1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Madzia70

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-08-18, 20:47   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Madzia70

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-08-25, 13:48   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Białe krwinki nieco obniżone, ale pod gorączkę neutropeniczną to się raczej nie łapie.
Nie bardzo sensowne mi się to wydaje. Nie ma takiej reguły, że po chemii musi być antybiotyk, zwłaszcza nadużywanie azytromycyny (antybiotyk na 3 dni) wydaje mi się niekonieczne. Ale oczywiście - nie znam chorej, nie badałam, nie widziałam - trudno opiniować.
Na Twoim miejscu zwróciłabym się do onkologa o wydanie pisemnych zaleceń nt postępowania z Babcią w takich sytuacjach.

Co do Concoru - nadal mam wątpliwości, czy 7,5 - zwolnienie rytmu serca po takiej dawce mogłoby zagrażać życiu chorego.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Madzia70

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-08-21, 15:04   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail napisał/a:
kardiolog powiedział,że ma brać 7,5

Na pewno? Nie 2,5?
abigail napisał/a:
Ostatnio babcia dostała przy tej temperaturze Duomox

Ale po co? Czy były jakieś cechy zakażenia bakteryjnego?
abigail napisał/a:
mocnego antybiotyku na te gorączki nie może dać,żeby nie osłabić jeszcze bardziej.

Słusznie, nie widać zakażenia bakteryjnego, więc po co antybiotyk?
abigail napisał/a:
leukocyty też niższe ale nie wiem ile

To się dowiedz koniecznie, bo to może być kluczowa informacja, jeśli chodzi o gorączkę.
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Madzia70

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-07-24, 19:20   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
abigail,
Zbyt mało danych, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Na jakie choroby Babcia choruje, oprócz podstawowej? Jakie leki przyjmuje na stałe?
  Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Madzia70

Odpowiedzi: 181
Wyświetleń: 66931

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2014-12-01, 14:19   Temat: Wynik usg - jak go czytac?
Czy masz jakieś pytania? Bo postępowanie lekarzy jest standardowe, tak się robi w programach lekowych. Lekarze muszą mieć precyzyjne dane, oparte na badaniach, stąd konieczność hospitalizacji co miesiąc. Na podstawie tych badań będą wydawane światowe zalecenia terapii chorób nowotworowych - to chyba jasne, że muszą być dokładne? :) Pacjent dostaje szansą nowatorskiego leczenia za cenę przeprowadzenia tych badań - jeśli się na to nie zgadza, to lek dostanie ktoś inny, kto wyrazi zgodę na badania - to chyba też oczywiste? :) A precyzyjna kontrola ilości wydawanego leku (cena - ponad 12 tys. zł za miesiąc leczenia) ma na celu zapobieganie nadużyciom - to też nie jest dziwne, prawda? ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group