1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mastektomia z rekonstrukcją jednoczasową i inne pytania
Mana

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12883

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-04-06, 23:42   Temat: Mastektomia z rekonstrukcją jednoczasową i inne pytania
halinka, przepraszam, ze dopiero teraz odpisuje, ale nie bylo mnie kilka dni w Lizbonie i nie mialam dostepu do netu. Poniewaz ja bede miala radioterapie dopiero po chemii, a mam juz eskpander, ewentualne powiklania dotycza wlasnie radioterapii. Eskpander rozciagnal skore, a radio ja znowu bedzie sciagac. Wyznam, ze ostatnimi czasy ekspander troche mi przeszkadza, odnosze wrazenie jakbym ciagle chodzila z poduszka pod pacha. Nie wiem czy to nie jest jakas opuchlizna. Ostatnio bylam bardziej aktywna, wiecej pracowalam przy kompie.... i zaniedbalam cwiczenia. Za 10 dni mam konsultacje u mojego chirurga, wiec wypytam o te powiklania. Wiem, ze bywaly juz takie sytuacje, ze niektorym pacjentkom trzeba bylo usunac ekspander, bo doszlo do powiklan podczas radioterapii. Mam nadzieje, ze mnie to nie spotka. Jak bede wiedziala cos wiecej to dam znac.
Pozdrawiam serdecznie :-D
  Temat: Mastektomia z rekonstrukcją jednoczasową i inne pytania
Mana

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 12883

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-27, 23:48   Temat: Mastektomia z rekonstrukcją jednoczasową i inne pytania
Witaj Halinko! Jestem w Twoim wieku i z podobnym problemem. W listopadzie mialam zrobiona mastektomie lewej piersi z jednoczesna rekonstrukcja (dwuetapowa). Na dzien dzisiejszy jestem w trakcie chemii, a przede mna jeszcze radioterapia. Lekarz mnie uprzedzil, ze moga byc powiklania przy radioterapii. Jak narazie to czuje sie dobrze, owszem ekspander to nie to samo co wlasna piers, ale wiem, ze to tylko etap przejsciowy, potem ma byc lepiej. Ja mialam robiony zabieg w szpitalu wysokowyspecjalizowanym i mialam szczescie trafic na najlepszego chirurga. Nie mialam tez zadnych powiklan, zadnych dolegliwosci. Z rehabilitacja tez nie bylo problemu. Druga operacje (zamiane ekspandera na proteze silikonowa i zmniejszenie drugiej piersi do rozmiaru "nowej") bede miala jakies 6-7 miesiecy po radioterapii.
Jezeli bedziesz miala jakies pytania to smialo pisz, ja chetnie odpowiem.
Pozdrawiam serdecznie :-D
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group