1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-07-28, 14:05   Temat: chłoniak DLBCL
::rose::
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-07, 09:16   Temat: chłoniak DLBCL
humanist napisał/a:
Konieczna jest operacja?

A czy ta operacja jest konieczna?
Po chemioterapii guz się nie zmniejszył?
Dalsze leczenie po radioterapii to decyzja lekarzy na podstawie wyników badań.
Zabiegi operacyjne w przypadków chłoniaków rzadko kiedy są przeprowadzane.

W przypadku DLBCL leczeniem jest chemioterapia (do uzyskania całkowitej remisji, ale nie więcej niż 8 cykli) i radioterapia (na zmiany uprzednio masywne lub przetrwałe) jako opcja. Jeśli uznaje się, że leczenie było nieskuteczne, to zmienia się leczenie na chemioterapię drugiej linii.

Skutki uboczne zależą od samego pacjenta (od jego organizmu), dawki oraz od obszaru naświetlania.
Dla jednych radioterapia jest o wiele trudniejsza niż chemia, dla drugich wręcz przeciwnie.
Ogólne skutki uboczne radioterapii (często spotyka) w różnym nasileniu osłabienie (po jakiś 2-3 tygodniach od rozpoczęcia terapii) pacjent czuje się słabiej. Senność. Zazwyczaj też spadają wyniki morfologii krwi. Oraz w różnym stopniu jest odczyn popromienny na skórze (od zaczerwienienia do pieczenia, zabrązowienia i popękania skóry). W czasie radioterapii nie można moczyć naświetlanego obszaru. Ponieważ odczuwanie odczynu popromiennego może się nasilić.

http://policzmysie.pl/por...skutki-uboczne/
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-07-23, 19:21   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
półtora tygodnia poza szpitalem, więc odpoczynek w domu, na łonie natury i robienie wszystkiego tego na co mam ochotę

Pamiętam jak czekałam na te dni 'wolności' i korzystałam jak szalona, na tyle na ile się dało. Nie mogłam się nacieszyć, nałapać na zaś. :)
Cały czas trzymam kciuki za powodzenie leczenia. _itsme_
oraz za to, aby siostra i Ty miały zgodne HLA :)
magija napisał/a:
nastawiam na walkę z paskudną chorobą

W tym postanowieniu postaramy się Ciebie podtrzymywać :)

Pozdrawiam serdecznie _itsme_
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-07-08, 21:38   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
jestem pełna nadziei, spokoju i wiary

To bardzo cieszy. Jakby to 'niechcący' minęło, to będziemy podtrzymywać na duchu. _itsme_
magija napisał/a:
będę zagladać i odzywać się

Czekamy, zaciskamy kciuki :)
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-30, 16:44   Temat: chłoniak DLBCL
trzymam kciuki i czekam na wieści _itsme_
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-29, 22:36   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
schemiacie R-B

Magija, znalazłam informację, że schemat BR to bendamustyna skojarzona z rytuksymabem (być może o to chodzi).
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-06-27, 19:36   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
ciężko

Niewątpliwie :/pociesza:/
Zaczęłaś już ponowne leczenie? Czy może wiesz, kiedy zaczynasz?
Jak możesz, masz chęci i siły napisz/odzywaj się do nas. :tull:
Pozdrawiam cieplutko
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-07, 09:14   Temat: chłoniak DLBCL
Magija, cały czas myślami z Tobą. Widzimy, że się trzymasz, i 3m się dalej. Uściski :)
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-06, 21:33   Temat: chłoniak DLBCL
Magija, trzymam kciuki i jak tylko będziesz mogła dawaj znać.
Pozdrawiam :)
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-09-04, 20:45   Temat: chłoniak DLBCL
Nie mam doświadczenia z tym schematem chemii. :)
A kciuki zaciśnięte, pozytywne fluidy wysłane |buziaki|
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-30, 13:36   Temat: chłoniak DLBCL
magija napisał/a:
niestety jest wznowa - chłoniak wrócił

Bardzo mi przykro.
Wydaje mi się, że ta megachemia, o której piszesz to jest chemia przedprzeszczepowa. A tak chemia przedprzeszczepowa ma za zadanie wyczyścić 'stary' szpik, po to aby zrobić miejsce na 'nowy' szpik. Także na pewno będziesz mieć (tzn. powinnaś mieć) neutropenię po tej chemii. Sam przeszczep szpik (czy jak to się teraz fachowo nazywa transplantacja komórek krwiotwórczych lub macierzystych) to tylko podanie kroplówki. Natomiast (nazwę to) 'procedura przeszczepu szpiku' to:
dzień 1: podanie chemii (tej megachemii) - zazwyczaj kilkudniowa
w dziesiątej dobie od momentu rozpoczęcia chemia podają kroplówkę z komórkami macierzystymi
a potem jest czekanie na zasiedlenie się nowego szpiku i pierwsze pokazanie się białych krwinek.
Przez ten cały czas leżysz w szpitalu, w izolatce. Jesteś pod ciągłą opieką lekarską.

Ale sam przeszczep w Twoim przypadku to jeszcze 'pieśń' przyszłości.
Teraz najważniejsze, abyś uzyskała remisję. Czego Ci z całego serca życzę i trzymam za to kciuki.
Potem pobranie komórek macierzystych od Ciebie do autoprzeszczepu. Na ten etap życzę Ci "dobrej zbiórki".
Także jeszcze długa droga przed Tobą, dużo do przetrwania, dużo ważnych zadań. Życzę Ci mnóstwa siły i wytrwałości oraz pomimo wszystko pogody ducha na ten czas. My tu jesteśmy z Tobą - pamiętaj o tym.

Ja jestem po przeszczepie szpiku kostnego od brata z powodu ostrej białaczki szpikowej. Wszystko do przetrwania. :)

Pozdrawiam serdecznie _itsme_
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-08-05, 21:29   Temat: chłoniak DLBCL
Jesteśmy z Tobą i czekamy na wieści :tull:
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-07-16, 18:45   Temat: chłoniak DLBCL
Magija, witamy z powrotem _itsme_
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-02-23, 21:41   Temat: chłoniak DLBCL
kobiecinka napisał/a:
Organizm sam się zregeneruje, tylko daj mu czas.

To prawda. Cierpliwości
I tak jak pisze Kobiecinka :
kobiecinka napisał/a:
Pamiętaj o w miarę zdrowym odżywianiu się jedz warzywa, owoce, odpoczywaj...

regenerować się, nie nadwyrężać się, powoli nic na siłę
  Temat: chłoniak DLBCL
JustynaS1975

Odpowiedzi: 88
Wyświetleń: 51958

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2011-12-30, 16:59   Temat: chłoniak DLBCL
Tu znalazłam taką informację, ale z 18.12.2011, i nie wiem o co chodzi ... http://amazonki.net/artyk...epnosc-neulasty

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze ;)

Jednak ostatnie informacje mówią o refundacji neulasty. I mam nadzieję, że tak będzie. :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group