1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-04, 05:28   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28 napisał/a:
Dzisiaj rano przyjechała karetka i ją wzięli do szpitala onkologicznego. Ja musiałam jechać razem z nią, bo jej stan zdrowia jnie pozwalał na samodzielne poruszanie się po centrum onkologii. No i lekarz nie zakwalifikował jej na naświetlania.

I właśnie dlatego nie praktykuje się wożenia chorych karetką na terapię onkologiczną. Jeśli pacjent jest zbyt słaby, żeby sam pojechać na leczenie, to na pewno nie jest w stanie "unieść" obciążającej chemio- czy radioterapii.
margotka28, ja wiem, że najgorsza jest bezsilność i patrzenie na nieuchronne odchodzenie kogoś bliskiego :uuu: Pamiętaj tylko, że opieka, którą możesz Mamie teraz zaoferować jest absolutnie bezcenna i może najważniejsza. Pamiętaj też, że do tej pory najwięcej zależało od lekarzy. Teraz najwięcej zależy od Ciebie - przy pomocy zespołu z hospicjum.

Myślę ciepło.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-29, 07:31   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28,
Myślę, że jeśli Mama nie da rady sama dojechać to zostanie po prostu zdyskwalifikowana z leczenia. Naświetlania to bardzo obciążające leczenie i osłabiony mocno organizm może go nie przeżyć. Nie praktykuje się dowożenia transportem sanitarnym chorych na leczenie onkologiczne.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-09, 20:57   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28 napisał/a:
a w wypisie nie ma nic na temat pobranego posiewu

Jednak rozsądniej byłoby mieć te wyniki, radziłabym dopytać lekarzy ze szpitala.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-05, 16:56   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28 napisał/a:
Jutro mają ją wypisać do domu, bo wyniki się poprawiły.

Hmm. Ja bym poczekała, aż przyjdą wyniki posiewu. Co zrobisz, jeśli się okaże, że bakteria, którą wyhodowano będzie wrażliwa tylko na antybiotyki podawane dożylnie i wyłącznie w szpitalu?
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-29, 20:04   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28,
Trzeba włączyć leki przeciwko nudnościom, np. Torecan w czopkach.
Można spróbować podawać jedzenie we wlewie kroplowym - jak kroplówkę, tylko podawaną do PEGa.
Jeśli brak poprawy po kilku dobach Zinnatu - zmieniłabym antybiotyk.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-23, 10:22   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28,
Morfinę można by zwiększyć - na razie nie dostaje dużo.
Oprócz tego wydaje się, że mamy ból przebijający - wskazany szybkodziałający fentanyl - donosowy albo w postaci tabletek do ssania.
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-21, 14:39   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28 napisał/a:
bo odczuwa straszne bóle

A gdzie konkretnie te bóle?
margotka28 napisał/a:
ma zwiększone dawki morfiny

To znaczy ile teraz dostaje, w jakiej postaci i jak często?
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-04, 18:07   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28 napisał/a:
a do kogo się trzeba zwrócić o domowe leczenie paliatywne? I o założenie żywienia dojelitowego?

Jedno i drugie skierowanie może wystawić lekarz rodzinny.
Do hospicjum domowego - na skierowaniu do Poradni Specjalistycznej z adnotacją: "Zakończono leczenie przyczynowe".
Na założenie PEG - do szpitala, na oddział chirurgii. Uwaga - nie każda chirurgia zakłada PEG! Dowiedz się, gdzie taki zabieg Mamie wykonają. Najlepiej, gdybyś na skierowaniu miała adnotację - "Pilne!"
  Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
Madzia70

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 11314

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-02, 21:17   Temat: nowotwór płaskonabłonkowy przełyku
margotka28,
Koniecznie musisz załatwić PEG czyli żywienie dożołądkowe. Przecież Mama nie może w tej chwili jeść, więc jak ma odzyskać siły? Moim zdaniem powinno się to załatwić jeszcze przed podjęciem leczenia onkologicznego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group