1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Jolana

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 30220

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-24, 07:34   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Witam ... :)
temat wiary i polityki wywołuje silne emocje nawet w rodzinie. Oba tematy trudne.
A dla mnie liczy się Człowiek - przez duże C. I nie ma to znaczenia, czy jest wierzący czy nie. Tylko jaki jest, jakie prezentuje normy postępowania w życiu codziennym....
I tyle... :)
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Jolana

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 30220

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-23, 17:49   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
DumSpiro-Spero napisał/a:
Portal "zdrowie.senior.pl" nie podaje niestety źródła tej informacji.
Nie można zatem traktować tego jako wiarygodne doniesienie naukowe, jak i zweryfikować jakości przeprowadzonego badania.


Ok. pełna zgoda...

JustynaS1975 napisał/a:
Ale wiara w Boga pomaga mnie przeżyć chorobę w sposób 'pozytywny' (przeżyć nie w sensie, że się wyleczę, ale 'żyć' z chorobą w sposób 'pozytywny' w sferze psychicznej).


Do Boga zdążałam od dzieciństwa, praktycznie przez całe życie. Zostałam wychowana w rodzinie katolickiej. I tak to się zaczęło...

Ufam słowom Chrystusa : "Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię".

Ta niesamowita moc od Chrystusa, wielokrotnie pomagała mi przeżyć trudne chwile związane z chorobą onkologiczną..

Jako pielęgniarka wielokrotnie widziałam pacjentów dotkniętych ciężką, nieuleczalną chorobą. I mimo to posiadali dużą pogodę ducha.

Ludzie często zarzucają Bogu cierpienie, wojny etc...
Bogu, który sam był dotknięty cierpieniem...
Słowem wiara mocno pomaga ludziom w dźwiganiu trudnych doświadczeń życiowych takich jak nieuleczalna lub/ i śmiertelna choroba. Nie przeczę, na pewno są inne odniesienia pozwalające w miarę normalnie żyć z nieuleczalną chorobą.

Ale,....ale ja wierzę w siłę wiary w Boga. :)

ewik napisał/a:
Hmm, skoro wiara jest łaską (jak rozumiem dawaną przez Boga?) to chyba nierówno je rozdziela. Dlaczego jednym daje a drugim nie?


To tak jak z poczuciem humoru, jedni mają go dużo inni mniej.... I też nie wiem dlaczego ? :-D

Poważnie, Pan Bóg po prostu każdemu człowiekowi daje jakby w różnej mierze, ale kocha wszystkich jednakowo...

Wiem też, że człowiek niewierzący lub słabej wiary czy agnostyk może to odczytywać jako jakieś farmazony nawiedzonej katoliczki. Trudno...

Przeżyję to :-D
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Jolana

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 30220

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-23, 14:32   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Witam wszystkich.... :)

Swego czasu założyłam i prowadziłam Forum katolickie - Nasza Arka na vbulletin. Nasza Arka skupiała osoby wierzące i niewierzące. Osoby niewierzące w sposób kulturalny przedstawiały swoje poglądy. I Była prowadzona pogłębiona debata.

Ale kiedy zaczął się jałowy zgiełk ludzi walczących z katolikami, trzeba było po 2 latach Forum zamknąć. Niestety moderatorzy nie nadążali z usuwaniem tematów i wątków naruszających Regulamin Forum.

Ad rem...

Do wiary w Boga nikogo zmusić się nie da. I nie ma sensu tego robić na siłę. Wiara jest łaską.

Ale nie możemy być obojętni, to nie jest tylko osobista sprawa osoby wierzącej.

Zachęcajmy swoich bliskich którzy odeszli od Boga. Mobilizujmy i podtrzymujmy na duchu. Krótko mówiąc - róbmy wszystko, co możemy, aby pomóc osobie, która błądzi i jest daleko od Kościoła... :-D

[ Dodano: 2012-04-23, 14:59 ]
Cytat:
Pacjenci zakwalifikowani do przeszczepu wątroby, którzy czuli, że Bóg może im pomóc w chorobie, dłużej żyli po zabiegu niż ci bez wiary religijnej, twierdzą naukowcy. Pozytywne skutki wiary odnotowywano u chorych bez względu na wyznawaną przez nich religię.


Wiara w Boga pomaga przeżyć chorobę
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group