1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-24, 19:45   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
kmis757 napisał/a:
Gratuluję całkowitej regresji w części ustnej gardła.

Ja też bardzo gratuluję i bardzo się cieszę :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-11, 11:09   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
w pewnym momencie naliczyłam 180 jednakowych dźwięków pod rząd :)

O matko i córko, ale masz zacięcie ;)
vicctory napisał/a:
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Przesyłam wszelkie moce, aby było dobrze _itsme_
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-04, 14:55   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
No to czekamy...

W poniedziałek MRI :fucc:

Czekamy razem z Tobą _itsme_ i zaciskamy kciuki :uhm!:
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-31, 15:48   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Zalecenia:
Ogólnie mam siebie traktować jako osobę ZDROWĄ i tak też się zachowywać!

Oczywiście w granicach rozsądku

Jak najbardziej właściwa postawa :-D
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-27, 22:36   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisała:
Odnośnie choroby: zrobiłam wszystko co mogłam, miałam odwagę stawić czoło chorobie, poddałam się wyczerpującemu leczeniu, miałam odwagę je znieść, jestem zdrowa, kontroluję się wedle zaleceń i to cała moja rola w tym procesie :) - na resztę nie mam wpływu, więc się nie przejmuję :)

P.s. Hmm... może od razu sobie to wkleję u siebie, żeby przed moją wizytą kontrolną od razu się wesprzeć ;)


Ja Ci będę o tym przypominać _itsme_
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-21, 09:41   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
No nic, zaczynam odkrywać świat smaków na nowo :-D

Ale masz frajdę :-D

Po pierwszej chemii dostawałam krwotoków z nosa, wsadzili mnie tampony w nosy na jakieś 2 tygodnie (dobrze nie pamiętam). Gdy wyjęli mnie te tampony, wciągałam najmocniej jak potrafiłam zapachy. Pamiętam przyszła pielęgniarka, która wcześniej jadła serek z czosnkiem. A ja jak ta głupia wciągałam zapach czosneczku ;)

Oczywiście mam nadzieję, że Twoje kłopoty z jedzeniem i przede wszystkim brakiem smaku skończą się jak najszybciej :)

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-05-12, 20:43   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Tak się cieszę, że mogę już swobodnie dochodzić do pełni sił :)

Ja też się cieszę. I życzę Ci, abyś w jak najkrótszym czasie doszła do dobrej formy :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-29, 22:17   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Iza-55 napisał/a:
tak właściwie dlaczego nie można do końca życia wystawić tych naświetlanych miejsc na działanie promieni słonecznych? Co się stanie jeżeli ktoś jednak to zrobi?


Napisałam:
"Miejsce naświetlania nie można wystawiać na promienie słoneczne do końca życia"

ponieważ tak powiedział mnie lekarz prowadzący moją radioterapię.
Teraz szukam w internecie i to nie ma potwierdzenia.
I nie potrafię odpowiedzieć pytanie Izy. :) W tym miejscu muszę przeprosić za to co napisałam o unikaniu promieni słonecznych do końca życia, ponieważ nie jestem pewna.
Na pewno w czasie radioterapii i przez pewien czas (czytam, że ok. roku) po radioterapii należy unikać słońca, tzn. nie wystawiać miejsca naświetlania na promienie słoneczne.

Ja miałam naświetlaną pierś i gdy lekarz powiedział, że miejsca naświetlania nie można wystawiać na słońce, to przyjęłam do wiadomości (bo nie jestem fanką opalania w ogóle). O ile dobrze pamiętam, lekarz powiedział, że w miejscu napromieniowania pod wpływem światła słonecznego może się 'przypomnieć' odczyn popromienny.
Może niech inni się wypowiedzą.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-29, 19:13   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Osłaniam szyję szaliczkiem jak wychodzę na słońce, ale to bardziej intuicyjnie bo nie wiem czy można to miejsce wystawiać na działanie promieni słonecznych?

Miejsce naświetlania nie można wystawiać na promienie słoneczne do końca życia

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę mnóstwa sił, jak najlepszego samopoczucia :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-25, 18:01   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Vicctory, odliczam razem z Tobą _itsme_
Co do jedzenia: kibicuję Ci i podziwiam (a wiem z autopsji, że jest co podziwiać i jak duże jest to osiągnięcie) :)
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-24, 12:12   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Vicctory, nie mam pomysłu. Też nie miałam na nic ochoty. I wtedy gdyby mnie rozum nie nakazywał, to bym nic nie jadła i nic nie piła, tylko przeleżała. Zapach jedzenia odrzucał, a i w buzi jedzenie rosło.
To mija :)
Ja jadłam pomidorówki (oczywiście bez śmietany, takie mocne pomidorówki, gęste, prawie, że podgrzany sam sok pomidorowy) i rosół. Kisielki. I próbowałam nutridrinków. Kleiki.

Ja stosowałam czasami wodę utlenioną.

Ja o tyle miałam dobrze (pod tym względem), że leżałam w szpitalu. I wszelkie potrzebne mnie lekarstwa zapewniam szpital.

Pozdrawiam Cię serdecznie i pamiętaj wszystko mija nawet najdłuższa żmija ;)
_itsme_
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-21, 16:52   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
misja życia - JEŚĆ - najtrudniejsza w moim życiu - serio :|

Jak najbardziej to rozumiem. Po chemiach miska -jeść i utrzymać jedzenie w żołądku to najważniejsza misja i bardzo poważna i trudna sprawa. :tull:
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-07, 00:25   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Zauważyłam też, że jak śpię to strasznie dużo śliny mi leci.

Hm... ja nie miałam suchości w gardle, ale jak sobie tak teraz przypominam, to po chemii też tak miałam ... |hmm| , ale trudno mnie powiedzieć, że jest to jakiś skutek uboczny leczenia... :?ale??:

Pozdrawiam Cię serdecznie i Świątecznie :) życzę Ci spokojnych, i pomimo wszystko radosnych Świąt Wielkanocnych :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-03, 09:40   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
Niech on tam sobie ginie sam i mnie w to nie miesza :) nikt go tu nie prosił więc nikt nie będzie za nim płakał :)
Giń raku! |kill|

Tak jest!!! Ja jeszcze dodam swój miecz mocy |kill|
I tak trzymaj :)
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
JustynaS1975

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 108277

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-01, 20:30   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
vicctory napisał/a:
a jutro znowu chemia :/

Trzymam kciuki. |uscisk|

[ Dodano: 2012-04-01, 20:31 ]
i życzę jak najmniej uciążliwych skutków ubocznych, a najlepiej żadnych skutków ubocznych, za to jak najlepszych efektów zdrowych, giń raku wredny |kill|

_itsme_
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group