1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-11-21, 10:07   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
[no] bardzo mi przykro...

trzymaj się Agnieszko, walczyłas bardzo dzielnie ... i zrobiłaś wszytsko co mogłaś...
Ściskam Cie mocno ... żałuje, ze nie osobiście.
M.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-11, 09:39   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Aguś, witaj

Trzymam za Ciebie kciuki i za Mamcie...,
... porozmawiaj z mamą, o wszytskim co masz głeboko w sercu, a na co zawsze brakuje czasu, jak bardzo ja kochasz i że jest najcudowniejszą mamą....
Co ja Ci tu będe mówic...sama dobrze wiesz co czujesz i jak ja Kochasz...bardzo bardzo mocno..
...wierz mi - to Ci pomoże przez to wszystko przejść....KIEDYŚ...
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-17, 07:33   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witaj Agnieszko,
Trzymam za Was kciuki, i jestem z Tobą całym sercem
Miredo
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-22, 00:04   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witaj Agnes,

Mam nadzieję, że u twojej mamy lepiej, moja mama jutro kończy leczenie, i reszta w rękach Boga. Po chemii ma uczucie jakby traciła władność w nogach i rękach, ogólnie słabsza wiadomo niz kiedyś...
ale wiesz... na chodzie :_) i z ogromnym optymizmem.

Ściskam Cie i mocno nader mocno trzymam za Nia i za Ciebie kciuki
M.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-10, 08:37   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witaj Agnieszko,
Gdzies kiedys przeczytałam o puchnięciu:

"Przyczyn obrzęków nóg może być kilka. Obustronne obrzęki mogą być wynikiem niewydolności układu krążenia, szczególnie jeżeli Tata wcześniej miał już problemy z sercem (choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze). Czasami także pogorszenie pracy serca jest wynikiem chemioterapii - leki cytostatyczne mogą uszkadzać mięsień sercowy. Aby wykluczyć tę przyczynę, warto byłoby, aby Tatę obejrzał kardiolog - najlepiej z wykonaniem ECHO serca oraz standardowego ekg.

Inną przyczyną obrzęków może być pogorszenie pracy nerek. W tym wypadku, aby się o tym przekonać, wystarczy skontrolować mocz, a także sprawdzić poziom kreatyniny oraz mocznika we krwi, a także poziom elektrolitów (sód i potas).

Kolejna potencjalna przyczyna to problem z wątrobą - organ także obciążony intensywnym leczeniem, jaką jest chemioterapia, i wynikającym z tego niedoborem białka. Niedobór białka może także wynikać z diety - szczególnie jeżeli Tata np. dużo schudł lub ma problemu z jedzeniem. W takim wypadku należy sprawdzić proteinogram ,czyli zawartość białka we krwi. W razie niedoboru należy uzupełniać dosypując np. gotowe preparaty białka do pokarmów (dostępne w aptece bez recepty).

Ostatnia z przyczyn to problemy naczyniowe w nogach. Należałoby wykonać badanie USG doppler, aby wykluczyć ewentualną zakrzepicę/nasilenie problemów z żylakami (chirurg naczyniowy)."
źródło: http://abcbialaczka.pl/py...o-chemioterapii

Jeśli przeklejasz fragment z innej strony internetowej, gazety, książki, publikacji etc. należy ująć go w cudzysłów oraz podać źródło, z jakiego cytat został zaczerpnięty.


Ta zakrzepica to jak wiesz jest bardzo groźna dla życia
Zresztą chyba jak wszytsko teraz dla tych naszych mam...
ech....


Ściskam Cię mocno i trzymam kciuki za was zawsze.
M.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-27, 19:54   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Witaj Aguś, długie te terminy TK u was... potem drugie tyle pewnie na wyniki.

Jak czytam co piszesz, to dokładnie piszesz o tym co ja czuję..
Każdy pisze, że trzeba zyć normalnie, jak do tej pory...

ja nie wiem jak inni to robia
ja mam świat do gory nogami postawiony i inaczej się nie da

Ciesze się, że Cie poznałam, szkoda, ze w takich okolicznościach
Trzymaj sie cieplutko mimo mrozów :-)

M.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Miredo

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 60595

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-26, 20:00   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Cześć Aguś, widze dzielnie walczysz o mame :-) JESTEŚ WIELKA :-)

My jutro jedziemy na TK klatki z maską. Mama cała przerażona, że zbroję jej chca zrobić :-)
Wczoraj w rozmowie z żalem w głosie powiedziała, ze szkoda, że mimo tej wielkiej walki i bolu i tak sie niedługo umrze, w kazdej chorobie powinno byc tak, że kiedys to uzdrowienie nastąpi i widzi sie przynajmniej sens tych chemii, leków i naświetlań, kolejek w szpitalu i ogólnie cierpienia.

Przytuliłam ją i zamknęłam wszytskie otwory łzowe udając że jestem z kamienia...
Ale nie jestem...

Walczmy...to ma sens...
o każdą minutę, dzień, miesiąc i rok...

W razie czego Agus jestem obok,
Jak my wszyscy
pa
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group