przy głównej poważnej chorobie) może się okazać kluczowa dla tego jak się czuje Mama.

Czytałam na forum nerkowym, że przy wysokim poziomie mocznika wszystko "smakuje moczem"- zmienia się percepcja tego co się je, czy pije- to dodatkowo psuje apetyt. Wprawdzie w wynikach widzę tylko oznaczenia KREA ale zazwyczaj wysoki poziom kreatyniny wiąże się z wysokim poziomem mocznika- może to też ma wpływ? I jeszcze teraz pomyślałam- przy niewydolności nerek być może Mama ma niedostateczny poziom erytropoetyny- jak będziecie u lekarza- zapytajcie czy nie byłoby wskazane podanie np. Aranespu. Lekarka zwróciła uwagę na anemię ale nic nie zaproponowała- chyba musicie same się dopominać...
  Temat: Gruczolakorak
Ne1a

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10621

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-26, 22:27   Temat: Gruczolakorak
Przyczyną osłabienia może być anemia- poziom RBC, HCT i HGB jest niski. Niestety nie wiem czy to już jest stan, w którym uzasadniona byłaby transfuzja (zaraz pewnie ktoś mądrzejszy się wypowie). Postęp choroby można ocenić porównując wyniki obrazowania- np. rtg, tk, rm- z samych wyników krwi moim zdaniem nie. Ale jw- ktoś mądrzejszy Ci napisze. Podanie kolejnego cyklu chemioterapii może być opóźnione lub w ogóle zaniechane jeżeli stan chorego nie pozwala na jej podanie. Standardowo bada się morfologię, u Mamy z powodu niewydolności nerek- na pewno kreatynina będzie brana pod uwagę...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group