1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-29, 20:35   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna napisał/a:
Czy ja jestem w grupie ryzyka?

Teoretycznie tak. Podatność na choroby nowotworowe jest dziedziczona, choć nie w sposób prosty, więc nie mogę Ci powiedzieć: "Tak, będziesz mieć nowotwór, bo w rodzinie były nowotwory". Pamiętaj, że na choroby nowotworowe chorują też ludzie bez nowotworów w rodzinie oraz nie chorują ci, u których w rodzinie nowotwory występowały.
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-29, 00:22   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna,
Poradnia Genetyczna jest np. w Warszawie przy CO (skierowanie może być od lekarza z rejonu). Nie znam się dobrze na genetyce nowotworów, ale zdaje się, ze mięsak nie ma prostego dziedziczenia. Mówiąc o dodatnim wywiadzie rodzinnym jako wskazaniu do usunięcia zmiany miałam na myśli raczej ogólną podatność na nowotwory w rodzinie.
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-26, 22:11   Temat: Mięśniaki macicy
sarenko,
Nie chciałam Cię urazić ;) , Twoje posty są rozsądne i przekonujące. Tylko ten wiek uściślam ;)
Całuski :-D
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-26, 21:58   Temat: Mięśniaki macicy
sarenka napisał/a:
ewentualnie z przydatkami.

Zdecydowanie uważam, ze usunięcie jajników w wieku 37 lat może przynieść więcej szkody niż pożytku.
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-24, 19:12   Temat: Mięśniaki macicy
To jest pytanie do tego lekarza... ;)
  Temat: Mięśniaki macicy
Madzia70

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 37516

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-11-22, 16:05   Temat: Mięśniaki macicy
Wiosenna,
Z tego, co piszesz wzrost mięśniaka o ok. 6 cm nastąpił w ciągu półtora roku. To dużo czasu, prawdopodobnie mięsak urósłby znacznie szybciej. Zwłaszcza, że w okresie miesiąca obserwacji (sierpień-wrzesień 2012) nie obserwowano wzrostu tego mięśniaka.
Natomiast z dużą rezerwą odnosiłabym się do "rozpoznania" postawionego przez ginekologa podejrzewającego guz jajnika. W usg jajnik różni się jednak od macicy ;) , widać też nieźle z jakim narządem związana jest obserwowana zmiana.
Reasumując - zmiana wygląda na łagodną. Powody do usunięcia podejrzanego mięśniaka widzę dwa: dolegliwości, jakie sprawia Ci jego obecność i wywiad rodzinny w kierunku mięsaka macicy.
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group