1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór płuc mojego taty
MalgorzataB

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 28069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-08, 18:37   Temat: Nowotwór płuc mojego taty
Sterydy maja b. silne właściwosci przeciwzapalne, cofają obrzęki. Ale na dłuższą metę bez dodatkowego leczenia jest dokładnie jak napisałaś maskują tzn pomagają czasem ratują, ale nie leczą. Badaniem które pomoże ocenić sytuację w klatce piersiowej jest tomografia komputerowa. Można wtedy ocenić które naczynie jest uciśnięte i co ten ucisk powoduje.
Może tak być że pomimo zażywania sterydów objawy zżgg powrócą a nawet się nasilą, lekarz powinien się o taty stanie jak najszybciej dowiedzieć.
  Temat: Nowotwór płuc mojego taty
MalgorzataB

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 28069

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-07, 13:36   Temat: Nowotwór płuc mojego taty
missy napisał/a:
karola784,
bardzo niepokojący objaw, może wskazywać zdecydowanie na ucisk na żyłę główną górną ( tzw. zespół żyły głównej górnej). Tata absolutnie powinien trafić do onkologa,.

dokładnie o tym samym pomyślałam, na konsultację jak najszybciej a w razie pogorszenia choćby na sor to jest stan zagrażający życiu, włączcie te sterydy jak sugerował lekarz
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group