1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-16, 18:03   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8983

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-06-16, 19:48 ]
Wydzieliłem ten post z tematu Iwony jako bardziej odnoszący się do dyskusji w tym wątku.

  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-28, 15:58   Temat: htz dla kobiet z brca1 po usunięciu jajników
http://nauka.newsweek.pl/...104470,1,1.html

W tym artykule dr Lubiński mówi o htz dla kobiet z brca1 po usunięciu jajników. Kto mi wreszcie powie, która teza jest prawdziwa jeśli chodzi o htz????
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 20:00   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
W tym wątku ocenialiśmy zasadność operacji profilaktycznych w przypadku nosicielek Brca1. Ocenialiśmy również "medialność" Angeliny i wymiar psychologiczny rozpowszechniania informacji na temat własnej choroby. Temat jest bardzo merytoryczny. A wartość bardzo podbija super merytoryczne opracowanie Majkelka i Richelieu. Oczywiście decyzję podejmę sama, ale dzięki za odzew! Chętnie spotkałabym się twarzą w twarz np. z Richelieu albo z Majkelkiem. :) )))))) Pozdrawiam wszystkich i życzę co poniektórym mniej jadu, bo on jest najbardziej rakotwórczy!
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 18:56   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Zresztą chodzi o to by merytorycznie roztrząsać jakiś problem. Co kogo obchodzi czy nazywam się Janina Kowalska czy Genowefa Jędrzejewska. Jeśli się zarejestrowałam i podejmuję jakiś temat to znaczy, że szukam porady , wsparcia, wiedzy. Nikogo na forum nie obraziłam i nikogo nie obrażam. Jestem szczęśliwa, że wiem ,że jest taki gość _Richelieu, oraz wiele cudownych osób, które mi otworzyły oczy na wiele spraw związanych z chorobą. Na miejscu Angeliny zrobiłabym to samo.
Na swoim miejscu- NIE. Nie rozgłaszałabym, że przeszłam przez takie leczenie. Nie robiłabym też z tego wielkiej tajemnicy, ale raczej nie opowiadałabym tego sąsiadkom, paniom ze spożywczaka w którym codziennie kupuję chleb itp. Każdy otwiera się na tyle aby czuć się bezpiecznie w środowisku którym przebywa. Pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2013-05-21, 18:58 ]
Jest to wątek bardzo merytoryczny. Jest inspiracją dla mnie jak postępować. Dostałam wiele cudownych odpowiedzi. Czepiasz się nie wiem po co.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:02 ]
A dyskusja na ten temat chyba jest potrzebna sądząc po ilości wpisów. Nawet gdyby ta dyskusja była potrzebna tylko mnie.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:04 ]
Majkelek i Richelieu jeszcze raz dziękuję.

[ Dodano: 2013-05-21, 19:10 ]
1300 wyświetleń. To samo mówi za siebie! Tematem jest zainteresowanych wiele osób. A ten post poleciłam też koleżance , która w tej chwili zastanawia się nad zakresem profilaktyki jaki powinna zastosować (jest obciążona BRCA1) Także mi nie mów, że wątek założyłam niepotrzebnie!!!
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 18:34   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Używam forum w zakresie w jakim potrzebuję i proszę nie krytykuj mnie za brak odwagi (bo ją mam, tylko głupia nie jestem!). Nie chcę np. aby ludzie z pracy czy znajomi czytali moje posty na tym forum, przecież ktoś nawet przez przypadek mógłby tu wejść i wyczytać całą historię mojej choroby - np. mój pracodawca. Zresztą nikomu tłumaczyć się nie muszę.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 18:19   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
http://vod.pl/tomasz-lis-na-zywo,128272,w.html

