1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-05, 14:26   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Dziękuję Wszystkim , którzy byli ze mną teraz. Richelieu dziękuję :) Anna 53 też dziękuję :lol: Prawdopodobnie życie szykuje samo jakiś scenariusz..........21 listopada mam rezonans piersi.
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-04, 22:49   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Rixhelieu , przespałam się trzy godzinki, byłam wykończona. Wzięłam na jutro urlop, zarezerwowałam autobus do Warszawy. Przeczytałam to co napisałam wyżej jeszcze raz, potem Twoje słowa. I podjęłam decyzję, że nie będę tego robić.
Jestem pod obserwacją, mam wycięte jajniki i macicy, jestem po radioterapii ,która dodatkowo zabezpiecza - tę jedną pierś.
Operacja dodatkowo osłabi mój organizm, gdyby to była sama mastektomia..Ale wycinanie płata z pleców, przeciąganie tunelem pod pachą - to oznacza dużą rehabilitację.
Wygląd: w staniku wyglądam OK. i mam ich niezłą kolekcję!!!
Serce- będzie jeszcze gorzej po operacji - a ja muszę wypracować emeryturę!!!! :shock: Z ZUS i z funduszu :)
Jutro się wyśpię, pójdę do fryzjera, do apteki po żelazo i jakieś DOPEL HERZZ może połażę po sklepach. Jednak to mnie przerasta. Nie,że wymiękam ,ale chodzi o PLUSY w stosunku do Minusów. A jak będę mieć raka to powiem chirurgowi żeby mi zrobił najpiękniejszą płaską klatę -po całości :lol:
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-04, 16:39   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Jutro jadę do psychologa. Dziś odebrałam wynik prześwietlenia klatki piersiowej : " Pola płucne bez zmian ogniskowych i zapalnych. Przepona i kąty żebrowo-przeponowe wolne. Sylwetka serca powiększona " Data:30-10-2013
wyniki krwi: ca 125---3,3 U/ml (<35), cea 0,657 ng/ml (0-4,3 palacze, 0-3,4 niepalacze) Morfologia super wszystko w normie.
I tak się zastanawiam dlaczego mam tę sylwetkę serca powiększoną - czy dlatego, że miałam sześć lat temu chemię, naświetlania, że przeszłam trzy poważne operacje (jedna po drugiej), czy dlatego że już sześć lat jestem bez jajników, bez jakiejkolwiek HTZ ? Dlaczego nie mam HTZ, choć krótkotrwale? Boję się ,że jak zrobię te piersi to będę całkowitym wrakiem. Dodatkowo się obciążę wycinając płat z grzbietu, że nie wspomnę o narkozie. Chyba minusów tej decyzji jest więcej

[ Dodano: 2013-11-04, 17:08 ]
a tylko MPV mam :6,9 fl {7,2-12,7}
Mpv poniżej normy.

Wynik poniżej normy może wskazywać na to, że nasz szpik kostny nie wytwarza odpowiedniej liczby trombocytów
Czy mogę sobie coś kupić w aptece aby poprawić ten wynik?
WBC,RBC,HGB,HCT - niby w normie ,ale w dolnej granicy (5,4 4,28 12,4 37,6)
Chyba jakaś anemia, ale dziwne, bo jem jak smok, 80 kg wagi przy 164 cm. Z takimi wynikami chyba nie zrobią mi tej operacji 8-) :?ale?:

[ Dodano: 2013-11-04, 18:31 ]
acha, dr. Witwicki napisał mi meila, że preferuje zaświadczenie od psychologa z każdej placówki onkologicznej ( może na przyszłość komuś przyda się to info).
Całą noc nie spałam, myślałam, czy warto jechać do tej Warszawy, załatwiać to zaświadczenie? Czy w ogóle będzie potrzebne? Czy poddać się tej operacji? O trzeciej nad ranem zasnęłam, o piątej pobudka -pracę mam na 6:15. Dziś chyba też nie zasnę. Jaka to trudna decyzja...Tyle lat mnie to gnębi, a jednak cały czas żyję, onkologicznie nic się nie dzieje ale czuję, że mój organizm już nie ten co kiedyś. Moja dentystka mówi " lepsze przyczyną gorszego'' - czy jakoś tak.. Tak czy siak 21 listopada mam rezonans piersi. Myślę , że będzie się działo, w końcu jest 2013, jakaś kosmiczna data, kosmiczny rok, a ja cały czas żyję. :roll:
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-03, 22:07   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
anna53----jestem sześć magicznych lat po operacji oszczędzającej!

