1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak gruczołowy płuca prawego
Gosiek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6946

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-21, 17:37   Temat: rak gruczołowy płuca prawego
Tata ma złamany wyrostek barkowy (od kwietnia), który nie chciał się goić. Powtórzono rtg i na tej podstawie jest podejrzenie. W przyszłym tygodniu będzie miał scyntygrafię.
  Temat: rak gruczołowy płuca prawego
Gosiek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6946

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-21, 14:37   Temat: rak gruczołowy płuca prawego
TK taty robione przedwczoraj: obustronnie w płatach górnych zmiany zrębowe:pogrubiałe przegrody międzyzrazikowe, b. drobne guzki, zagęszczenia typu matowego szkła,podobne zmiany w płacie środkowym. W szczycie guz o spikularnych zarysach 31x29 mm z wypustkami do opłucnej, z rozpadem. Pogrubiałe ściany oskrzela do płata środkowego. B. drobne guzki obwodowo w prawym dolnym płacie. Pojawił się guzek podopłucnowy w PS3 - 8 mm. W LS9 guzek 4 mm. W języczku pojawił się naciek w miąższu o wymiarach 13x11 mm. Węzły chłonne: przytchawicze prawe do 23mm, w oknie aortalno-płucnym do 19mm, przed cariną do 20 mm, pod cariną 30 mm, w lewej wnęce 20mm.
Od poprzedniego (miesiąc temu) wszystko się powiększyło o jakiś 2-3 mm i doszedł ten naciek na języczku.
USG jamy brzusznej: wątroba niepowiekszona, w części tylnej prawego płata wątroby hiperogenny obszar 18,5 x 13 mm lub też dwa w bezpośrednim sąsiedztwie 18mmx12 mm - mogą odpowiadać haemangiomia, od przepona w prawym płacie torbiel 9 mm, pozostały miąższ hiperogenny.
Nerka lewa o prawidłowych wymiarach i budowie miąższu. Kilka obszarów hiperogennych, w kielichu górnym 3 mm - złóg? (nie wiedzą).
Reszta narządów ok.
TK - głowy - stwierdzono najprawdopodobniej oponiaka (tego do końca nie są pewni)
Jest przypuszczenie, że jest przerzut do kości.
Kiepsko, to wiem, ale jak kiepsko? :?ale?:
  Temat: rak gruczołowy płuca prawego
Gosiek

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6946

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-20, 15:04   Temat: rak gruczołowy płuca prawego
Witam,
to mój pierwszy post.
Chory jest mój ojciec - rak gruczołowy płuca prawego st.IV.
Dziś przyjął I chemię cisplatinum, dexamethasonum, gemcitabinum, ondansetronum,
Ma przyjąć cztery cykle PG z kontrolą co dwa cykle.
Na razie z taty chojrak- udawadnia, że chemię mógłby szklankami łykać i nie mieć żadnych skutków ubocznych. Rzeczywiście taki z niego "przypadek", czy też dopiero go dopadnie???
Proszę powiedzcie, żeby jak nie tatę, to mnie z nóg nie powaliło. :?ale?:
Tatę mam giganta, na oddziale podbudowuje psychikę wszystkich innych pacjentów- wiecie taki wywijas. Wie o swojej chorobie. Nie wie o rokowaniach. Rokowanie są bardzo złe - wszyscy lekarze tak mówią. Ale co to oznacza? Dane nam będzie jeszcze razem przeżyć wigilię? Błądzę po stronach internetowych i szukam odpowiedzi.Czy ktoś może mi pomóc? Wdzięczna będę za wszelkie podpowiedzi, jak pomóc w chemii, czego się spodziewać po chemii, kiedy wypadną włosy, kiedy odrosną? I co z tą wigilią...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group