[ Dodano: 2013-05-21, 18:22 ]
Tak, możliwa jest lokalizacja i uzyskanie IP , ale nadal jestem dla ciebie anonimowa i tak już będzie.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 17:42   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
chodzi mi o to,że w sumie jesteśmy anonimowi . Nikt tutaj nie zna mojego prawdziwego imienia i nazwiska, nikt też z gości mnie nie zidentyfikuje na podstawie zdjęcia bo go nie zamieściłam
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-21, 15:09   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
na forum nie jest publicznie bo występujesz pod Nickiem, nikt nie wie że ty to ty, jeśli nie zamieścisz zdjęcia to nawet nie wiadomo jak wyglądasz. Dlatego forum jest fajne.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-20, 22:51   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Nie porównuje Wiśniewskiego z Angeliną. Może tak to wyszło, że niefortunnie się wypowiedziałam. Wiśniewski podał publicznie info na temat swej choroby. Angelina też rozgłosiła w mediach swą chorobę i to co zrobiła (prewencja) . Oboje zrobili to samo - choć z innych pobudek i w innym celu. Oboje też są już "celebrity cancer". Jakie były pobudki Angeliny też do końca nie wiesz. Nie wiesz też czy wzięła kasę za promocję badań genetycznych. Takie gwiazdy zawsze mówią o idei, a pod stołem sprawa idzie o duże pieniądze. Tego nie wiemy.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-20, 19:58   Temat: hey
Dzięki za odpowiedź. Zapraszam dziś wszystkich do oglądania o 21:45 w Tv2 - Tomasz Lis na żywo - będzie w drugiej części programu podjęty temat profilaktycznych mastektomii u nosicielek BRCA1 w Polsce , wszystko w kontekście medialnego jazgotu na tle Angeliny J. Będzie pani Santor oraz panie z Amazonki.com.
Krzyczę----ratunku---- bo chciałabym żeby ktoś za mnie podjął decyzję. Ktoś kto by przechylił szalę na jedną stronę. Znajduję 1000 powodów aby zapisać się na operację (już nawet mam skierowanie od ogólnego i psychologa) a na drugi dzień mam już 1000 powodów kontra. :(((
Czasem mi smutno, że mam tylko jednego syna. Zrobiłam mu te badania genetyczne i wyszło mu brca1+, były badane też inne geny i wyszło prawidłowo. Byliśmy u prof. Lubińskiego. Wiem, że chłopaki mają lepiej, jednak czuję się okropnie z tym piętnem który ofiarowałam najbliższej osobie.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-20, 15:39   Temat: cd
Dziękuję za takie wyczerpujące opracowanie. Będę miała co "rozkminiać" Dół już mam w całości usunięty. Pozostały piersi... :roll: Naprawdę trudno mi podjąć decyzję. Myślę o tym już od 5-ciu lat! Codziennie! Może mi poradzicie coś. A najgorsze, że mój dorosły syn też ma tę mutację!

[ Dodano: 2013-05-20, 16:17 ]
A czy nie jest tak, że gdy mam usunięty dół- to znacznie obniżyłam ryzyko raka piersi? Trochę mnie przestraszyły te dane o szkodliwości badań - raz w roku mam mammografię oraz usg. Pomocy! co robić???? Ratunku!
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 17:45   Temat: cd
To czy jest to mądra decyzja - okaże się za jakiś czas. Implanty są na 15 lat, potem się je wymienia. Implanty umiejscowione są w loży która z czasem zmienia swój kształt (może z latami powstać tam w środku pusta przestrzeń) a wewnętrzna tkanka też może zraczeć dodatkowo poprzez kontakt (ciągły) z ciałem obcym- jakie to wszystko trudne można poczytać na amazonki.com, gdzie kobiety po rekonstrukcji piszą do eksperta dr Witwickiego). Utrudnione też są badania. Najlepiej dla zdrowia moim zdaniem byłoby wyciąć i mieć po prostu płaską klatę. Co do samej Angeliny, nie jestem celebrytką, ale nigdy publicznie nie opowiadałabym szczegółów na temat swojej choroby. Mamy też śmieszny przykład Michała Wiśniewskiego, który umieścił wyniki badań na swoim profilu w facebuku.
O tym,że rak mimo wyciętych organów i tak się uaktywni nie czytałam---- przypomniało mi się--- słyszałam w telewizji edukacyjnej EDUSAT- wykład jakiegoś profesora- ale to była taka dygresja podczas wykładu na zupełnie inny temat.
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-19, 15:29   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Czytałam gdzieś taką opinię,że osoba która ma BRCA1 i wytnie sobie wszystko co w tym wypadku zagrożone czyli piersi oraz macicę, jajniki, szyjkę to i tak zachoruje na raka tylko ten rak będzie na innym organie. Ponieważ gen Brca1 dalej jest uszkodzony i szuka drogi aby się uaktywnić. Ciekawe co na to Richelieu i DSS?
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-18, 19:58   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Słuchajcie, to nie jest tak, że wycinasz cycki, robisz nowe i masz święty spokój do końca długiego życia. Myślałam,że podejmiemy dyskusję czy lepiej się mocno i systematycznie kontrolować czy lepiej wycinać "zagrożoną " część ciała. Ryzyko niepowodzenia operacji jest duże (szczególnie u kobiet po radioterapii , które mają reknstrukcje metodą LD, tram).
  Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Iwona

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16732

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-05-18, 16:08   Temat: Angelina Jolie: operacje profilaktyczne przy mutacji BRCA
Witam, zakładam ten wątek aby spytać się Was co myślicie o profilaktyce, którą "zafundowała" sobie Angelina.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group