1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-03-09, 19:54   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
lajza napisał/a:

Mam jeszcze jedno pytanie, czy on (kiedyś) się zrośnie (bez chirurgicznej interwencji)?

Niestety nie - gdy kość jest niszczona, jej miejsce wypełnia tkanka nowotworowa.
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-15, 10:20   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
I ja :) wielokrotnie zastanawiałam się nad problemem ryzyka związanego z nadmiernym promieniowaniem wynikającym z badań obrazowych. Na pewno nie są one obojętne dla naszego organizmu. Dlatego też zwiększona ich ilość wymaga rozważenia przez lekarza korzyści w stosunku do potencjalnych zagrożeń.


Jeżeli jednak kolejne z rzędu badanie jest medycznie uzasadnione - jest bardzo ważne- to należy po prostu je wykonać.

Natomiast jestem przeciwniczką robienia sobie badań na własne życzenie.
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-26, 11:51   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Hej lajza, :)
nie wiem na jakich forach bywasz, i skąd czerpiesz wiedzę - która nie napawa optymistycznie, co nie służy pełnej mobilizacji do zaakceptowania proponowanego leczenia ( jednego z możliwych wariantów). Wobec tego zaczęłam szukać odpowiedzi na Twoją sprawę u specjalistów - lekarzy onkologów. Bo mi nie chodzi o bezsensowne jakieś tam pocieszanie. Ale poznanie tego co może się zdarzyć. Jak to wygląda w świetle lekarzy onkologów na co dzień zajmujących się tą problematyką.

Panie też mają rozsiew raka piersi.... I oto
co odpowiedziała im pani dr n. med. Maria Górnaś.

Cytat:
Chemioterapię stosujemy zwykle do progresji (pogorszenia) lub nieakceptowalnej toksyczności (uciążliwych lub niebezpiecznych działań ubocznych). Skoro w rezonansie widać stabilizację, a Pani czuje się dobrze to znaczy, że lek działa - bo zwolnił postęp choroby - a nie szkodzi w znaczący sposób. Moim zdaniem warto kontynuować tę terapię.


innej
Cytat:
Szansę na powrót do zdrowia można oceniać dopiero po rozpoczęciu leczenia i sprawdzeniu jego skuteczności.
Choroby rozsianej (kiedy są już przerzuty) nie da się wyleczyć, ale leczenie może przynosić wieloletnie okresy poprawy samopoczucia, w tym także powrotu do normalnej aktywności
.

A TY Kochana napisałaś
Cytat:
Teraz nie mam perspektyw wiem, że nie mogę.


Otóż masz moja Droga! :)
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-16, 22:14   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Tak lajza, leczenie wyznaczy lekarz onkolog. Przy leczeniu przerzutów stosuje się różne metody. Celem leczenia jest m.in. ograniczenie przerzutów i hamowanie rozwoju już powstałych. I na starcie nie załamuj się. :) Literatura medyczna podaje przypadki gdzie z rozsianym rakiem piesi kobiety żyły ponad 20 lat w całkiem dobrym samopoczuciu. Pamiętaj, że medycyna wciąż się rozwija, daje to nam wiele nadziei. I dlatego nie pytaj - " ile mi zostało?". Bo tego nie wie nikt. Postaraj się dobrze przygotować do leczenia, zadbaj o odpowiednie odżywienie i w ogóle o siebie. Masz nas, nie jesteś sama. Powodzenia.
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-16, 21:25   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
lajza, nieprzeziębienie tu nie ma nic do rzeczy ;) .
Moja Droga teraz czeka Cię leczenie. Będziemy tutaj wspierać, pomagać. I Głowa do góry!
  Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Jolana

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 54370

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-10-05, 19:04   Temat: Podejrzenie przerzutów raka piersi do kręgosłupa
Witam Cię serdecznie lajza,

miałaś już zdiagnozowaną chorobę nowotworową - osiem lat temu. Obecnie odczuwasz silne bóle w kości... Ryzyko nawrotu raka nastąpić może każdym czasie od zakończenia leczenia ( nawet po kilkunastu latach). I z tym musimy liczyć się wszyscy.

Moim zdaniem nie powinnaś zwlekać z wizytą u onkologa. Lekarz być może zleci jeszcze inne badania obrazowe a w ich uzupełnieniu zleci też badania krwi np. pełną morfologię i biochemię ( jak stężenia wapnia, fosfatazy zasadowej) i inne.

Ale tak, jak mówię przede wszystkim skontaktować się z onkologiem.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group