1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
Joasia51

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21520

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-01-13, 12:52   Temat: Rak przełyku z przerzutami do węzłów, podobno przeżyję...
To podobna sytuacja jak u mojego męża. Od sierpnia miał kłopoty z połykaniem. We wrześniu miał gastroskopię i pobrano wycinek. Mąż ma też raka płaskonabłonkowego przełyku. Guz jest nieoperacyjny, bo też znajduje się w części szyjnej. Jednak u męża te wsystkie badania długo trwały. W grudniu miał dopiero badanie Pet które wykazało przrzuty do węzłow chłonnych przytchawiczych i żołądka. Dlatego też leczenie radykalne nie wchodzi w grę tylko paliatywne. Mąż jest po tygodniowej radioterapii. 22 stycznia następna wizyta w CO. Mąż czuje się w miarę dobrze. Je tylko pokarmy zmiksowane, ale ma jejunostomię czyli dożywianie jelitowe. Gotowe pokarmy mamy z Poradni Zywienia Domowego tzw. Fresubin. Oprócz chrypki i kaszlu nie ma żadnych objawów.
Jestem zła, że tak długo był diagnozowany i że doszło do przrzutów. Ale trzeba być dobrej myśli i walczyć i jeszcze raz walczyć z tą chorobą, nie wolno się poddawać. Pani jest jeszcze taka młoda, zresztą mój mąż ma też dopiero 53 lata.
Czy Pani ma też założoną jeunostomię?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group