1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Temat
Maggie

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 27232

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-04-08, 14:21   Temat: Temat
Sylwiim, ja nie unikam tematu, córka wie, że wszyscy odejdziemy, włącznie z Nią.jednak nie sądzę,aby miało sens wałkowanie tematu. na każde pytanie z tej ,,dziedziny,, Jej odpowiadam. jednak nie sądzę,aby miało sens wałkowanie tematu, dzieci są w tym wieku b. empatyczne szczególnie w stosunku do mam i w Adzie poczucie zagrożenia mojego życia myślę, że jest. więc i tak ma dzieciństwo nie takie jakie być powinno...
  Temat: Temat
Maggie

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 27232

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-04-08, 11:55   Temat: Temat
Ja jestem w złej kondycji zdrowotnej, liczę się z tym, że mogę odejść za miesiąc, dwa , nie wiem, nikt nie wie.mam niespełna 5-letnia córkę i miałam długi czas dylemat czy Ją przygotować na swoje odejście czy nie. doszłam do wniosku, że nie , bo po co okradać Ją z czasu który mi pozostał. oczywiście pyta dlaczego Pan Bóg zabrał prababcię, czy tylko starzy ludzie odchodzą, czy Ona też pójdzie do nieba. odpowiadam , że tak, ale to będzie za wieeeele lat. i sprostowuję, że nie ma reguły, że tylko starsze osoby odchodzą, by nie budować fałszywych przekonań.czuję się źle codziennie, często bóle są nie do zniesienia, staram się by Ada widziała jak najmniej moich łez(różnie to wychodzi, bo nie mam osób , które są na kiwnięcie palcem i zajmą się dzieckiem).ale uważam, ze dziecko powinno widzieć jak najmniej cierpienia, a na pewno nie powinno być świadkiem śmierci.
  Temat: Temat
Maggie

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 27232

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-04-08, 10:24   Temat: Temat
Ja uważam, że dziecko poniżej 6 ego r.ż. nie powinno uczestniczyć w pogrzebie. z prostych przyczyn- nie jest na tyle rozwinięte, aby rozumieć znaczenie słowa ŚMIERĆ. skoro nie rozumie ,,zniknięcia,, danej osoby, to jaki jest sens uczestniczenia w pochówku, narażania go na ogromny stres (trauma uczestniczących w pogrzebie, ludzie często krzyczą,płaczą)?.po co dziecku pokazywać ,, techniczną,, stronę pogrzebu, zakopywanie trumny itd. dla dzieci w tym wieku grób powinien być symbolem pamięci, a nie miejscem , gdzie spoczywa ciało. jestem natomiast za tym, aby dziecko odwiedzało groby bliskich, ale pod warunkiem , że wytłumaczymy mu , że tu może zostawić laurkę, kwiatek dla kochanej osoby,porozmawiać sobie z tym kto odszedł. natomiast bliski ś.p. jest w niebie. na tym etapie rozwoju inne informacje mogą tylko pokaleczyc dziecku psychikę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group