1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Monika_Maria_Marika

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-21, 21:02   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Witam Joplinko przeurocza :)

Bardzom rada widząc (a raczej czytając) Cię w lepszym nastroju.

Nastawienie a la wygłodniały wampir jest w tym przypadku jak najbardziej na miejscu.
Popieram i pozdrawiam
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Monika_Maria_Marika

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 19:40   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Kochanie, cieszę się, że rozumiesz, co chcę Ci przekazać. Proszę Cię, nie patrz na statystyki. Nie pozwól temu sku......lowi rakowi się zdołować i zniszczyć emocjonalnie i psychicznie. JESTEŚ TERAZ TU, ŻYJESZ, MOŻESZ PRZYTULIĆ SWOJE DZIECKO. Liczy się tu i teraz. I wielkim szczęściem i zaszczytem jest dla mnie, że mogę Cię poznać.

[ Dodano: 2014-11-13, 19:46 ]
Jesteś absolutnie wspaniała - lipcowa Joplinko. Obejrzałam kalendarz.

Proszę, mimo wszystko wróć do poprzedniego stanu ducha - pomyśl, to tylko może wyjść Ci na dobre.

W jakim wieku jest Twoje Dzieciątko? Czy masz "dorosłą" Rodzinę, Bliskich, Przyjaciół, na których możesz liczyć?
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Monika_Maria_Marika

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-11-13, 19:06   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
lajza, zwróciłam uwagę na fakt, że swoje zwycięstwo wiążesz jedynie z faktem całkowitego wyzdrowienia. Tymczasem Twoją wygraną nad rakiem jest każdy dzień, który przeżyjesz ciesząc się życiem.

Wiesz, po śmierci Taty czytałam wiele na temat osób chorych na raka. Wtedy natrafiłam na blog "Chustki" czyli Joanny Sałygi a potem Magdaleny Prokopowicz. Potem obejrzałam filmy dokumentalne o nich. I zdziwiłam się jak nigdy w życiu - bo umiejętności życia w pełnym szczęściu mogłam się uczyć od nich - chorych nieuleczalnie, leczonych paliatywnie. I tej umiejętności uczę się krok po kroku do teraz i pewnie będę się uczyć całe lata.

Ja nie mam zdiagnozowanej choroby nieuleczalnej. Ale nie wiem, co mnie toczy w środku. Nie wiem, czy jutro będę jeszcze żyła, czy nie wpadnę pod samochód. I ja głupia marnuję czas na zamartwianie się, zamiast się cieszyć każdą chwilą życia, tak jak one się cieszyły. Jaka ja głupia!

Kochana, Ty masz zdiagnozowaną chorobę i możesz ją leczyć, przedłużając komfort i czas swojego życia na przekór statystykom - tak jak one. Możesz tak jak one pobić wszystkie statystyki, żyjąc długo, o wiele, wiele dłużej niż powiedziano im przy diagnozie. Masz możliwość cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą. W tej chwili żyjesz: spójrz dookoła - widzisz cuda, możesz dotknąć tylu rzeczy, czuc ich niepowtarzalną fakturę, wąchać piękne zapachy, smakować potrawy, czuć, kochać, cieszyć się tą chwilą. Bo tak naprawdę ani przeszłości ani przyszłości nie ma - dotykalna i prawdziwa jest tylko chwila obecna.

Według mnie i chyba nie tylko według mnie zwyciężyć raka to nie dać mu się zastraszyć, zaszczuć, nie zmarnować reszty życia z powodu strachu przed nim. Każda chwila, kiedy poczujesz się szczęśliwa mimo choroby, to będzie Twoje zwyciestwo. Bo szczęśliwym się nie jest, tylko się bywa.

Taki optymizm i radość życia wykańczają raka. I tacy ludzie: szczęśliwi, smakujący każdą chwilę, leczący się skrupulatnie, aby cieszyć się życiem jak najdłużej - tacy ludzie żyją naprawdę długo, wbrew statystykom. I tacy ludzie naprawdę zwyciężają raka. Bo nie dają mu się zaszczuć. A umrzemy prędzej czy później wszyscy - nieważne tak naprawdę na co.

Podnieś głowę Kochana. Uśmiechnij się, odechnij pełną piersią, smakuj życie jak największy przysmak. Lecz się i jednocześnie ciesz każdą chwilą. Łeb do słońca!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group