1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi
Krzysiek112

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5029

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-03, 19:54   Temat: Rak piersi
marzena66 :D
widzę że wszystkich byś kierowała na TK, PET itd :D trauma scan od razu :D oczywiście piszę żartobliwie - nie złość się :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-10-03, 20:00 ]
Ja od kierowania nie jestem, tylko lekarz. Dla ciekawości się tych badań nie robi tylko wtedy kiedy są ku temu podstawy. Nie złoszczę się, bo złość piękności szkodzi a szkoda przecież urody ;-)) , a tak na marginesie to tak kierowałabym wszystkich może wtedy choroby nowotworowe wykrywane by były we wczesnym stadium, gdzie byłaby możliwość wyleczenia ;-))
  Temat: Rak piersi
Krzysiek112

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5029

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-10-03, 19:42   Temat: Rak piersi
Czy na podstawie badań obrazowych mammografii i USG można stwierdzić,że to jest rak i to złośliwy ? Czy radiolog od razu mógł postawić tak śmiałą diagnozę bez biopsji?

Jeśli radiolog widział proces naciekania na inne tkanki to mógł stwierdzić, że jest to złośliwy - wątpie żeby USG albo mammografia to stwierdziała - być może jest to doswiadczony radiolog i potrafił to określić.

Czy jeżeli okaże się że to złośliwy to jak sprawdzić czy nie ma gdzieś przerzutów ?
Kazdy rak ma swoje "ulubione miejsce przerzutów" należy poczekać za diagnozą typu nowotworu.

Czy przez tą biopsję gruboigłową i naruszenie struktur raka nie zacznie on szybko atakować i w raz z krwioobiegiem dawać szybko przerzutów ? (Słyszałam o takim przypadku, że dziewczyna zaczęła się leczyć i po pół roku od rozpoczęcia leczenia zmarła)
Raczej rzadki przypadek przeniesienia igłą nowotworu - ale możliwy. Ale bez tego badania nie można by postawić diagnozy w inny sposób.


Czy aby usunąć tą zmianę co mam, która ma 3 cm konieczne jest podanie chemii żeby to zmniejszyć ?
Poczytaj o terapii neoadiuwantowej - jest to bezpieczniejszy sposób usunięcia nowotworu - suchaj onkologów.

Jak wygląda procedura leczenia w takim przypadku ?
Odpowiednia liczba cyklów chemii + dalej operacja + dalej chemia (ewentualnie)

Jakie są rokowania ? Czy jest szansa, że wyjdę z tego cało ?
Nowotwory piersi rzadko są bardzo złośliwe - myślę że masz całkiem spore szane, więc głowa do góry!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group