1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-07, 22:07   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
gwiazdeczka
Dokładnie tak samo myślałam jak się dowiedziałam o chorobie mojej mamy ona płakała a my wszyscy jeszcze bardziej. I wiesz mi że jak by mogła to wolała bym ja chorować ja jestem silniejsza niż ona...
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-31, 14:26   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
gwiazdeczka
Nie jestem pewna, nie wiem dokładnie moja mama jak była u onkologa z wynikami to powiedział jej odrazu że on nie daje gwarancji czy to się nie odnowi lub nie zrobi przerzutów. Mówią że pierwsze 5 lat jest decydujące ale znam przypadki że 5 lat minęło i było dobrze a w 6 roku się odnowiło. Prawda jest taka że nigdy nie możemy być pewni że będzie wszystko dobrze bo tą chorobę trudno przewidzieć...
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-11, 15:26   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Chodzić? - tak jak najbardziej ale z pomocą i najpierw góra 5 kroków i kazali siadać i dużo mojej mamie pomagały pielęgniarki to one mamę postawiły na nogi. Dziwne to trochę w każdym szpitalu inaczej mówią, na Płockiej kazali chodzić z tymi drenami a o ich wyjęciu decydował kolor płynu a później prześwietlenie...
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-10, 22:31   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
gwiazdeczka
to nie dobrze że twoja mama paliła chociaż moja nie paliła już 7 lat i też się to odezwało ciężko jest powiedzieć od czego to się robi...
Na moje pytanie od czego to lekarz z pewnością odpowiedział od papierosów dodając że są palacze bierni i czynni...

[ Dodano: 2010-12-10, 22:40 ]
gwiazdeczka
To nie jest tak im więcej chodzi tym lepiej najpierw powinna chodzić z pomocą a później sama bo w ten sposób ćwiczy moją mamę też ganiali z tym że do niej przychodziły pielęgniarki i pomagali wstać przejść do łazienki i po korytarzu. Lekarz mówił mamię dużo chodzić ćwiczyć dodatkowo przychodziła do niej pani rehabilitantka, która ją oklepywała i pokazywała ćwiczenia aby nie porobiły się zrosty na płucach oraz by pobudzić płuca do funkcjonowania...
A gdzie twoja mama miła operację??
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-10, 22:29   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Katarzynka36 Mojej mamie wyciągnęli na drugą dobę a lekarz jak ją zobaczył 4 tygodnie po operacji to powiedział że gdyby jej nie operował to by nie uwierzył żer jest po takiej operacji ale dłuuuuuuuuuuuuuuuugo jeszcze brała ketonal przeciw bólowy.
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-08, 16:50   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
absenteeism
AHA wybacz że tak trochę wybuchłam ale tak mi tłumaczyli pacjenci chorzy na tą chorobę przypadkom spotkani najczęściej w przechodni i podobnie było z moją siostrą. Powiedz mi jeśli moja mama ma raka wielkokomórkowego i jutro mija 6 tygodni od operacji usunięcia całego płuca i jutro dopiero dostanie chemie czy jest możliwe że o już zrobił przerzut chociaż przed operacją nie było przerzutów a jeśli tak to czy będzie już widoczny??
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-08, 11:35   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Wiesz co ci powiem u mnie w rodzinie są same takie choroby i takie potoczne stwierdzenia słyszałam od nie jednej osoby czemu tak jest że drobnokomórkowy zazwyczaj po operacji robi przerzuty ??!!!
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-07, 21:44   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Drobno-komórkowy zawsze jest bardzo złośliwy ale to nie oznacza że niedrobno komórkowy nie jest złośliwy praktycznie każdy guz płuca (rak) jest złośliwy tylko drobno komórkowy jak sama nazwa wskazuje ma dużo komórek i "boj się noża" i po ruszeniu przez chirurgów szybko robi przerzuty w kilka miejsc na raz. Mama w przechodni spotkała kobietę która miała operowany rak drobno komórkowy na płucu w nie długim czasie po operacji wykryto u niej przerzuty na węzły chłonne na szyj i pod pachą. Dlatego rak niedrobno komórkowy jest "lepszy" to znaczy że chirurgia na niego działa. W przypadku drobno komórkowego raczej nie stosuje się chirurgi chyba że tak usuniecie całego narządu tak by go nie poruszać....Musisz wierzyć że wszystko będzie dobrze i nie pokazywać że się martwisz mamie. Dobre nastawienie twojej mamy to 1/2 drogi do wyleczenia. Powiedz mi jeszcze czy twoja mama paliła kiedyś papierosy??
  Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Mila

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 31183

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-05, 14:10   Temat: Guza płuca i zagrożenia operacyjne
Witam
Maja mama miała operacje usunięcia całego płuca na początku nikt się nie chciał tego podjąć i choć mama jest silna to w tym momencie płakała jak małe dziecko nie z powodu że ma raka a z tego że jest tak duży że nie nadaje się do operacji ale gdy lekarze postanowili o odcięciu płuca cieszyła się bo mieliśmy już podobny przypadek w rodzinie i wiedziała że to jedyne lekarstwo na całkowity powrót do zdrowia. Operacja to poważna rzecz ale w tym momencie nie pozostaje nic innego jak zaufać lekarzom.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group