[ Dodano: 2013-11-03, 22:08 ]
Richelieu, co myślisz o tym co napisała Anna53 ?
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-03, 20:59   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Richelieu, poleciłeś mi wątek do przeczytania, który sama założyłam! Co do rozmów z genetykiem, onkologiem, a nawet chirurgiem ( tym który robił mi oszczędzającą) - wszyscy mi odradzają...
Dr Witwicki (na konsultacji prywatnej dwa lata temu) ani nie zachęcał ani nie zniechęcał, miał twarz pokerzysty ale dużo czasu zajęło mu opowiadanie o minusach (prawie cała wizyta)
Ale dziękuję, że piszesz...
;)
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-03, 11:56   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
http://m.onet.pl/styl-zycia/zdrowie,d6vj4
i jeszcze to! Babka usunęła piersi, jajniki - a rak i tak się pojawił...
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-01, 23:06   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Richelieu, z całym szacunkiem, jeszcze powinni zrobić analizę porównawczą w stosunku do kobiet z brca1 ,które mają piersi (nie poddały się mastektomii) ale mają wyciętą macicę z jajnikami.
Pewnie jednak poddam się tej operacji mimo, że wiele ryzykuję np. utrata pracy, utrata sprawności , operacja może się nie udać i będę bez piersi. Lekarze raczej mi odradzają tę operację. Głównym argumentem jest to , że implanty oraz nowe blizny bardzo utrudniają odczyt w badaniach.
Macie ze mną problem. Jak dziecko Was męczę. Ale w realu nie rozmawiam o tym z nikim. Z różnych powodów.
Nie lubię swoich piersi, jest mi łatwo podjąć tę decyzję (jeśli chodzi o wygląd), nawet mam nadzieję,że te sztuczne mogłyby być lepsze od prawdziwych? To możliwe? :roll:
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-31, 15:49   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
no to skoro wycięcie jajników tak bardzo zabezpiecza przed rakiem piersi to po co wycinać piersi? (jajniki i macicę mam wycięte) . A kto oprócz genetyka może "zalecić" taką operację? przecież ja to załatwiam poza jej wiedzą (poza wiedzą pani genetyk)w innym ośrodku medycznym (szpitalu) . A załatwiam to u chirurga Witwickiego, który oprócz tego ,że jest chirurgiem i osobiście będzie robił tę operację to jest jeszcze kierownikiem oddziału + inne funkcje o których nie mam pojęcia :?ale?:
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-30, 19:08   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Hm..... to nie wiem co zrobić ...bo moja pani genetyk z poradni genetycznej zaleciła mi raczej kontrole a nie operacje profilaktyczną. Można powiedzieć ,że "spiskuję" ponieważ wyszukałam sobie innego lekarza chirurga plastyka (z innego szpitala niż poradnia genetyczna) . Po prostu jakoś bardziej ufam Witwickiemu niż dr Mazurowi. Wielokrotnie, podczas badań kontrolnych w poradni genetycznej zagadywałam na ten temat ale zawsze mnie zbywano i mówiono mi,że przecież mam usunięty dół i że jestem często badana więc po co to ryzyko związane z operacją i ten ból. Także nawet bałabym się teraz nawet coś wspominać. Psychologa i wizytę u Witwickiego załatwiłam sama i nie wiem czy to wystarczy.. Taki spiskowiec ze mnie.... 8-)
  Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-30, 16:40   Temat: Refundacja NFZ mastektomii z rekonstrukcją u nosicielek BRCA
Witam , może ktoś mi wyjaśni. Czy NFZ refunduje profilaktyczną mastektomię z rekonstrukcją u nosicielek mutacji genu BRCA1. Mam sprzeczne informacje na ten temat. W grudniu mam konsultacje na WAM u dr Witwickiego, dwa lata temu omawiałam z nim ten problem w prywatnej klinice na Kabatach. Z rozmowy zrozumiałam, że taka operacja jest refundowana. Nadmieniam , że jedną pierś mam całkowicie zdrową a drugą po operacji oszczędzającej (T2N0M0) , G3 , 3- . Dojrzałam do tej operacji. 5-tego listopada mam wizytę w Centrum Onkologii w Warszawie u psychologa - w celu wydania zaświadczenia ,że zdaję sobie sprawę z tego na co się decyduję (tak po krótce). Na początku grudnia spotykam się z Witwickim na WAm w celu umówienia się na operację. Jednak martwi mnie to ,że być może te operacje nie są refundowane . Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Dziś byłam u swojej onkolog w Płocku w celu wydania skierowania do psychologa. Moja onkolog powiedziała mi, :fucc: że te operacje nie są refundowane!!!!

[ Dodano: 2013-10-30, 17:17 ]
http://www.tokfm.pl/Tokfm..._w_Polsce_.html

[ Dodano: 2013-10-30, 17:19 ]
http://amazonki.net/artyk...z-mutacja-brca1
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group