1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-21, 07:29   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
Taki przyczynek do statystyk, z ogródka własnego:
-pacjent z rakiem płuca, nieoperacyjnym, tylko naświetlania - już półtora roku pod opieką hospicjum, w dobrej formie.
-pacjentka po operacji podobnej do Twojej - już dwa i pół roku sobie żyje i dobrze się ma. Badania kontrolne nadal uparcie prawidłowe :mrgreen: . Nie jest pod opieką hospicjum, bo i po co? Teoretycznie było to leczenie przyczynowe.

Można? Można ;)
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-10-25, 06:50   Temat: Jestem po lobektomii
zeta napisał/a:
Teraz próbuję delikatnie pozbyć się nadwagi.

Jeśli nadwaga nie jest monstrualna, to odradzam. Przyjdzie być może moment, kiedy zaczniesz chudnąć i będzie to czynnik niekorzystny. Lepiej, żebyś miała z czego chudnąć ;) niż "z kości na ości" - kacheksja jest niekorzystna rokowniczo, wychudzeni ludzie mogą mieć większe dolegliwości bólowe.

Jeśli stosujesz zdrową dietę i dołączyłaś do tego wysiłek fizyczny - nadwaga sama zacznie się stopniowo redukować. Nie stawiaj sobie za główny cel schudnięcia ;)

zeta napisał/a:
codziennie jestem wdzięczna Madzi70

:oops: _itsme_
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-06-01, 06:50   Temat: Jestem po lobektomii
Tak, potrzebne jest skierowanie - to wymóg prawny. Jest to badanie radiologiczne a zatem nieobojętne dla zdrowia. Skierowanie musi być, bo zdarzyłyby się jednostki, które robiłyby sobie CT wszystkiego co miesiąc, owładniete niepokojem onkologicznym (mamy takich agentów nawet na naszym Forum ;) ).
Takie skierowanie powinien wypisać Ci każdy lekarz pierwszego kontaktu.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-20, 20:52   Temat: Jestem po lobektomii
Spokojnie, nikt nie zamierza Was tępić i nie oczekuje przeprosin :mrgreen:
Po prostu doświadczenie (również powyższe, z bólem żeber ;) ) uczy, że żeby zachować spójność porad (a temu Forum służy przede wszystkim) trzeba się trzymać swojego wątku. Zawsze można napisać "zajrzyj, proszę do mnie i doradź coś" :)
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-18, 09:46   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
Zrozumiałam, że Ty masz bóle żeber ;)

Dziewczyny, trzymajcie się swojego tematu w wątku, bo się bałagan robi. Iwa niech pyta o swoje sprawy w swoim wątku, a Ty odpowiadaj jej tamże ;) tu poruszamy tylko sprawę choroby zety.

Jeśli chcecie po prostu pogadać - dajcie znać, założymy wątek wsparcia czyli tzw. "kciuki".
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-17, 21:37   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
Bóle po torakotomii mogą się utrzymywać wiele miesięcy i nie ma to związku z nowotworem, tylko z operacją. Mam dobre doświadczenia z buprenorfiną przezskórną - nawet niewielkie dawki pomagają ten ból opanować. Zwykłe środki przeciwbólowe mogą nie podziałać rewelacyjnie - ten ból ma sporą komponentę tzw. neuropatyczną.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-16, 20:49   Temat: Jestem po lobektomii
Autorytetem zawdzięczanym wykształceniu kierunkowemu, podeprę wypowiedź zety. Dobrze myślisz.

A poza tym, miałaś oczywiście po prostu szczęście :mrgreen:
I trzymajmy się tego, że będziesz je mieć nadal 8-)
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-15, 22:43   Temat: Jestem po lobektomii
zeta napisał/a:
czy to możliwe, że się zmniejszyło, czy to błędy pomiaru?

Może "powiększone" było na zdjęciu zwykłym, a "niepowiększone" na bocznym? Często dorabia się boczne właśnie po to, żeby określić, czy serce powiększone, czy nie.
zeta napisał/a:
jeśli pierwotny guz był w płucach, to następczy guz na nadnerczu leczy onkolog specjalizujący się w nowotworach płuc

Dokładnie tak. Bo jeśli jest to przerzut, to ma budowę i cechy raka pierwotnego a zatem leczy się go jak raka płuca, chociaż nie w płucu jest obecnie.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-11, 08:56   Temat: Jestem po lobektomii
zeta, Aniołku,
To nie jest wyszukiwanie "lepszych potencjalnych" itd. tylko medycyna oparta na faktach :-D Na czymś trzeba się oprzeć, oczywiście mogłabym Ci napisać "Kochaniutka, masz raka, rak musi boleć i na raka się umiera" ale staram się zachować profesjonalizm, a nie gazetowyborczo-kafeterio-pudelizm :mrgreen:

A tak serio - to nie pocieszam, tylko czytam z lekarskim zrozumieniem, co napisali koledzy specjaliści w Twojej sprawie. A napisali, że nie ma tragedii ;)
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-09, 22:38   Temat: Jestem po lobektomii
Stwierdzono: Obraz jak poprzednio. Być może uznano różnicę w pomiarze za granicę błędu.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-08, 21:36   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
Istotnie współczynnika wypłukiwania kontrastu teraz się nie liczy, natomiast zmiana w nadnerczu wygląda na przerzut. Pocieszające jest to, że nie rośnie. Jeśli zmiana będzie izolowana (trzeba by zrobić PET) to można rozważyć wycięcie.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-04, 19:31   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
Ja bym może poprosiła o skierowanie do szpitala z rozpoznaniem zapalenia płuc. Jesteś po poważnej operacji, myślę, że hospitalizacja jest rozwiązaniem właściwym. Na pulmonologa, nawet cito, będziesz czekała Bóg wie ile. A tak - zrobią rtg, zrobią TK, zrobią posiew, włączą leczenie wg antybiogramu.
Jeśli nie dostaniesz takiego skierowania - zgłoś się na Izbę Przyjęć. Nie powinni Cię zbyć byle czym.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-26, 13:40   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
A masz tomografię, rtg sprzed operacji? Jeśli tak - zamieść wyniki do porównania.
Mało prawdopodobny przerzut/wznowa w tak krótkim czasie.
  Temat: Jestem po lobektomii
Madzia70

Odpowiedzi: 102
Wyświetleń: 42244

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-03-26, 13:30   Temat: Jestem po lobektomii
zeta,
A to zdjęcie boczne to było z której strony robione? Nie masz na skórze w tym miejscu jakiejś zmiany, ciemnej brodawki itp?

Czym Ci leczą to zapalenie płuc? Nie przejmuj się, sporo zapaleń płuc przebiega bezgorączkowo ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group