1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
Madzia70

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 19270

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2013-01-20, 01:22   Temat: Czy jedząc możemy zagłodzić raka?
marto :)
Teoria dotycząca zagłodzenia raka metodą spożywania produktów hamujących angiogenezę jest bez wątpienia ciekawa. Nie należy jednak zapominać o tym, że temat jest bardzo złożony.
Przede wszystkim (o czym zresztą mówi dr Li) powinna być stosowana raczej jako prewencja, nie jako metoda leczenia. Nasi pacjenci (mam na myśli Forum) najczęściej trafiają tu w wysokim stopniu zaawansowania choroby, a powstrzymanie angiogenezy w licznych przerzutach jest niemożliwe przy pomocy diety.
Po drugie tzw. zdrowe jedzenie ma swoją "ciemną stronę mocy" ;) . Na przykład wspomniane przez dra Li czerwone winogrona zawierają w swoich pestkach m.in. kwasy omega 6, które u kobiet po menopauzie mogą być przyczyną rozwoju raka piersi.
Po trzecie - inhibitory angiogenezy z produktów żywnościowych występują (to oczywiste) w ilościach nie standaryzowanych, stąd trudno zalecić na profesjonalnym forum (a nasze do takich się zalicza) jedzenie np. winogron, ponieważ nie wiadomo ile należałoby ich zjeść, żeby uzyskać efekt terapeutyczny.
Po czwarte wreszcie: inhibitory angiogenezy - bez wątpienia zawarte w żywności - mają niestety niską biodostępność (tzn. z i tak niewielkiej ilości substancji zawartej w pożywieniu wchłania się lub przyswaja nikły procent). Dlatego modyfikuje się na różne sposoby substancje "żywnościowe", aby zwiększyć ich działanie. Z tym, że wtedy z reguły podaje się je pozajelitowo.

Reasumując - wydaje mi się, że ułożenie diety wspomagającej leczenie przeciwnowotworowej wymaga ogromnej wiedzy, również z dziedziny onkologii. Nie należy też liczyć na "wyleczenie raka dietą". Natomiast bez wątpienia zdrowa dieta=zdrowszy organizm i w tym mechanizmie może wydłużyć czas przeżycia ludzi chorych na nowotwory i na inne choroby.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group