1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
Myszka30

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 19975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-10, 06:53   Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
redhat8,
u mojej mamci guz po chemii zniknął (pozostały zwłóknienia), ale w trakcie operacji usunięto 19 węzłów chłonnych - 2 z niewielkimi przerzutami. Moja mam nie miała nacieku na zewnątrz, ani skórki pomar.
To super, żr Her ujemny, a receptory dodatnie, bo będzie można zastosować leczenie hormonalne. :-D
U mojej mamy niestety jest na odwrót :-(

Nie zadręczaj się kochana teraz pytaniami, macie dość bliski termin operacji, wtedy wszystko się wyjaśni. Moja mam też różnie znosiła chemię- kryzys był po 2, 3 wlewie, myślała, że to już koniec. Jeszcze teraz wraca do sił po zakończonym leczeniu.

Pozdrówka :papap:
  Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
Myszka30

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 19975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-09, 08:37   Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
redhat8,

Mama miała operację w grudniu 2009 r. Dosłownie dzień przed wigilią wyszła ze szpitala.
U mamy bardzo szybko i bez powikłań wszystko się goiło, także w dość krótkim czasie od operacji udało się przeprowadzić cykl naświetlań (20).
Teraz mama czuje się lepiej. Raz jest wszystko ok, raz jest osłabiona (to po agresywnym i szybkim leczeniu), ma zmienny nastrój (może to przez tarczycę?), (lub przez chorobę?!). :?ale?: Ogólnie dobrze to wszystko zniosła.
A jak u Twojej Mami??? 8-)
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
Myszka30

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 19975

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-08, 13:57   Temat: Rak piersi inwazyjny: chemioterapia przed operacją
Witaj redhat8,
Moja mama miała guza 3 cm. Najpierw podano chemię (6 cykli), później miała operację, następnie radioterapię. Guz znacznie się zmniejszył po 4 chemii, a po 5,6 praktycznie zniknął, także w badaniu histopat. wyciętej piersi komórek nowotworowych nie znaleziono.
Trudno mi napisać jakie są rokowania, nam lekarka powiedziała,że to BARDZO DOBRZE, że guz zareagował na chemię i to w tak znaczny sposób! ;)
Dużo też zależy od samopoczucia Twojej mamy i od innych wyników badań (obecności przerzutów), receptorów hormonalnych, agresywności HER -2, no i w ogóle od rodzaju raka.
8-) pozdrawiam gorąco.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group