1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-21, 08:37   Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219 napisał/a:
Byłabym wdzięczna.

Monika jak Tata?

Tato w domu - nie chce mieszać wątków więc zajrzyj do mojego tematu.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:59   Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219 napisał/a:
Monika bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi.
Przepraszam że zawracam głowę ale nie wiem naprawdę jak to ugryźć wszystko.

A Twój Tato ms raka operacyjnego?

Mój tato jutro ma operację - jest drugi. Ja chyba dziś nie zasnę.

[ Dodano: 2015-01-12, 22:00 ]
Mogę dzielić się doświadczeniami.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:50   Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219 napisał/a:
przeraża mnie to coraz bardziej...
tata ma tylko mnie. ..

ile mogą się utrzymywać takie dolegliwości?

Aga pocieszę cię - mój tato miał trochę inny schemat - miał inny związek platyny - ale żaden z objawów nie wystąpił - on miał tylko wilczy apetyt. Więc nie zawsze musi tak być. Natomiast mam mojej koleżanki niestety po chemii dochodzi do siebie średnio po tygodniu - więc bywa różnie.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:33   Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219 napisał/a:
Dziękuję Monika.

Myślisz że powinien być z kimś? A co się może dziać?

Każdy reaguje inaczej - ale widziałam na oddziale że często występują mdłości, czasami bóle czy osłabienie, które uniemożliwiają samodzielne dojście do łazienki. Ale nie zawsze. To z takich uciążliwych. A z takich co nie widać - to niestety wyniki krwi lecą w dół.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:28   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Płukanie - to po prostu kroplówka z solą fizjologiczną - tak naprawdę nie wiem po co jest podawana, ale na pewno ma to swoje uzasadnienie. Czy w czasie chemii można jeść nie wiem ale myślę że nie będzie problemów - te parę godzin to miałam na myśli 3-4h.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:24   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Więc po chemii będzie wracał do domu. Dobrze by było żeby ktoś z nim był po podaniu leku. Tu masz klasyfikację stopnia zaawansowania: http://www.forum-onkologi...-tnm-vt1121.htm . Ja ekspertem nie jestem ale jak dla mnie to któraś III. Pewnie zaraz ktoś mądrzejszy ci napisze dokładnie.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:01   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Przy leczeniu raka płuc sama chemia to leczenie paliatywne. Chyba troszkę pomyliłaś dni w 1 dzień chemia dwuskładnikowa pewnie w drugi dzień płukanie i dolewka w 8 dzień. W pierwszym dniu chemia będzie lecieć parę godzin. Dolewka to tak w godzinie się zamknie. Nie wiem czy tato będzie miał podawaną chemię ambulatoryjnie - czy będzie na oddziale szpitalnym. Ale jeżeli będzie w szpitalu to zawieź mu wodę mineralną niegazowaną - niech pije dużo nawet 2-3 litry dziennie. Szybciej się tej chemii z organizmu pozbędzie. Pewnie po 4 cyklach będzie badanie obrazowe z oceną efektów leczenia ( u mojego taty TK robili po 2 cyklu). Jest dość duże prawdopodobieństwo, że lek zadziała (ok. 40%) i tego się trzymamy. Nie wiem czy w waszym przypadku byłaby szansa zastosowania radioterapii - jeżeli guzy się zmniejszą - ale życzę żeby tak było i trzymam mocno kciuki.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 23:06   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Ja twojemu tacie też życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Tak z całego serca. A Tobie wiele wytrwałości. To bardzo ważne - wspierać chorego i dawać radość - a wymaga to ogromnej siły.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 22:56   Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219, Płaskonabłonkowy niedrobnokomórkowy rak płuc - diagnoza chyba 17.09.2014. Czekamy na operację.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 22:50   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Ja mojemu ojcu zmniejszyłam ilość spożywanej soli i słodzik zamieniłam na miód. Dodatkowo mój tato ( właściwie cała rodzina to zjada) zjada taką mieszankę: siemię lniane, słonecznik, orzechy ( włoskie nerkowca i fistaszki) podprażone na suchej patelni potem zmielone ( w maszynce do mięsa na średnim sitku) odrobina soli. Dodajemy w sumie do wszystkiego: sałatki twarożek czy chociażby chleb z masełkiem. Jest to dobre dla jelit i w dodatku smaczne. Zawiera trochę potrzebnych związków.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 22:32   Temat: Interpretacja wyników - płuca
To dobrze - ba ja w domu musiałam walczyć o mięso dla ojca - w końcu wykonałam telefon do Pani doktor dietetyczki i tato dostał swoje mięcho :) Często się zdarza że ludzie właśnie tak reagują w obliczu diagnozy - przerzucają się na wegetarianizm- a to nie jest zdrowe :) .
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
MonikaMioduszewska

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 14158

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 22:18   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Aga nie karm taty jak królika, jak chce mięso to niech je mięso - nie katuj sokiem z buraka czy innymi specyfikami cudownych diet. Odżywiaj ojca racjonalnie - może trochę ograniczyć słodycze jeżeli lubi, warto zadbać nerki - nauczyć tatę dużo pić. Przyda mu się taki nawyk na czas po chemii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group