1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
JustynaS1975

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9553

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-06, 09:34   Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
Ewelina Żurek napisał/a:
Szkoda, że zachorował tak młodo. Ale tak naprawdę kiedy jest właściwy moment na smierć, na opuszczenie rodziny? Wiek 65, 70, 80 ... ?

Właśnie, gdy zachorowałam miałam 33 lata, wtedy też pomyślałam jak to, tak młodo. Ale potem pomyślałam, że chyba w każdym wieku to będzie 'nie teraz', że jednak w każdym wieku człowiek jeszcze chce żyć (tym mocniej jeśli sobie uzmysłowi, że jest śmiertelny, tym bardziej docenia i szanuje życie). Ten np. 60-latek też będzie uważał, że to jeszcze 'nie-teraz'.

Ewelina Żurek napisał/a:
źle to jest skonstruowane to całe rodzenie się i umieranie.

Oglądałam jakiś film kryminalny o mordercy, który zabijał własne dzieci i wysadził szkołę. Ponieważ przeszedł na jakąś religię, która 'uważała', że nie należy płodzić dzieci, ponieważ świat jest zły, życie do bani (piszę tak potocznie, bo tam były ładniejsze słowa, ale sens był taki jak opisuję). A te dzieci, które są należy zabić, aby te dzieci uniknęły cierpień. Także trzeba rodzenie dzieci zatrzymać.
Tak na marginesie.
;)

Tyle, że pomimo cierpienia na świecie, ten świat i życie ma swoją urodę. I nie tak łatwo się z tym życiem rozstać i wszyscy (tzn. większość) nie chce z tego świata odchodzić.

Ale czy byśmy chcieli żyć wiecznie???
  Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
JustynaS1975

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9553

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-05, 22:25   Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
"Lekka śmierć" - położyć się spać i usnąć. Bez bólu. Takie mam marzenie. Oczywiście nie teraz. Pomimo wszystko, całej świadomości mojej choroby i sytuacji, jak każdy (chyba jak każdy) chcę jeszcze pożyć.
  Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
JustynaS1975

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9553

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-05, 21:21   Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
Funia napisał/a:
Ewelina Żurek napisał/a:

jak poczytasz wpisy tu na forum o tym w jakich cierpieniach odchodzą chorzy, jak bliscy proszą Boga żeby już ich zabrał to myślę, że myslę, że docenisz "lekką" śmierć. Ja doceniłam. My bliscy chcielibysmy odsunąć tą chwile jak najdalej ale dla chorych lepiej jest odejść "szybko".
Przykro mi. |przytula|


Ja też doceniłam.
Choć nigdy nie ma dobrej "pory na śmierć"


To prawda nie ma nigdy dobrej pory na śmierć i trudno się być przygotowanym na śmierć bliskiej osoby. Niby można się spodziewać takiego a nie innego końca, ale zawsze jest to ... 'zaskoczenie'. Brak bliskiej osoby, pustka, którą trudno wypełnić. Na to trudno się przygotować.
Ale chyba każdy chciałby mieć tzw. 'lekką śmierć'.
  Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
JustynaS1975

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9553

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-10-01, 21:13   Temat: Historia mojego taty -rak drobnolomórkowy LD
agnieszka27, przyjmij moje wyrazy współczucia, bardzo mi przykro ::rose::


Minęły 3 lata i 2 miesiące od momentu dnia diagnozy (ostra białaczka szpikowa).
I jak napisała H. Krall w "Zdążyć przed Panem Bogiem":
"[...] kiedy dobrze zna się śmierć, ma się większą odpowiedzialność za życie. Każda, najmniejsza nawet szansa życia staje się bardzo ważna."
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group