1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-10, 07:52   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
megi napisał/a:
Dziękuję bardzo za wszystko! W czwartek idę do swojego ginekologa z wynikami. Dam znać jakie będą dalsze nasze kroki.

Nie ma za co dziękować. Ja odpisałam w Twoim temacie a Ty odpiszesz w moim lub innym, chodzi o to byśmy sobie wzajemnie pomagali...
Wszyscy potrzebujemy pomocy... :)

W czwartek- to już niedługo. Teraz możesz iść do lekarza bez zbędnych obaw... :)
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-09, 11:14   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
megi napisał/a:
markery wyszły dobrze CA125-13.76 U/mL <=35
CEA-0,793 ng/mL
Super.

Cytat:
Razem jest lepiej sama ciężko bym miała to wszystko udźwignąć. Mój mąż jest prawdziwym skarbem :)

Megi, szalenie ważne - że to doceniasz... Dobry, czuły mąż w wielu sprawach jest podporą dla żony. :) Niejedna kobieta chciałaby mieć obok siebie takiego męża - przyjaciela.

Cytat:
Niestety on też ma złe wyniki jeśli chodzi o nasienie. jest za mało plemników ma 1.5mln. , a norma jest20mln.

To znaczy tak, u dojrzałego, zdrowego mężczyzny ilość plemników w 1 ml nasienia waha się od 20 do 300 mln plemników. Bierze się pod uwagę poza ilością plemników także inne parametry jak: ruchliwość, żywotność i budowa plemników oraz intensywność współżycia seksualnego etc...
Pamiętaj megi iż obniżona liczba plemników nie wyklucza możliwości poczęcia dziecka, ale daje niezbędną wskazówkę do przeprowadzenia dalszej diagnostyki oraz skutecznego postępowania. :)
Wymienione wyżej parametry niekoniecznie muszą być na stałe - mogą być też tymczasowe. Diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń w sferze prokreacji męskiej zajmuje się specjalista - lekarz androlog jak również urolog mający doświadczenie w leczeniu męskiej niepłodności...
Życzę całym sercem aby Wasze starania zaowocowały w niedalekiej przyszłości narodzinami upragnionego maluszka..... :-D

Cytat:
Wspomniane było to ,że markery to tylko jedno z badań na nowotwór ,Czy jeszcze jakieś powinnam mieć przeprowadzone oprócz markerów i histopato?

Tak, wspomniałam ponieważ diagnostyka nowotworów oparta jest na nie jednej, lecz na kilku różnych technikach . I dopiero kompleksowe badania gwarantuje ostateczne rozpoznanie, co umożliwia podjęcie określonej strategii leczenia.
KOCHANA, :) teraz nie zaprzątaj sobie tym głowy. Masz usunięty w całości guz. W związku z tym proponuję : solidny wypoczynek, relaksacyjne, miłe spędzanie czasu z mężem i przyjaciółmi.
Okresowo poddawać się badaniom wskazanym przez Twojego lekarza i.... myśleć pozytywne. :) I wszystko..

Megi dalsze pytania dotyczące Twojego obecnego zdrowia są mile widziane w tym wątku. Pytaj, opisuj, przedstawiaj swoje problemy i obawy i a my postaramy się pomóc...


Ps. Poruszyłaś też temat dotyczący prokreacji. Bardzo ważny temat dla każdej kobiety. Niestety, kontynuując go przekroczymy ramy tutejszego profilu Forum. Dlatego chętnie odpowiem Ci na każde pytanie dotyczące starania się od dziecko, ciąży.. itp. drogą mailową. :)
Pozdrawiam, ściskam, całuję... :)
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-08, 14:23   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
megi napisał/a:
Mój lekarz też jest w ciężkim szoku, podejrzewał nowotwór po pierwszym USG, ale markery mi wyszły w normie, po operacji był prawie pewien że to była tylko torbiel. usunięty mam jajowód, jajniki są jak najbardziej prawidłowe. macica też i lewy jajowód. tak mi powiedział lekarz po operacji. nie miałam laparoskopii tylko normalnie mnie otwierali.

Wybrali laparotomię, ponieważ chirurdzy chcieli mieć szerszy dostęp do działania po ocenie hist- patu śródoperacyjnego. Na szczęście torbiele zostały zidentyfikowane jako zmiany nowotworowe łagodne bez podejrzeń, co do rozprzestrzeniania się.
Wykonali więc zabieg oszczędzający, czyli ograniczyli się usunięcie guza wraz z jajowodem po jednej strony - w Twoim przypadku do prawej.. :)

Co do markerów - to w diagnostyce chorób nowotworowych oznaczanie ich jest tylko jednym z elementów badań klinicznych...

megi - z jednym jajowodem na pewno jest troszkę trudniej zajść w ciążę ale szanse są .. :)
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-07, 20:25   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Nie, teraz nie ma takiej potrzeby. Spokojne zrób badania zlecone przez ginekologa. I postępuj tak, jak proponuje Twój lekarz. I nie denerwuj się. ;)
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-07, 16:35   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
megi napisał/a:
Czy powinnam być skierowana na konsultacje z onkologiem?
Do poradni onkologicznej nie wymagane skierowanie. W umówionym terminie należy zgłosić się z pełną dokumentacją medyczną.
  Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
Jolana

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8782

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-10-07, 11:17   Temat: Guz graniczny surowiczy jajowodu
megi napisał/a:
Mój wynik histopato:
ROZPOZNANIE KLINICZNE: torbiel jajowodowa prawa
CHARAKTER ZMIANY: pierwotna

ROZPOZNANIE:
Surowiczy guz o granicznym stopniu złośliwości częściowo przylegający do torbielowatego poszerzonego jajowodu. Powierzchnia guza gładka. Zmiana wycięta doszczętnie.

Podejmę się tego karkołomnego zadania ;) Zacznę od tej informacji - zmiana wycięta doszczętnie - czyli już tego guza nie ma... W mojej ocenie ten typ guza ma bardziej charakter nowotworu łagodnego. Graniczny stopniu złośliwości oznacza formę pośrednią między nowotworem łagodnym i złośliwym.
Po weryfikacji preparatów histopatologicznych nie stwierdzono wyraźnego naciekania podścieliska. Dalej, u Ciebie ( biorąc pod uwagę młody wiek i rozpoznanie his-pta; wybrano postępowanie wystarczające by pozbyć się guza i dać Ci szansę na macierzyństwo..

Oczywiście istnieje zwiększone ryzyko ponownego pojawienia się guza, torbieli na przykład po przeciwnej stronie. Dlatego należy przestrzegać regularnych badań i wizyt kontrolnych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group