1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
JustynaS1975

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 18:48   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Ja na forum nie piszę nic ponad to czego bym innym nie powiedziała prosto w oczy.

Sama wszczynasz dyskusję, która na tym forum nie jest potrzebna. Jest potrzeba merytorycznej dyskusji na temat "takiej" profilaktyki na temat nowotworów złośliwych (w tym przypadku raka piersi). To nie jest miejsce (zwłaszcza, że wątek jest założony jako merytoryczny) na temat oceny Angeliny Jolie (czy Ty byś to powiedziała, czy nie) i czy możesz pisać co Ci do głowy, bo jesteś tu 'anonimowa'. Takie dyskusje to możesz sobie urządzać na innych forach internetowych, ewentualnie jako 'wątek niemerytoryczny.'

Piszemy coś i mamy się liczyć z tym, że inni będą nas krytykowali.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
JustynaS1975

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 18:25   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
To szkoda, że nie masz odwagi, aby brać pełną odpowiedzialność za to co piszesz.

DSS to coś więcej niż tylko 'publiczne internetowe forum'.

Gdyby to forum tym czy piszesz, to by nie różniło się niczym od innych 'komercyjnych' forów internetowych. A jednak jest inne, o niebo fajniejsze i ... dlatego jest takie ekstra.
Nie którzy nie tylko zamieszczają tutaj zdjęcia, ale i spotykają się twarzą w twarz.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
JustynaS1975

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 15:32   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Angelina Jolie to bardzo sławna osoba, ale na pewno nie jest pierwszą, która taką prewencyjną operację przeprowadziła.
Parę lat temu widziałam program, o kobiecie, która przeprowadzała taką operację. AJ jest celebrytką, dlatego o tym głośno (a i dobrze, że o tym głośno).
Teraz pojawia się mnóstwo przeróżnych 'publikacji' na ten temat.

Oto jeden z nich
http://szczecin.gazeta.pl...l#BoxSlotII3img
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
JustynaS1975

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 15:18   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Zgadzam się Janna. Oceniać nie będę (bo i po pierwsze z zasady staram się nie oceniać ludzi, a już na pewno nie tak poważną decyzję).
Na pewno trzeba poznać wszelkie za i przeciw (i założenie tego wątku, może ku temu posłużyć pod względem medycznym/merytorycznym).
Teoretycznie to teraz można sobie gdybać, gdy stajemy z problemem w twarzą w twarz, to wtedy jest insza inszość. A po przejściach 'białaczkowych', to byłby jeden argument na TAK, aby starać się zapobiegać.

na marginesie:
Co do kobiecości. Po tym jak miałam guzie w piersi jako bardzo duży naciek białaczkowy, to moja jedna pierś jest co najmniej z lekka upośledzona.
Nie mam jednego jajnika. Byłam 3 razy łysa, i nie czułam i nie czuję się mniej kobieca.
A jak ktoś sobie o mnie pomyśli jako o półkobiecie, to jego problem ;) .
Lekarze rozważając co ze mną zrobić, to jako jedną z opcji podali ucięcie piersi. To byłam na TAK bez wahania, ja chcę ŻYĆ i chciałam tego 'badziewa' się pozbyć.
Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group